Krach derby v kotoučích dýmu
Nevzpomínám si, že bych se za třicet let existence Neviditelného psa někdy zmínil o fotbale. Jak bych taky mohl. Na fotbalový stadion jsem dobrovolně nikdy nevkročil, ledaže jsem tam měl co dělat (jednou jsem tam přivedl uteklého psa) a pokud jsem zápas zahlédl na obrazovce, tak tam vždycky někdo líně klusal anebo ležel na zemi a svíjel se. Surovosti na stadionech se ale nelze schovat, naposledy jedna vyhřezla z médií v sobotu. Je až příliš snadné ironizovat ministra kotrmelců Borise Šťastného, který byl událostmi tak zdrcen, že nemohl usnout. Třeba za bezesné noci vymyslel, jak to zařídit, aby jak mezi hráči, tak mezi diváky bylo méně surových hovad. Pokud to vymyslí, zaslouží si zlatou palmu génia. Pochybuji ale, že se mu to podaří. Hovadství k fotbalu neodmyslitelně patří. Slávie zamkne Severní tribunu. Na to pasuje ten starý vtip o Roubíčkovi, který načapal Sáru na kanapi s instalatérem a vyhodil kanape.
Macinka se raduje
Výzkum agentury Kantar přisoudil Motoristům 5 procent v preferencích, zatímco předchozí průzkumy vykazovaly o osudnou desetinku míň. Předseda strany Macinka se tedy raduje. Pět procent je vstupenka do sněmovny. Pro Motoristy je to oprávnění provozovat zahraniční politiku… a konfrontační vztahy s Hradem. S pěti procenty by měli tiše stát v koutě, ale to bychom museli mít silného a na nich méně závislého ministerského předsedu. Což jsme měli naposledy někdy za Mirka Topolánka. Kde ty loňské sněhy jsou!