17.10.2021 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

Likvidace nastupuje

Mráz přichází už ne z Kremlu, ale z Reichstagu v Berlíně. Němečtí zákonodárci chystají ekologickou daň, takže litr nafty bude dražší o 13 korun a levnější bude elektřina pro elektroauta. Jinak že se nepodaří do lidí ten nesmysl zvaný e-auto nabušit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kombercová 4.8.2019 21:01

Re: To je dědičný snad...to udavačství....

Já tu nevidím ani Forejta, ne že by mi scházel, vypadá to nakonec, že neschází nikomu. Frau má kliku, že má tolik pozůstalých, co pláčou sice hezky, ale na špatným hrobě.

P. Boublíková 4.8.2019 21:03

Re: To je dědičný snad...to udavačství....

Taky pan Spáčil se svým smajlíkem v závorce se tu dlouho neukázal.

J. Kombercová 4.8.2019 21:30

Re: To je dědičný snad...to udavačství....

Njn. poslední zhasne. :)

M. Prokop 4.8.2019 21:52

Re: To je dědičný snad...to udavačství....

Spřízněné duše ...

K. Janyška 4.8.2019 20:59

Re: To je dědičný snad...to udavačství....

A co vy anonyame ? Nejste náhodou taky udavač ? Dzp.

J. Kombercová 4.8.2019 21:02

Re: To je dědičný snad...to udavačství....

Taky už je dědek paranoidní. :)

M. Rejewski 4.8.2019 19:52

Soutěž

https://twitter.com/RussianEmbCZnot/status/1158072415559307264

M. Kolář 4.8.2019 20:12

Re: Soutěž

:)

I. Kellner 4.8.2019 20:30

Re: Soutěž

Pane Koláři, vy jste takový statečný člověk, nemohl byste si vzít obrázek hlavy státu a hejtovat ho na centrálním náměstí daného státu?

Třeba prince Salmána v naší bratrské Saúdské Arábii, nebo v Číně, ve Vietnamu, Kazachstánu, Indonésii, Malajsii, Bangladéši.... zkuste to s Modim v Indii...a jestli chcete nějakou výstavní demokracii, tak to zkuste s Naruhitem v Japonsku.

Pak přijďte říct. Hodně štěstí.

M. Prokop 4.8.2019 20:46

Re: Soutěž

To slovo "bratrské" ve mně neodolatelně evokuje SSSR, případně jeho nástupce. Ve spojení se Saúdskou Arábií ve mně nespojuje nic.

Že jsou Čína a Vietnam nesporné diktatury a i v těch dalších zemích je to s demokracií nějak jinak, než na Západě, to není nic nového, nebo pro vás jo?

I. Kellner 4.8.2019 20:51

Re: Soutěž

Jsme snad se SA ve společném boji proti světovému terorizmu, nebo ne? Salman si klíďo může rozřezat novináře na ambasádě a vynýst v kufru, a..?

A jinak máte pravdu - v jiných zemích je to s demokracií jinak, někde je to dokonce sprostý slovo. Prostě jinde je to jinak.

P. Boublíková 4.8.2019 21:02

Re: Soutěž

V Rusku je to jinak a s výjimkou Pobaltí ve všech postsovětských republikách je to jinak, taky nechápu, co má bejt, jako.

M. Prokop 4.8.2019 21:57

Re: Soutěž

Nevím o žádném společném boji spolu s SA, od dob protichemické jednotky v zálivu.

Jo, jinde je to jinak, zde to asi nezměníme, dokonce ani zamini ne.

Pouze v kecání zde má každý nějaké ty své favority, normální průběh.

I. Mertl 4.8.2019 20:50

Re: Soutěž

A proč by to měl pan Kolář, proboha, dělat? On není nejspíš takový provokatér jako Vy, statečný pane výčepní. A mimochodem, Vy jste to na Krásnoj ploščadi zkoušel? Tam je přece podobná demokracie jako v zemích Vámi uváděných, nejspíš s výjimkou Indie a Japonska, kde by v případě napadení provokatéra ve jeho prospěch zasáhla policie.

M. Kolář 4.8.2019 20:52

Re: Soutěž

Nějak jste se dost opatrně vyhnul liberálním demokraciím a posíláte mne do Číny nebo SA.... Asi sám vidíte stupiditu svého příspěvku, ale něco jste musel vypotit.. ::))

K. Janyška 4.8.2019 19:22

JAK TOHLE JE VŮBEC MOŹNÉ ? VŽDYŤ JE TO ÚPLNĚ OPAČNĚ.

Lidský svět vyrostl a funguje jako spontánní řád a je to jediná možnost jeho existence, tedy existence lidstva. Jen tato řídící struktura, a žádná jiná, mimochodem neosobně organizující ve vesmíru úplně všechno a na každém jeho ˇšutru", umožňuje jednotlivcům a jejich organizacím, včetně národních států, v mírových dobách a za institucionálně garantované svobody a spravedlnosti, sledovat nekonečný počet cílů a účelů jejich jednání tak, aby ostatní mohli dělat totéž a navzájem do sebe přitom nenaráželi. Jiná možnost zajišťující stejné šance neexistuje. Viz nezdar dávných velkoříší, Francie za Napoleona, R-U, Německa za Hitlera, SSSR, ČSSR, Jugoslávie, Číny, KLDR, Kuby a vůbec celé světové socialistické soustavy. Samozřejmě, že totéž čeká Evropskou unii na Lisabonské smlouvě.

Evolučně vyvinutá pravidla spontánního řádu lidského světa tvoří obsah našich myslí a tento fakt nelze změnit, neboť by lidé nebyli schopni okolí vůbec vnímat, přijmout a včlenit se do něho. Jsme tedy jakýmisi supersložitými součástkami obřího organismu pod názvem lidský svět. Kulturní evolucí vyvinutý lidský rozum, který stojí na abstrakci, coby nástroji lidské mysli k uchopení nekonečného množství konkrétního, slouží jen pro adaptaci jednotlivců na situaci, prostředí a budoucí neznámé, tedy právě na spontánní řád lidského světa. Tato vazba je nezměnitelná a ničím nenahraditelná.

K. Janyška 4.8.2019 19:23

Re: JAK TOHLE JE VŮBEC MOŹNÉ ? VŽDYŤ JE TO ÚPLNĚ OPAČNĚ.

Lidé si ale myslí, že tomu tak není. Jakoby ne a ne uvěřit pádu těch, které jsem jmenoval. Celé generace jsou stále ve školách a univerzitách připravovány pro život v organizaci, tedy v jakémsi lidském chovném stádu, kterému mají šéfovat socialističtí pasáci všemožného druhu, v poslední době bohužel, ti nejbohatší. Tady se jasně ukazuje, že štěstí a um podnikatelů nejsou žádným důkazem o jejich vzdělání a nebo dokonce vzděláním samotným.

Lidé jsou tak připravováni pro život v neexistujícím světě. A také se tak po vyškolení chovají a jsou dalším zdrojem zmatení jazyků a šíření nesmyslů o nepravdivé podstatě lidského světa, aniž by chtěli. Relevantního vzdělání stran principů, na kterých skutečně a bez pověr a mýtů vyrostl a stojí lidský svět, se jim prostě nedostalo.

Jak tohle je vůbec možné ? Základní důvody jsou dva.

Zaprve takové vědění, předložené špičkovopu vědou, dokonce je vždy nejvyšším věděním lidstva, je přespříliš složité a nedá se zjednodušit a tedy ani jen tak lehce pochopit. Neprobíhá proto ani předpříprava pro jeho výuku, neboť nejsou ani učitelé.

Za druhé, zavedení tohoto vědění do výuky brání konstruktivističtí racionalisté všech možných druhů, včetně náboženských fanatiků, vyznávajících kult řídící autority. Jsou přesvědčeni, že lidský svět je jimi řízenou organizací. Ať už ústředními výbory nebo božskými záměry.

K. Janyška 4.8.2019 19:23

Re: JAK TOHLE JE VŮBEC MOŹNÉ ? VŽDYŤ JE TO ÚPLNĚ OPAČNĚ.

