26.11.2020 | Svátek má Artur


Krušná realita

21.6.2007

Zajímavější jsou ale zprávy z nitra Občanské demokratické strany, kde Vlastimil Tlustý založil reformní parlamentní platformu. Názorové platformy se u nás už několikrát osvědčily - spolehlivě a bez překvapení rozložily Občanskou demokratickou alianci, například... Také sociální demokracii málem potopily a stály Špidlu křeslo - a zlaté vyhnanství do Bruselu. Topolánek aby byl nervózní, jen si představte to utrpení, kdyby měl taky jít jako Špidla do Bruselu! Takové peklo bych mu nepřál, ani kdyby zavraždil svoji babičku.
Naštěstí to reálně nehrozí. Tlustý zatím sice hrozí, ale ne reálně.

Ještě k ODS a reformě. Jakkoli si třeba já osobně myslím, že reformy jsou nutné a že koncept, který nyní prosazuje Tlustý, je správný, ODS nepřesvědčila rozhodující část voličů a podle toho dopadly volby a podle toho dopadají nyní preference, které výsledky voleb jaksi petrifikují. Buď jsou hloupí politici ODS, že nedovedou lidi přesvědčit o tak jednoduché věci, že život na dluh nevede k ničemu dobrému, nebo jsou hloupí lidé, že nechápou, že život na dluh nevede k ničemu dobrému.
Jenže to je realita, jako je realita, že se sociální demokraté chytili s komunisty za ruce a dělají všechno proto, aby se v politice zadlužování pokračovalo.
Třeba až do konečného krachu, který se svede na někoho jiného.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.