22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Klaus vyzval ke krokům proti nacistům

25.10.2007

Je moc dobře, že Václav Klaus využil autority svého úřadu i své osobnosti k takové promluvě. Nebezpečí nacismu není mrtvé (jako není mrtvé nebezpečí komunismu, jak - naopak bohužel - Klaus opakovaně tvrdí). Nicméně váhání úřadů je pochopitelné.

A tu to máme: nacisté jsou samozřejmě připraveni k výtržnostem a srážkám. Pokud bude nasazena síla, budou padat rány a poteče krev z rozbitých nosů a budou jelita na zádech od obušků (pokud to dopadne dobře, nezapomeňme, že lidské tělo je velmi, velmi křehká nádoba). A máme tu precedenty, kdy policie zakročila proti organizovaným výtržníkům při zasedání Mezinárodního měnového fondu, a "ochránci práv" udělali bengál. Policie zakročila proti vandalům, kteří pod záminkou taneční párty zablokovali dálnici a devastovali cizí majetek - a bengál z toho udělala všechna média. Bude mít naše policie chuť "do toho jít", dá k tomu někdo politické rozhodnutí a služební příkaz? Nastoupí policisté tak, jak jsem to viděl podvakrát v Německu a nepočítaně ve Francii, po zuby ozbrojená a odhodlaná řezat hlava nehlava - a ta síla z policejní moci zářila tak, že se nikdo neodvážil ani špitnout?

A že tam byli taky náckové a taky výtržníci, a že to jsou demokratické státy mimo diskusi. U nás při těchto příležitostech bohužel dostaly silové orgány státu lekci: radši po česku zalezte a dělejte, že nic. Buďte podělaní jako starostové z Brd.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.