Úterý 14. července 2026, svátek má Karolína

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Lenka Bradáčová bude šéfovat žalobcům

Překvapení to není. O odchodu dosavadního nejvyššího státního zástupce Igora Stříže se už delší dobu spekulovalo a ve středu se změna uskutečnila. Igor Stříž odstupuje a od 1. dubna ho nahradí Lenka Bradáčová, doposud vrchní státní zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze. Zastříháte podezíravě ušima nad informací, že Igor Stříž odchází dobrovolně z osobních důvodů. Server Neovlivní spekuluje, že výměna byla domluvena už při vzniku Fialovy vlády. Stříž nastoupil do funkce ještě za Babiše a mělo být domluveno, že odstoupí tak, aby jeho nástupce mohl být ve funkci i ve volebním období po roce 2025. Proč by se to mělo dohodnout jasné není.

Co znamená nástup Lenky Bradáčové? Server Forum 24 dští síru o tom, že koalice kapitulovala před Babišem, jelikož je podle něj Bradáčová člověk Agrofertu. Největší kritiku i z důvěryhodných míst ale sklidila za šikanování někdejší ministryně Vlasty Parkanové. Tu stíhala justice deset let se všemi ničivými důsledky pro politika i člověka. Celou dobu Bradáčová tvrdila, že obžaloba je důvodná. Že je Parkanová obětí, dnes pochybuje málokdo, otázka zůstává, čí, jestli Bradáčové, justice jako takové, nebo vlastní naivity v hnízdě zmijí, což bylo, jest a jistě bude ministerstvo obrany.

Lenka Bradáčová je praporečnice „protikorupčního tažení‟. Bylo vždy kolem něho plno hluku, výsledky mizivé: dokonce i Davida Ratha se podařilo dostat do výkonu trestu za mříže po neuvěřitelných sedmi letech tahanic, třebaže ho policisté dopadli doslova při činu. Od nástupu Lenky Bradáčové můžeme těžko čekat, že se důvěra veřejnosti ve férovost vedení veřejných věcí zlepší.

Je to jistě náhoda, že oficiálně nevysvětlená změna na tak důležitém přichází v době zjitřené pozornosti. Ke schválení v senátu směřuje kontroverzní paragraf 318a schválený dolní sněmovnou (ve formě přílepku, aby se omezily námitky opozice) o neoprávněné činnosti pro cizí moc. Jeho gumovost bije do očí, stejně tak jako jeho podobnost se zákony komunistického režimu, jako byl § 98. Úplně nově vzbudil úžas nápad trestně stíhat Tomia Okamuru za politickou agitaci před krajskými volbami.S výměnou na vrcholu státního zastupitelství to samozřejmě vůbec nesouvisí. Jen to je pozoruhodné, jak důsledně garnitura Petra Fialy šlape v porcelánu všude, kam se podíváte.

Ladislav Metelka
14. 7. 2026

Webem proběhly zajímavé obrázky modrého „fleku“ jižně od Islandu.

přečetl Panikář
14. 7. 2026

Vinna z ‚urážky‘ kvůli článku, v němž vyjádřila své křesťanské přesvědčení

Jan Ferenc
14. 7. 2026

Novela nového stavebního zákona urychlí, dohodu nechává na lidech

Petr Homola
14. 7. 2026

Darializa Chevalierová miluje sovětskou literaturu, zejména Lenina a Stalina

Aston Ondřej Neff
14. 7. 2026

Obě strany volily cestu konfrontace.

ČTK, Lidovky.cz
13. 7. 2026

Americká armáda v pondělí pozdě večer SELČ oznámila další vlnu úderů proti Íránu. Jde o třetí noc v...

Matouš Waller
14. 7. 2026

Jen necelé tři desítky českých měst mají v čele primátora. Za odlišným názvem je však takřka...

Martin Zvěřina
14. 7. 2026

Andrej Babiš se nebývale začal vymezovat proti prezidentovi Petru Pavlovi, a to v okamžiku, kdy...

ČTK, Lidovky.cz
13. 7. 2026

Spojené státy vrátily na clech od začátku rozpočtového roku v říjnu 81 miliard dolarů (1,7 bilionu...

ČTK, Lidovky.cz
13. 7. 2026

Jemenští šíitští povstalci Húsíové v pondělí zaútočili na mezinárodní letiště v Abhá na jihu...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz