14.7.2020 | Svátek má Karolína


Diskuse k článku

Kompaktní tým

Páteční sezení politického grémia sociální demokracie nahradilo Jiřího Zimolu Romanem Onderkou, tedy místopředseda Onderka převzal kompetence místopředsedy Zimoly. Místopředseda Netolický vyjádřil nad tou změnou potěšení a oznámil, že nyní je vedení strany kompaktní tým.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Nekolný 10.11.2018 8:49

Re: Onderka

No jo, ale pražáci si myslí, že jsou pupek světa. :-)

J. Franke 10.11.2018 7:47

Re: Onderka

No vidíte. A z Králičáku zase Brno vypadá jako předměstí Vídně...

J. Franke 10.11.2018 7:49

Re: Onderka

A doknce všechny tři body leží na jedné přímce!

https://1url.cz/IMWlm

V. Kotas 10.11.2018 8:15

Re: Onderka

Jo, to si myslej ti zpovykovaní pražáci.

F. Nekolný 10.11.2018 8:46

Re: Onderka

Onderka je v Brně totálně provařený. Zůstal po něm jen ten pennis v podobě prý orloje. Brňáci doufali, že si ho pražáci vezmou (jako jiné) místo, nějakou dobu nefungujícího orloje, ale bohužel. Tam by se ten pennis hodil lépe a byl by nakonec mezi svými. Primátoři mají v Brně vůbec špatnou pověst. Ten poslední také neměl na růžích ustláno. Pod záštitou Babiše byla naděje, že se dvacetileté přání plotně z Brňa splní. To ODS rozhodně nedokáže a bude funus.

I. Polák 10.11.2018 8:46

Re: Onderka

Ale Holan je naučil konečně žít.....v sado maso nevěstinci

F. Nekolný 10.11.2018 8:53

Re: Onderka

To by mi vadilo nejméně, ale ty jeho nápady, to bylo něco. Měl by se odstěhovat do pragošálu, tam by určitě prorazil. Tam mají hodně takových potróblenců. :-)

R. Tichý 10.11.2018 7:18

Libi se mi definice dvou proudu CSSD :-)

Ti progresivnejsi by mohli s klidnym svedomim prejit do TOP09, pak by to mohlo vypadat

TOP-eurofilni genderiste

CSSD-pro pracujici vlevo

ODS-pro pracujicici vpravo

KDU-pro verici pracujici

Pirati- musi se nejdriv historicky znemoznit, zatim jsou jen skenovači

Ostatni nepotrebujeme :-)

V. Kotas 10.11.2018 8:20

Re:

Chybí ti tam SPD, pro korigování všech jmenovaných. A od konce 2sv. války - Agrární strana.

P. Kučera 10.11.2018 7:12

Změny, nebo vše při starém?

V Brně víme, kdo byl Roman Onderka, ještě před 5 lety primátor. Ihned po usednutí do funkce se naplno věnoval víc než svému úřadu lepým křivkám nové mladé radní pro sociální věci, jejíž krásná tvář půl roku předtím na billboardech zdobila celé Brno a okolí s heslem (parafrázuji) Vše pro rodinu. Ve velmi krátké době pak tato milá paní, matka 3 dětí, svoji rodinu opustila a šla za svou novou láskou. I z funkce brzy odstoupila. No, to se občas stává, že. Co by se však stávat už nemělo, byli někteří Romanovi kamarádi ve vedení města.

Osobně jsem měl tu čest poznat jednoho takového, náměstka pro investice. Termín audience se podařilo sjednat až na 3. pokus. Vstoupil jsem ve smluvené době do místnosti odhadem 40m2 s koženými křesly, designovým nábytkem a dvěma krásnými dámami. Musel jsem čekat dalších 20 minut, než se otevřely dveře a vstoupil sám pan náměstek. Už při podání ruky z něj vanul etanolový odér. Když mi "odborně" vysvětlil, že prostě není absolutně možné v jedné ulici vyměnit najednou inženýrské sítě i tramvajové koleje a že jej zajímá jen stavba nového fotbalového stadionu, a vůbec ne pak nějaký koncertní sál ("co to je?"), skončila moje návštěva hádkou a odchodem už bez pozdravu. Skončil po několika letech v rukou policie.

Ale k Romanu O. O jeho (ne)vzdělání se šířily legendy (titul bc.), ověřeným faktem je, že se nedomluvil žádným cizím jazykem. Jeho největším počinem je pak investice do "orloje" na centrálním náměstí v ceně přes 10 milionů, který sice každé poledne vyplivne skleněnou kuličku, ale kolik je hodin se dosud žádnému člověku zjistit nepodařilo. Název?: Onderkův ču...k. Tento velký přítel Haška, čistokrevného politického kariéristy (absolventa proslulé univerzity ve Sládkovičově), odešel před 5 lety s ostudou, aby se před volbami vynořil na kandidátce té partaje. Stal se dokonce poslancem a nyní tedy i úřadujícím statutárním místopředsedou ČSSD. Zatím se moc neprojevuje a drží linii s Hamáčkem, ale můžeme mu věřit? Brňáci tedy ne.

Dobrý den.

P. Kučera 10.11.2018 7:16

Re: Změny, nebo vše při starém?

Předem se omlouvám za tento poněkud bulvární text, poleším se.

P. Hofman 10.11.2018 7:20

Re: Změny, nebo vše při starém?

Já na takovéto texty skutečně nejsem. Slyšíte-li ale z mnoha stran něco podobného, tak si na toho ogara přece jenom nějaký ten názor udělat můžete. Přidáte-li pak k tomu různá jeho představení v TV, je vymalováno.

D. Polanský 10.11.2018 7:37

Jsem Brňák a věřím mu

Nás 25 bytových družstev podrazil Vokřál, ale tedy parádně, k tomu podrazu jsem mu napsal i email a on mi dokonce poděkoval. Jinak vzdělání je jenom na závadu, ve školách se dnes uší nesmysly. Vivat Onderka.

P. Hofman 10.11.2018 7:10

V zájmu této země

samozřejmě není zánik Sociální demokracie. V zájmu této země ale taky není její přežití. Je totiž úplně jedno, jak to s ní (či ODS, KDU atd.) dopadne. Přijdou jiní sekáči.

Pavel Janout 10.11.2018 8:25

Re: V zájmu této země

V zájmu této země je především, aby se socialisti vypořádali s dědici pana Altnera...

J. Fridrich 10.11.2018 6:50

Dnes na Novinkách opět podivný titulek a moje

Dnes na Novinkách opět podivný titulek a moje reakce na něj - " Trump táhne proti imigrantům, ti nelegální nezískají azyl " - a to je jako špatně ? Nelegálně-protiprávně se chová Evropa, která NELEGÁLY přijímá a ještě k tomu nutí jiné země, které je nechtějí - tedy ty muslimské z Asie a Afriky. My v Česku máme cca 500 000 lidí z různých zemí, ale většinou z našeho civilizačního okruhu.. „V naší zemi potřebujeme lidi, kteří sem přišli legálně. Ti musí mít přednost,” řekl Trump. Kdy konečně v Evropě-jejich centrech pochopí tu jednoduchou a po tisíc let platící pravdu - dvě zcela rozdílné civilizace nemohou žít pohromadě v " jednom bytě ". Ty dvě - jedna je civilizace-křest'anská, ta druhá, je necivilizace-islámská, mají zcela rozdílné vidění lidského světa a to nejen v náboženství, ale prakticky ve všem.. S nesnesitelnou tchýní žije v jednom bytě jen hlupák - a ještě větší hlupák si ji sám do bytu k spolužití pozve..

I. Kellner 10.11.2018 7:33

Re: Dnes na Novinkách opět podivný titulek a moje

Zcela vlevo - modrá barva - riťka Janda a Hofman.

https://pbs.twimg.com/media/DrninyFWwAE-XnJ.jpg

Zde celé:

https://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c2/a4745/f9/pm181109.pdf

J. Schwarz 10.11.2018 8:05

Re: Dnes na Novinkách opět podivný titulek a moje

Můžou - ale jednoznačně vyhraje ta, které nevadí větší bordel. Když už jste zmínil "jeden byt", schválně si zkuste představit soužití lidí z nichž jedněm nevadí zadýmené ovzduší, centimetr odpadků na zemi, špínou černá vana a nefunkčí odpady a druzí trvají na čistotě a pořádku. Buďto budou ti druzí uklízet i za "bordeláře" nebo se vystěhují, případně se pokusí bordeláře vyhodit. Na to by se ale museli řádně pochlapit a to se po letech pobíhání s hadrem a smetákem nedá příliš čekat...

I. Polák 10.11.2018 8:42

Re: Dnes na Novinkách opět podivný titulek a moje

Pročtěte si nejnovější katalog IKEA, abyste byl připraven na to ,co na nás chystají švédská sluníčka. Nějak se jim doneslo, že vzrůstá počet lidí na naší matičce Zemi a hodlají se předpřipravit. Podle nich je zbytečný přepych , aby každá domácnost měla vlastní kuchyň. Je třeba se socializovat a kuchyně sdílet. Jestli vám to něco připomíná , tak se nemýlíte.

Takže nejen, že sem pozveme ilegály ,ale buďme připraveni na to, sdílet s nimi kuchyň.....tedy vzkazují Švédové

J. Havelka 10.11.2018 6:48

Češi jsou nenapravitelní

Fcb obrázek- Dařbuján/Sovák/ říká Smrtce/Lohnický/: čemu ve slově Zeman jsi zase nerozuměl?

P. Rajman 10.11.2018 6:28

Konzervativci a liberálové stačí v USA

titéž musí stačit i ve sjednocené Evropě. Úplná levice už je mimo tak, jak demokratické režimy potírají fašisty. Zatimco Babiš se jeví hrází proti Okamurovi, soc. dem. zradila dem. a sčuchla se s újlavními nepřáteli zleva. Je tak dokud bude prosazovat tuto politiku k ničemu pokud nevystartuje nějaký ten český vůdce, proti kterému nakonec budou zcela všichni.

J. Havelka 10.11.2018 6:25

Hloupý nevzdělaný volič

nemůže nevolit žabáky nebo nezůstat doma, to dá rozum. V případě že prohlédne a doma nezůstane, bude volit neviditelného politika tradiční značky, momentálně rozhádané, bez programu a pod bičem otrokáře nebo žabáka? Kvadratura kruhu..Putine raď!

V. Kotas 10.11.2018 5:30

Jó, kdyby v 5*30h, Astone.

A právě i tyto by měla mít socdem " pod palcem " jako své voliče. I když musí zvládat nástup 4.0.

V. Kotas 10.11.2018 5:35

Re: Jó, kdyby v 5*30h, Astone.

Ano, zánik ČSSD není v zájmu naší země, ale mnozí i její politici a některá média na to zániku pracují fest.

J. Vobr 10.11.2018 5:14

Výborný postřeh !!!

Druhý důkaz absurdní hry, která se s veřejností v souvislosti s migrací hraje, přináší v těchto dnech Česká televize, která vysílá reportážní seriál o práci našich policistů vyslaných na pomoc Makedonii při ochraně jejích hranic před nelegální migrací. Že je služba našich policistů na dalekém Balkáně nepochybně náročná a jejich nasazení a profesionalita zasluhují ocenění, je bez debat. V reportážích ani nikde jinde si však nikdo nepoloží otázku, jakou že to hranici ti naši policisté vlastně hájí. Brání totiž hranici nečlenského státu EU s Řeckem, tj. se schengenským prostorem, odkud na makedonské území pronikají nelegální migranti. Ano, taková je to absurdita. Naši policisté nechrání schengenskou hranici, ale naopak jinou zemi před pronikáním nelegálů od nás ze Schengenu.

(c)Jiří Weigl

P. Boublíková 10.11.2018 6:56

Re: Výborný postřeh !!!

V pořádku. Je přece vrchol neslušnosti házet sousedům na dvorek všelijaký svůj bordel a špínu a pouštět jim tam kálet pejsky :-)

P. Hofman 10.11.2018 7:01

Ha ha ha...

Tak tohle může napsat jedině naprostý blb, nebo ten, který počítá s tím, že ho čtou jenom blbové.

Ono totiž chránit makedonsko-řeckou hranici zevnitř Makedonie je daleko jednodušší, než chránit makedonskou hranici z prostor sousedních zemí Bulharska, Srbska, Kosova a Albánie. To, že žádná z těchto zemí stejně není zemí schengenského prostoru (ba některé ani EU) asi Weigel a blbové, kteří ho hltaj, nikdy neslyšeli.

A to nemluvím o tom, že takto Makedonie s EU spolupracuje, kdyby byly chráněny její hranice zvenčí, jaký by měla zájem nepouštět ty migranty dál a schovávat si je doma?!

IVK to je opravdu studnice totálních magorů. Jsou to přímo intelektuální vobři.

J. Fridrich 10.11.2018 7:17

Re: Ha ha ha...

Z pro Evropu rozhodujícího pohledu na tu invazi 2015-2016 tou tak zvanou " balkánskou cestou " bylo jedno kdo je v EU a v Šengenu a kdo není, bylo nutno tu okupaci islámskými hordami zastavit. A v tom se zachovali nejlépe a rozumě ti - dá se říci zjednodušeně nejmenší a nejchudší - tedy Mad'aři, Makedonci, Bulhaři a částečně další balkánské země. Za to sklidili NADÁVKY A ZNEUZNÁNÍ. Do dnes jim nikdo nepoděkoval i když už se ví i v Berlíně, Bruselu, Paříži atd. že jejich jednání - a nebylo to snadné ani levné, Evropě pomohlo. Postupně se takto začínají chovat i ty země, které je kritizovaly.. Je ale pozdě, už je tam mají a již se jich nezbaví.

I. Kellner 10.11.2018 7:24

Re: Ha ha ha...

Maďarská reportérka podrazila imigráčkovi nohy!

Mama Merkel! Mama Merkel!

Jo, to byly časy..-)

P. Hofman 10.11.2018 7:25

Re: Ha ha ha...

Makedonci, Bulhaři (a Albánci) jednali v součinnosti s EU a s její finanční pomocí.

Maďaři pomoc odmítli a udělali hurá akci, kterou vyřešili pouze svůj momentální problém, na EU přitom kašlali. A za to, že se jim problém nevrátil, mohou zase jenom děkovat dohodám, které poté učinila EU. Čili děkovat Maďarům by bylo totální chucpe.