Neděle 22. června 2025, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Kdo se směje naposled

diskuse (1050)

Sedm stran se podle posledního výzkumu dostane do sněmovny, s odřenýma ušima i ODS s lidovci a Okamurovým Úsvitem. V Praze ale byla v pondělí jiná zpráva dne – sochař David Černý instaloval na pontonu na Vltavě fakáče, obří ruku se vztyčeným prostředníkem, mířící k Zemanovu Hradu. Další hravé a provokativní dílo společensky angažovaného umělce, o něčem takovém si může oficiózní hófrát Milan Knížák jenom zdát. Ovšem ten, kdo se bude smát naposledy, bude podle všech známek právě Miloš Zeman. Ten instalaci neviděl, zabýval se projektem začlenění Ukrajiny do Evropské unie a chystá nám skvělou věc, bezvízové cestování Ukrajinců k nám. Opravdu tohle chtěli ti, co ho volili?

Je to ale zbytečná otázka, protože Zeman zvolen byl. V pátek a v sobotu zvolíme nový parlament. No a Zeman bude ten, kdo jmenuje novou vládu.

Před časem slíbil, že pověří úřadem ministerského předsedy vítěze voleb. Bude to Bohuslav Sobotka? Ten těžko, protože ten je na nejlepší cestě dovést svoji partaj k výprasku. Jmenuje Michala Haška? To je přece ten, který se o výprask taky hodně zasloužil. Zeman se už jednou vysmál neexistující stojedničkové většině. Podle výzkumů STEM by většinu mohla získat ČSSD s podporou komunistů, docela slušnou, sto dvanáct hlasů. Zeman má jistě už teď vymyšleno, jak se k této situaci postavit.

Můžeme se těšit na pokřik, který zazní zleva zprava, až se svou konstrukcí přijde. Výsledky voleb jsou v nejistotě, ale že Zeman té nejistoty využije, to je jediná jistota, na kterou můžeme vsadit. No a pak by nezbývalo, než aby Zeman od Černého jeho fakáče odkoupil a instaloval ho před prezidentským palácem hned vedle monolitu. Byl by to fakáč nastavený celému tomu trapnému politickému pinožení.

Gita Zbavitelová
21. 6. 2025

Írán je vážně oslaben, ale ostřeluje Izrael dál.

Jan Kovanic
21. 6. 2025

Vysokoškolské tituly se v anglosaském světě moc nepoužívají.

Aston Ondřej Neff
21. 6. 2025

Vidina zeleného socialismu a síla průmyslu dobra je příliš velká.

Petr Homola
21. 6. 2025

Jejich samotné vlastnictví představuje destabilizační faktor.

Martin Tůma
21. 6. 2025

Naše Země by vytvořila černou díru ráže 9mm...

Lidovky.cz, ČTK
21. 6. 2025

Fotbalisté Interu Milán ve druhém zápase na mistrovství světa klubů udolali ve skupině E Urawu 2:1,...

ČTK, Lidovky.cz
21. 6. 2025

Fotbalisté Plzně si v prvním utkání letní přípravy na novou sezonu zastříleli a Stod ze sedmé ligy...

Lidovky.cz, ČTK
21. 6. 2025

Desetitisíce lidí demonstrovaly dnes v Londýně a Berlíně na podporu Palestinců a proti izraelské...

Lidovky.cz, ČTK, mikp Petra Miková
21. 6. 2025

Na jihu Chorvatska poblíž druhého největšího města Splitu vypukl v sobotu ráno požár, který si...

Lidovky.cz, ČTK
21. 6. 2025

Při nehodě horkovzdušného balónu, který se v sobotu zřítil ve státě Santa Catarina na jihu...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz