30.5.2020 | Svátek má Ferdinand


Macronovy vidle a vidle Mayové

21.3.2019

Bude to ve čtvrtek na evropském summitu husté. Británie oficiálně požádala „drahého Clauda“ o odložení brexitu do 30. června. Andrej Babiš už avízoval, že britskou žádost bude Česko podporovat. Německo má výhrady a Francie, jak se proslýchá, je proti. Přitom je třeba jednomyslného schválení. Kdopak se asi přikloní k Macronovi, eventuálně odcházející Merkelové? 

Změní Babiš svůj názor, nebo si ho podrží, zatím se před Macronem nenahrbil. Obecně vzato, kdo ze sedmadvacítky bude mít vůči Británii vstřícný postoj a kdo bude Macronovi pomáhat ji máchat v blátě? Ono to samozřejmě bude mít pro příští vztahy s Británií velký význam. Na postoje za kritických situací se nezapomíná, my jsme na Chamberleina a Daladiera taky nezapomněli.

Večer pronesla premiérka Mayová projev k národu. Je to zřejmý akt zoufalství. Sdělila v něm jen to, že za všechno může parlament. Tak to byly pro změnu vidle Mayové. 

Jackson v Krumlově

Kéž by to vydrželo a kéž v červenci v Českém Krumlově na Mezinárodním hudebním festivalu bude v programu Michael Jackson Symphony. Kéž do našich rádií a televizí nepronikne odporný inkviziční duch a kéž se nadále vysílají Jacksonovy písně. Že to byl pedofil, se ví pětadvacet let a věru že to nebránilo v Praze při jeho turné stavět mu nadživotní sochu na soklu někdejšího Stalinova pomníku. To, co dnes dělají v Americe a Anglii a v dalších zemích, je pokrytecké a hnusné, to vymazávání a vystřihávání, ta proměna osoby v neosobu… Jackson se nesmí provozovat, Jackson nebyl, Jackson je zatracen.

Pikantní na tom je ovšem to, že čas běží a doba pokračuje. Je tu zřetelná vývojová linka. Ještě nedávno bylo LGBT. Teď (u nás jsem to ještě neviděl) je LGBTI, to „I“ je intersexuál a ani se mně nechce pátrat po tom, co to je. Nebudu se divit, když zanedlouho bude LGBTIP a to „P“ bude pedofil, proč ne? Je to přece taky láska. Stát se to může a cítím, že je k tomu pěkně nakročeno. Pak budou Jacksona zase zpátky vlepovat do Simpsonů a omlouvat se jeho hrobu, jako se omlouvají Indiánům za objevení Ameriky?

Kéž tedy aspoň v české kotlině přežije soudnost a důstojnost. A taky ochrana dětí před pedofily, to se vzájemně nevylučuje.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.