30.5.2020 | Svátek má Ferdinand


Manželství pro homosexuály v nedohlednu

13.2.2019

Až na další se nebude sněmovna zabývat novelou občanského zákoníku, podle níž by manželství bylo otevřeno i jednopohlavním dvojicím. Zatím tedy vítězí koncept, který v Evropě funguje po tisíciletí a v různých obměnách i v kulturách po celém světě. 

V moderní době je manželství služba udělovaná státem, služba v podobě speciální právní ochrany i ekonomických výhod, přičemž je udělována svazku muže a ženy s vyhlídkou na plození dětí. To, že do manželství nemohou vstoupit dvojice stejného pohlaví, není diskriminace, to je prostě nesplnění kritéria pro udělení této služby. Manželství pro všechny podporují Piráti a část sociálních demokratů, kteří dlouhodobě nemohou přijít na to, pro koho jsou vlastně tou stranou, jestli pro městské liberály anebo pro takzvané obyčejné lidi. O odsunutí projektu se tedy zasloužilo z vládního tábora hnutí ANO.

V debatě zazněl i argument, že registrace má být pro auta a ne pro lidi. Jakpak by asi týž mudrc argumentoval před patnácti lety, kdy se prosazovalo registrované partnerství jako definitivní narovnání situace homosexuálních párů. V dnešní debatě mohla zaznít i otázka, co budou aktivisté se zlomenými srdci prosazovat za dalších patnáct let. Že by manželstvím pro všechny jejich úsilí skončilo, tomu není důvod věřit.

Pozornost věnovaná této věci je neúměrná faktickému významu. Ročně uzavírá přes 50 tisíc dvojic sňatek, registrovaných partnerství je 260. Věc ale má přesah. Je to drobná dílčí zkouška sil tekuté diktatury aktivistických sdružení, která hledá všechny skuliny ve veřejném životě, aby do nich mohla proniknout, realizovat vliv a čerpat peníze. Je to diktatura bez politbyra a ústředního výboru a – zatím – bez StB, spojená vzájemným porozuměním - k absurdním projevům patří souznění feministických organizací s promuslimskou lobby. Z hlediska rozumu je to věru výsměch, ovšem rozum, to není nic, co má v tekuté diktatuře vůdčí roli.

Rozum tedy zvítězil ve sněmovně. Prozatím.

Přišlo mailem

Ve dvou letadlech z Číny byla surovina na pervitin za miliardu… Tak to jsou ty miliardové investice, co nám přivezl Zeman? :-D;-)8-) Nekecal...

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.