30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

Kudy kolem Prahy

20. září byl otevřen jeden úsek Pražského okruhu, tedy stavby, která má celostátní význam. Dohotovení okruhu je v nedohlednu, zvláště kvůli komplikacím se schválením plánu. Pro Prahu - a s ní pro značnou část Čech - je bolestné, že poslední most přes Vltavu je v Tróji a další až Kralupech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 30.9.2010 10:17

Re: Jsme civilizovaný stát?

Z jednoho bolgu:

...Rozhřešení ve sporu Klause se Schwarzenbergem přijde. Schwarzenberg se nevyhne odpovědnosti, pokud neprosadí, že česká výjimka z Lisabonské smlouvy bude uvedena v život.

Pokud ji nebude hájit do roztrhání těla, nejen dá za pravdu prezidentu Klausovi, ale de facto spáchá vlastizradu. Zároveň by porušil loajalitu a subordinaci, protože hlavou státu a jeho exekutivních orgánů je prezident. Chcete-li, porušil by i šlechtickou čest, i když já ty rodové konsekvence nemám rád a považuji je již od první republiky za nezákonné....

J. Anděl 30.9.2010 10:16

Re: Kajan

Vy něčemu možná rozumíte, bohužel vás to nepředstavitelně omezuje.

J. Anděl 30.9.2010 10:14

Nechci zpochybňovat stavbu jako takovou

Jo, to mě taky napadlo, jakkoliv souhlasím, že každé řešení někoho zatíží a je potřeba to řešit konkrétně.

Ovšem fakt, že se něco plánovalo už strašně dávno, není OBECNĚ argument pro stavbu, ale spíš pro revizi strašně starého plánu.

V. Pavel 30.9.2010 10:11

Re: Jsme civilizovaný stát?

Prokope! Urážky od vás mi rovněž nevadí! Chápete proč? :-)

K. Janyška 30.9.2010 10:10

Re: Jsme civilizovaný stát?

A Vy jste blb kterého druhu ? -))) Dzp.

K. Janyška 30.9.2010 10:09

Re: Kajan

...ničemu nerozmí, jen tak kecá ! Dzp.

M. Prokop 30.9.2010 10:09

Re: Jsme civilizovaný stát?

Neblbněte jak ten Pavel, jeden takový blb na jedno forum je až dost.

J. Kejkrt 30.9.2010 10:08

Re: K věci:

"Překročení hygienických limitů hluku se týká jednoho bodu ve Středočeském kraji (bytové objekty Ke kozím hřebům) a tří míst na území Prahy (lokality Výhledy, druhé patro domu č.p. 15, lokalita Suchdol - Budovec, třetí patro domu č.p. 23)," napsal Vít.

Náklady na přemostění a obchvat přes Suchdol jsou dnes odhadovány na 13 - 15,5 miliard, skutečnost bude jako vždy výš. Z toho pohledu nechť se na mne nikdo nezlobí, mi přijde i padesát bytů vykoupených za slušné peníze, jako přiměřený náklad.

Někudy ty silnice vést musí a hluk auta dělat budou všude.

M. Prokop 30.9.2010 10:08

Re: Jsme civilizovaný stát?

Ale kuš.

Jak s ním v lecčems nesouhlasím, označení za vlastizrádce jakéhokoliv druhu je blbost.

K. Janyška 30.9.2010 10:06

Re: Kajan

...ále, s Pavlem je prel ! -))) Dzp.

M. Prokop 30.9.2010 10:06

Kratší, delší, hluk .....

Nějaké místo, kde bude hluk (nebo cokoliv jiného, třeba žabičky) v okolí Prahy vadit, se najde na každé trase. Na to je to příliš zalidněné území.

Dnes už je podstatná příprava trasy. Pokud by měla být zcela nová, je to cca 5 nebo více let navíc, s tím, že se stejně dospěje k podobným problémům.

M. Prokop 30.9.2010 10:03

Re: Kajan

Ta reakce je symptomatická.

:-P

J. Franke 30.9.2010 9:53

Re: K věci:

Jen tak na okraj, není správa jako zpráva a také "suchdolák" by se vám poděkoval za malé písmeno ve vlastním jménu o správnosti tvaru nemluvě...

Co se týče mostu přes Vltavu, je fakt, že chybí, já si však vůbec netroufám polemizovat s odborníky, kudy smí či nesmí vést, neb nejsem v oboru vzdělán. Hovořit však bez důkazu o jakýchsi tititi je podle mého názoru naprosto nemístné a svědčí pouze o morálních kvalitách diskutujícího.

V. Pavel 30.9.2010 9:53

Re: Kajan

Kolmane - zdejší samozvaný pedagogu! Jste nespravedlivý! Můžete zde snadno zjistit, že Janyška začal! :-)

V. Kolman 30.9.2010 9:34

Re: Kajan

Pánové Pavle a Janyško, hoši nezdární. Za neslušné vyjadřování zůstáváte oba dnes po škole. Navíc dostanete poznámku do žákovské knížky.

      A neplačte - sami jste si tím vinni :-))

P. Kylchap 30.9.2010 9:27

Pane autore,

"dokonce se to tam plánovalo dřív než se pan starosta ráčil narodit."

což nejste schopen pochopit, že za tu dobu se mnohé změnilo. Ona i problematická severojižní magistrála, kterou postavili komunisti se plánovala již za tatíčka Masaryka.

V. Kusý 30.9.2010 9:16

Re: Jsme civilizovaný stát?

Prosím, prosím! Může existovat také svého(vlastního) druhu blbec? Snvp.

K. Janyška 30.9.2010 9:08

Re: Pochvala Janyšky by pro mne byla hanbou!

Pavle, chválit Vás by bylo hanbou zejména pro mne ! A o Hayekovi nevíte nic, zhola nic ! Je to, co jste narychlo napastoval ! Dzp.

B. Michal 30.9.2010 8:48

Re: Praha, Praha a co Brno a další a další

Brno má vlastní "suchdoláky", kteří podobně brání už léta letoucí dokončení "Hilterovy dálnice" (R43). Dost podobný případ.

V. Pavel 30.9.2010 8:20

Pochvala Janyšky by pro mne byla hanbou!

Janyško! Kromě zjevné imbecility zde, kde jste s primitivní agresivitou vám vlastní kontraproduktivně adoroval nositele Nobelovy ceny za ekonomii F. Hayeka, dále strůjce ekonomického neúspěchu ČR - českého neúspěšného ekonoma Václava Klause a ve své pomatenosti též nekriticky jako celek ODS, vč. zkrachovalé pražské základny, v čele s totálně zkompromitovaným nepoctivcem P. Bémem, s oblibou napadáte mne! S ohledem na shora uvedené skutečnosti proto opakuji, že by pro mne bylo hanbou, kdybyste vy mne chválil!

B. Uhlich 30.9.2010 8:16

K věci:

Hygienik Vít ve své správě konstatuje, že by u asi dvou nemovitostí v Suchdole mohlo dojít k většímu zatížení hlukem..... v té správě se dokonce píše u jakých....hm, tak teď nevím zda si z nás někdo nedělá zadnici...pan hygienik je buď duševně unaven, nebo odvedl dobrou práci za něčí tititi. Asi bude nutné, aby lidé z Korunovační ulice dali jasně najevo co to je být obtěžován hlukem , prachem a smradem. Domnívám se, že je sice pravdou , že v demokracii je sice možné ochránit práva i malého jednotlivce, ale nikoliv za cenu poškození práv mnoha tisíc jiných jednotlivců, víme?

   Já opravdu nechápu v čem je problém. Starosta Suchdola Hejl moc dobře ví, že tam ten okruh má být a dokonce se to tam plánovalo dřív než se pan starosta ráčil narodit. Leč pan starosta si z toho vyrobil politikum tak je z toho holt politikum, co naplat , že je dost suchdoláků, kteří s okruhen souhlasí, protože jim samým to přinese podstatně lepší cestování do vnitřní Prahy atd.

  Tedy řešení je jasné. Dotyčné nemovitosti vykoupit nebo akusticky odhlučnit...mimochodem: pokud vím, tak část komunikace má být nikoliv Suchdole, ale pod Suchdolem v tunelu, tak pak už fakt nevím v čem je problém. Každopádně ať stát udělá co udělá, je opravdu naprosto nutné řešit tuto severní cestu, protože situace ve vnitřní Praze je naprosto neúnosná. Navíc to množství zbytečně spáleného benzínu a nafty je asi taky nemalé.

  Já sám dost často jezdím z Horoměřic do Ďáblic a vím jaký je to průšvih....člověk je vzteky skoro bez sebe, obzvlášť v okamžiku, kdy z těch Horoměřic je do Ďáblic vidět a přesto se tam jede skoro hodinu.

K. Janyška 30.9.2010 8:12

Re: Jsme civilizovaný stát?

Náš ministr zahraničí je svého (vlastního) druhu vlastizrádce ! Proto ho prezident veřejně kritizuje ! Dzp.

K. Janyška 30.9.2010 8:11

Kajan

Teď naběhne zedník, tesař, projektant a tlučhuba v jedné osobě  Pavel a bude stavět tunely a mosty ! Vlasně už  naběhl ! -)))

ODS v Praze fungovala výborně, možná až na pár nenažranců.  Dzp.

M. Moravcová 30.9.2010 8:09

Re: Praha, Praha a co Brno a další a další

Vy jste z Brna? Tak pište o tom, co Vás trápí v Brně.

V. Pavel 30.9.2010 7:19

Re: Praha, Praha a co Brno a další a další

Polanský! Opomíjíte, že představitelm státu nejsou jeho občané, či některá jejich profesní skupina, nýbrž především jeho prezident!

D. Polanský 30.9.2010 7:05

Praha, Praha a co Brno a další a další

Všude se něčeho nedostává, takže nemýtizujme problémy Prahy. Civilizovaní nejsme spíš proto, že např. pražští taxikáři okrádají systematicky a programově zákazníky.

V. Pavel 30.9.2010 6:12

Jsme civilizovaný stát?

Aston má pravdu v tom, že nejsme civilizovaný stát. Jen v necivilizovaném státě např. jeho prezident veřejně osobně napadá ministra zahraničí.

M. Volf 30.9.2010 5:38

Přání otcem myšlenky.

otci to však kulhá/ prostytuty vymění/ zase jiná....ehmmm./ Pohled lecos dokáže/ budou krásná hesla/ nehrozí však bourání/ do Suchdola vesla./ Jen se blíží volby/ i tys v jejich chvostu/ abys potom Astonku/ zklamáním.............skok z mostu.-)