25.1.2022 | Svátek má Miloš


Kočka a myš

14.11.2005

Poté, co policejní prezident snížil dvěma důstojníkům hodnost za liknavost při obdobné příležitosti v polovině září v Křeticích, bylo jasné, že tentokrát policie zasáhnout musí. Hra na kočku a myš, přičemž myš dělá na kočku dlouhý nos, tedy skončila a je to dobře. Zdaleka nejde o skupinku hajlujících extremistů. Jde opravdu o ten princip bezmocné kočky a posmívající se myši, který je zábavný v kreslené grotesce, avšak v životě je značně frustrující. Takových myší nakažených prašivinou je totiž kolem nás až příliš velké množství. Drogoví dýleři veřejně nabízející svoje zboží uprostřed hlavního města. Obchodníci s děvčaty v zemi, kde je kuplířství zákonem zakázáno. Taxikáři, kteří si zlodějskou cenu napíší na dveře své pasti na cizince. Dalo by se pokračovat dlouho, byl by to předlouhý seznam.

Skinheadi jsou mimořádně nepopulární menšina, přinejmenším v médiích jsou nepopulární. Jiná věc je, jak se na ně dívá „mlčící většina. I to je o důvod navíc, proč byl tento – doufejme že precedentní – zásah potřebný: bylo třeba tvrdě připomenout, co se opravdu nesmí, co zákon opravdu zapovídá.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.