Neviditelný pes

Kdo s kým

31.7.2021

Důchodci dostanou tři stovky přidáno, je to nevytrhne, stát to bude koštovat miliardy, ale taky ho to nepotopí při půlbilionovém schodku. Takhle je to u nás zavedeno, jakkoli je přidávání na důchodech pár měsíců před volbami odpudivá hanebnost.

Je to ukázka přístupu a ten zjevně funguje, ANO má své jisté, poslední průzkum ho postrčil na první příčku, Šlachtu ale zatlačil pod pokličku, takže sestava zůstává úmorně stejná.

Nicméně pohled na výsledky opět připomíná, že to hlavní nastane po volbách. Když počítáme, kdo by mohl jít s kým, pak se tu rýsuje trojka ANO, SPD a KSČM, pak Pirstan a Spolu a jednomu i druhému by mohla dodat pár křesel chybějících do parlamentní většiny sociální demokracie, kterou výzkum opět vzal na milost.

Potenciální volič ANO by se nad touto aritmetikou měl zamyslet. Tady by už nešlo ze strany SPD a KSČM o nějaké tolerování. Oni by chtěli podíl na výkonu moci, oni by chtěli jít do vlády, oni by chtěli mít svá ministerstva a náměstky a celou tu rozvětvenou klientelu, která se po institucích rozleze a zůstane v nich, i kdyby se situace změnila. Je to opravdu šílená vize, ale velmi, velmi pravděpodobná.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek