20.1.2021 | Svátek má Ilona


Kompaktní tým

10.11.2018

Páteční sezení politického grémia sociální demokracie nahradilo Jiřího Zimolu Romanem Onderkou, tedy místopředseda Onderka převzal kompetence místopředsedy Zimoly. Místopředseda Netolický vyjádřil nad tou změnou potěšení a oznámil, že nyní je vedení strany kompaktní tým. 

To jistě je potěšující zjištění, je zde ale nepříjemný háček – volič se ptá (pokud ho to zajímá): kdo je Onderka a kdo je Zimola? Ten Netolický, kdo to je?

Katastrofální nedostatek viditelných tváří dopadá zdaleka nejen na sociální demokracii. V této straně se ovšem snoubí s dalším nedostatkem, totiž absencí čitelného programu. A zde nezbývá než opakovat to, co bylo mnohokrát vyřčeno. Sociální demokracie se potácí mezi koncepty lidí, kteří mají prst na tepu doby a vědí, kudy se valí nelítostný historický proud ovlivňovaný průmyslem 4.0 a na něj navázanými společenskými změnami likvidujícími stereotypy pojetí rodiny (atd. - zde bych mohl pokračovat v podstatě do nekonečna), a lidí, kteří vstávají v pět třicet a dělají osm hodin denně plus přesčasy a neděle a těm jsou stereotypy putna. Jenže právě oni se od partaje s kořeny do devatenáctého století odvracejí k politickým žabákům, kvákajícím snadnou nápravu teď tady a ihned.

Není to jen problém české sociální demokracie, na který se může s mírným zájmem a pobaveným úsměvem dívat ten, kdo volil někoho jiného a celý pan Hamáček se mu může vycpat. Je to problém sociální demokracie celoevropsky. Pokud jde o nás, političtí žabáci se musí nejdřív diskreditovat a tím přimět lidi k návratu k seriózním firmám. Bohužel, ta diskreditace mnohdy znamená devastaci a z té je pak návrat velmi obtížný. Proto přejme kompaktnímu Hamáčkovu týmu úspěch. Zánik sociální demokracie není v zájmu této země.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.