Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Klimatické hodiny na Letné

Pamětníci si připomínají, že na kamenném soklu na letenském svahu nad mostem Svatopluka Čecha stával kamenný Stalin a připomínal obyvatelstvu, že kdo cekne, ucítí jeho pěst o velikosti náklaďáku. Stalin na tom místě už dávno není, smetla ho doba. Teď tam montují něco jiného, výstrahu jiného druhu. Už ne hrozba gulagu, ale hrozba rovnou konce světa.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KK

Pokud by Kyjev požádal Rusko o příměří, pro Vladimira Putina by to znamenalo předběžné vítězství. Portálu CNN to řekl americký generál Wesley Clark, který v minulosti velel evropským silám NATO.

Varoval, že se to může stát každým dnem. "Pokud ruská armáda dokáže vytvořit nesnesitelný tlak na ukrajinské ozbrojené síly, než dorazí posily k Chersonu, a přinutí tak Ukrajince požádat o příměří, Putin vyhraje," prohlásil Clark.

Podle něj dokáží Rusové způsobit ukrajinským vojskům podstatné škody. "Víme, že mají stále velkou kapacitu na výrobu raket. Mohou tak udržet rychlé tempo bombardování po dobu ještě několika týdnů," podotkl.

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/477305-putin-muze-na-ukrajine-zvitezit-kazdym-dnem-varuje-byvaly-velitel-nato?campaignsrc=tn_clipboard

Kéž by už ta válka skončila. Ukrajina může vyhrát nejakou tu bitviu ale ne válku.

0 0
možnosti
JU

J27a82n 70U41r50b88a34n

30. 11. 2022 18:03

Lzes. A navic uplne de6ilne, uplne jak ruSSak:-P

0 0
možnosti
MP

Ekonomicky vlivný Čínan, Jack Ma z internetové firmy Alibaba, který si dovolil kritizovat čínský režim (kvůli malé produkci inovací, nikoliv kvůli Komunistické straně Číny) emigroval do Japonska.

Alibaba’s Jack Ma is living in Tokyo.

0 0
možnosti
Foto

Každoročně na 30.11. připadá památný den Yom HaGirush, který připomíná vyhnání téměř 900 tisíc Židů z arabských zemích a Íránu. Blízkovýchodní Židé byli zbaveni občanství, státní příslušnosti a byl jim konfiskován veškerý majetek a čelili brutálním pogromům. V současnosti tvoří potomci orientálních Židů více než polovinu izraelské židovské populace.

0 0
možnosti
KK

Další vítězství Orientu nad Evropou ? Jak to vypadá s orientálními Židy ?

0 0
možnosti
JF

Putin spouští další fázi operace

"Speciální vojenská operace", jak kremelská propaganda nazývá válku na Ukrajině, vstupuje do další fáze. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil úřadům, aby začlenily v září anektované oblasti do ruského soudního systému. Moskva přitom nad těmito územími nemá plnou kontrolu. ... Začíná nová fáze "speciální vojenské operace", oznámil v úterý ruský prezident Vladimir Putin.

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/477295-zasadni-zmena-na-ukrajine-putin-spousti-dalsi-fazi-operace?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&campaignsrc=tn_clipboard#dop_ab_variant=853641&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Hm, a jakpak se asi ta nová fáze bude jmenovat - SuperSpeciálníVojenská Operace, zkratkou SSVO, s pokračujícím označením techniky písmeny Z jako zabijáci a V jako vrazi? Porusski očeň poetičeskoje oboznačenije vojny ... ;-)

0 0
možnosti
PD

Na větší ofenzivu nemá sílu, tak vymýšlí fáze.

0 0
možnosti
MP

Demokratické hodiny v USA, konkrétně na Twitteru.

Kdokoliv se dnes může na Twitteru vyjadřovat o čemkoliv. Žádný názor není zakázán či vyloučen z diskuze. Provádí Elon Musk snad další z jeho oblíbených experimentů (v kompilátoru dříve havarovaly jeho počítačové programy, na obloze dnes cíleně havarují jeho rakety)? Provádí Elon Musk tentokrát experiment bezbřehosti demokracie?

Since finalizing his purchase of Twitter, Musk has brought some of the platform’s most notorious banned users back to the flock. The reinstatement of these accounts, including Donald Trump and Kanye West, will make Twitter far more toxic than it was before. And bringing them back not only forgives their past behavior, it validates and enshrines their rhetoric as pillars of Twitter’s platform going forward.

0 0
možnosti
MP

Twitter has scrapped its covid misinformation policy. It could open the floodgates for even more untrue claims about vaccines and the virus.

Google Translate: Twitter zrušil svou politiku týkající se dezinformací o covidu. Mohlo by to otevřít stavidla pro ještě nepravdivější tvrzení o vakcínách a viru.

0 0
možnosti
AN

A47l91b12e36r62t 68N34o30v42ý

30. 11. 2022 17:20

L. Polehla 30.11.2022 16:05

Typická dezinformace. Petr Pavel nebyl ve vojenském výboru NATO se dvěma nacistickými generály.

Nebyl! Neb by se museli dožít minimálně 110 let a být stále v činné vojenské službě.:-P

0 0
možnosti
VZ

Generál Wehrmachtu Adolf Heusinger byl v té samé funkci co soudruh NATO generál.

0 0
možnosti
Foto

Opálení Francouzi si s méně opálenými Tunisany nevědí rady;-D

Tunisko - Francie 1:0

0 0
možnosti
RT

R93o41b53i50n 44T80o80m53a54n

30. 11. 2022 17:24

Tak opálení žabožrouti už mají postup zajištěný, takže žádná křeč. Jsem zvědavý jestli si Dánové poradí s protinožcema. Zatím 0:0.

0 0
možnosti
JU

J52a56n 11U22r37b85a48n

30. 11. 2022 17:13

Rusko bude mit snahu do sve prohrane valky zatahnout NATO. Kdyz maji prohrat, nemohou ostudne prohrat jen se slabsi a mensi Ukrajinou, musi prohrat s celym Zapadem, kdyz ne obrovske vitezstvi, tak aspon obrovska prohra, byt v Rusku nemusi zustat kamen na kameni, a cim vice mrtvych, tim lepe. Ucelem je zejmena, aby se ruske obyvatelstvo a vojaci neobratili proti nacifasistickym firerum v Kremlu.

0 0
možnosti
PD

Jo, to bych se ani nedivil.

0 0
možnosti
JM

Podle dnešního vydání The New York Times se očekává, že až tři miliony Ukrajinců opustí tuto zimu své domovy.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/miliony-ukrajincu-budou-tuto-zimu-vysidleny-ze-svych-domovu/

0 0
možnosti
PB

P24e98t61e 22B18r64i48c29h

30. 11. 2022 17:15

Místa je tu dost. Postaráme se o ně lépe než o vlastní!!V[UA]

0 0
možnosti
Foto

Žádám Davida Černého, aby nainstaloval v Nových Butovicích na Slunečním náměstí klimakterické hodiny;-)

0 0
možnosti

J88a68n 21Č38e51r52n75ý

30. 11. 2022 17:18

Pro Černochovou a Němcovou ? To by bylo moc drahé, těm by stačily přesýpací hodiny.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz