26.1.2021 | Svátek má Zora


Matura z matiky nebude

8.10.2019

Radost zavládne v národě študáků, v dohledné době se nemusí obávat povinné maturity s matematiky. Z osobní zkušenosti bych jim rád řekl, není čeho se bát. Maturita je ve srovnání s vysokoškolskou zkouškou legračně snadná. 

Matika? To je pár desítek otázek, které znáte dopředu. Každá má své řešení, to se pořád dokola opakuje a cvičí poslední předmaturitní rok. Stačí se naučit pár vzorečků…

V tom to vězí. To stačí se naučit... Jenže podle současných konceptů nejde o to mladé lidi něco naučit, a už vůbec ne vpravit do nich ty pro život nejdůležitější vlastnosti: pracovitost, spolehlivost, důslednost. Místo toho se prosazuje kritické myšlení.

Takže ve výsledku ty programátory pro Průmysl 4.0 nebudeme mít. Ale nevadí. Už k nám připlouvají v gumových člunech ze Somálska.

Praha dostane pochvalu

Pražský primátor Zdeněk Hřib dosáhl vypovězení sesterské smlouvy Prahy s Pekingem. V dlouhé řadě úkolů by si tedy mohl tento odškrtnout jako splněný. Zbývá ještě pár maličkostí, jako je doprava, nedostatek bytů, bezuzdné řádění turistů...

Rath ve vězení

Do věznice v Teplicích nastoupil svůj sedmiletý trest David Rath, někdejší středočeský hejtman. Uspořádal tiskovku, choval se klidně, důstojně. Na sobě měl mikinu se znakem České lékařské komory. Když si podá žádost, za tři a půl roku může být venku. Kdyby nedělal obstrukce, v tuhle dobu mohl z vězení vycházet, místo aby do něho nastupoval.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.