Kompozitivní teorie, jak se špičková vědecká materie, osvětlující jen a jen na vědecké bázi a bez pověr a mýtů, jak už shora řečeno, lidskou situaci, je totiž doslova naházela do jednoho pytle omylů, pověr a mýtů. A to si ti, ani ti, při své nevzdělanosti nenechali a nenechávají líbit. Dokonce se obě skupiny spojily a založily další společný zločin na lidstvu. Evropskou unii a drží ji společnými silami při životě, jako kdysi komunisté SSSR a další podobní zločinci jiné zločinecké státní útvary.

Jak tohle je vůbec možné ?

Vždyť je to lidstva nedůstojné v 3.tisíciletí. Bohužel také obžalobou jeho zatímní intelektuální nedostatečnosti a nevzdělanosti... Dzp.

M. Kolář 4.8.2019 18:52

:)

Mladý poskok od Žirinovského v Moskvě obhajoval režim a byl po zásluze potrestán :

https://twitter.com/tvrain/status/1157771740342149120

::))

J. Venc 4.8.2019 19:01

Re: :)

Soucítím.

:-)

M. Rejewski 4.8.2019 19:18

Re: :)

Dávat rozhovory v dešti se nevyplácí :)))

F. Doušek 4.8.2019 18:43

Proti takto lstivému protivníkovi

NATO nemá šanci:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/512271-rusko-lsti-dopravilo-zbrane-do-srbska-pres-vzdusny-prostor-eu-navzdory-sankcim.html

Ale místo "lstivému" bych našel přiléhavější výraz.

J. Vobr 4.8.2019 18:29

VANDAS,já jsem se vždy choval jako ten italskej dottore

... a mám dodnes vděčné pacienty z celého světa,se kterými udržuji občasný kontakt.

:-)))

P. Vandas 4.8.2019 18:41

Re: VANDAS,já jsem se vždy choval jako ten italskej dottore

Já vám to věřím a proto to píší. Místní hmyz je naprosto rozdílný doktore mi řekl že indikuje rynku stafylokoky či streptokokem a my neodlišných seveřané jsme v nebezpečí. Navíc jse zde kuchyni natrapil lustry štíra prý je to běžné a obložení mi jinak krásný dům svazky levandulí a nastřílel na okenní rámy a dvře nějaký sajrajt. Ještěrky zde jsou všude a domorodci je chrám ní jako domácí mazlíčky. Tož vesele se tu žije:-):-):-)

P. Vandas 4.8.2019 18:44

Re: VANDAS,já jsem se vždy choval jako ten italskej dottore

Tyhle 3,14čoviny jsem nenapsal já, ale nějaký snaživým opravář z Eu. :-):-):-)

J. Kombercová 4.8.2019 19:03

Re: VANDAS,já jsem se vždy choval jako ten italskej dottore

Jo, vyřádil se hezky.

P. Vandas 4.8.2019 19:06

Re: VANDAS,já jsem se vždy choval jako ten italskej dottore

Mám ta písmenka na iPadu malá a šotek řádi:-):-):-)

J. Venc 4.8.2019 19:08

Re: VANDAS,já jsem se vždy choval jako ten italskej dottore

Vobr zacházel ve svém lékarnickém entuziasmu až tak daleko, že za pacienty nejprve ochutnal (z každého balení) nežli ten matroš vydal.

Nějaký ten neblahý vliv na funkci šedé kůry mozkové se zde na Psu ztratí snadno.

:-)

R. Neveselý 4.8.2019 18:11

nedali penaltu saláti

!!!

P. Vandas 4.8.2019 17:53

Vcelku tu zdravotnictví funguje.

Vnouček dostal pigáro od nějaké místní bestie a já řešil zda nebudumuset zítra s ním letět domů. Jenomže až do čtvrtka je vše obsazené,tákže problém. Po telefonické poradě s českoulékařkou jsem dnes v neděli cestou kostela našel otevřenou lékárnu a v ní i perfektně vzdělaného pana doktora farmacii ( Francii alias Vobr) který mi bez protestů prodal přessně ono antibiotikům a bez receptu i se spoustou ochotných rad i s nabídkou případné pomoci. V neděli v poledne bych doma nekoupíte ani aspirin.Spadl mi kamen ze srdce a lék už jeví účinek. Ta naše buzerace s antibiotikyna předpis je naše zbytečná snživost.:-):-):-)

Tož takhle se tu plácání a občas nahlédnutí do Psa abych úplně nezakrněli.