1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


Knechti hybridní války

2.3.2022

Šest dalších webů dostalo ban, v první vlně jich bylo osm. Hned se ozvaly námitky, že je to útok na svobodu slova. Nepochybně to omezení svobody slova je. Háček je v tom, že ve válce se aplikují mnohá další omezení svobod, nejen slova. Nejde jen o to.

Takový Protiproud Petra Hájka by jistě s největší pravděpodobností nerozrušil české veřejné mínění. To, co až dosud psal a zveřejňoval, je ale důsledná služba v hybridní válce proti všemu, co Západ dělá Západem a co charakterizuje svobodný svět. Nastala válka. Je v zemi sousedící se Slovenskem, pořád je Slovensko taky tak trochu naše vlast, přinejmenším část veřejnosti to tak vnímá. Ukrajina je obětí válečného zločinu. Není nejmenší důvod, proč se tvářit, že je správné, aby tu byla publikována periodika s obsahem, který znamená výsměch utrpení lidí, kteří tam bojují proti zločinci Putinovi. Ano, je to omezení svobody slova: než se začnete rozhořčovat a psát petice a podávat trestní oznámení, popřemýšlejte, zda i tato reakce není součást hybridní války, v níž jako knechti fungují jak placení padouši, těch je na počet málo, tak i naivkové vedení nejlepšími úmysly, dychtiví po alternativních informacích a samostatném názoru (netušíce, že jim ho do hlav vtloukají dobře placení profesionálové). A takových je spousta.

Ta válka má tisíc a jednu podobu. Jeden trik se osvědčuje: zvedne se nějaké fakticky bezvýznamné téma. Třeba zákaz šíření Protiproudu. Pandemický zákon. Cokoli jiného, aspoň trochu kontroverzního, prkotina s nulovým dopadem. Kolem toho se rozvíří mohutná ofenzíva, svolají se demonstrace. Z prdu kulička. Všechno se hodí pro vyvolání humbuku. Z prostého hygienického prostředku zvaného rouška či ústenka vymyslel Václav Klaus covidistický útok na lidskou svobodu, přitom přelidněné oblasti Asie to úspěšně používají stovky let. Na demonstraci přijde pár desítek lidí, pár set. Je to v televizi a zasáhne to miliony diváků. Rozšíří to blbou náladu. A to je hlavní cíl hybridní války, nenálada, pochybnosti, podlomená sebedůvěra. O to zde běží, úspěch se počítá podle míry nasranosti obyvatelstva.

Brzy se dočkáme ofenzívy knechtů hybridní války. Stačí se podívat na webové stránky ve volbách propadlých subjektů, Trikolory (zde) a komunistů (zde). Heslo zní: jsme proti válce, podporujeme mír, hlavně žádné dodávky zbraní. Zbraně problém jen eskalují a neřeší, ujišťuje nás soudružka Konečná, a jak jinak, v záhlaví bolševického webu je Picassova holubice míru. Kolikrát jsme tenhle blábol slyšeli v době studené války, a tu odrbanou slepici viděli v tisícovce různých provedení. Takzvané mírové hnutí takzvaně bojovalo za nukleární odzbrojení. Pozdější ředitel zeměkoule, agent Kato Jan Kavan tehdy fungoval na Západě jako aktivní exponent těchto mírotvůrců. Pablo Picasso jim fungoval jako užitečný idiot. O míru řvali u bran amerických základen. Bez amerických základen by rudý lágr končil na Kanálu La Manche. To teď uslyšíme ve sté a jedné podobě. Chceme mír, je třeba jednat, hlavně žádné zbraně. Knechti hybridní války nemusejí nic vymýšlet, je to už vymyšleno, fungovalo to po desítky let a zblbly z toho miliony lidí.

Nenechme se trikolorami a komunisty zblbnout. Logika je prostá. Bez těch zbraní by Zelenskyj byl ve vězení nebo možná už popraven a v Kyjevě by seděl nějaký Putinův slouha a pracoval na tom, aby se z Ukrajinců stali poslušní otroci, jak je na Rusi zvykem.

Aston Ondřej Neff