25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

Kde leží provaz

Poslední zbylí voliči sociální demokracie se možná rozhlížejí ustrašeně kolem sebe, aby nějakou neslízli. Milan Chovanec vybízí k odchodu z vlády, Jan Hamáček volá k odchodu Chovance ze strany. Jaroslav Foldyna jednou volá, že odchází ze strany, a podruhé, že přichází, protože prezident Zeman volal, aby nebyl zbabělec. Kdo se v tom má vyznat, a hlavně: proč se v tom vyznat?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 542, poslední: 17.10. 2018 18:47, přehled diskusí

K. Oldřich 17.10.2018 18:47

Re: Volební neúspěch ČSSD

No samozřejmě, že mluvím jen o pracujících. Co je mi po ostatních. Ale poučování si nechte pro svoje příbuzenstvo. Zvláště to o věku je půvabné, když víte o mě prd. To Vy poznáte ve stáří zač je toho loket. :) Vy vlastní hlavo. :)

I. Semrád 17.10.2018 10:31

Re: Když Piťha tvrdí

Průser to je pro soupeřky a pro činovníky. Jestli je to žena, nebo muž, nebo "jiné pohlaví", to je otázka i pro mě, mimo vrcholový sport to ale není tak důležité.

V tom zbytku nevím, co máš na mysli, napsal jsem: "když závodí mezi ženami, jaksi to není ono, hlavně vůči soupeřkám. Mezi muži ovšem nemá nejmenší šanci."

V. Klepetko 17.10.2018 0:30

Re: Kam se sere Samková

Média jako multiplikátor sily zla (resp. černé magie)?

Dobrou. Ta metafora se stéblem trávy byla krásná!

V. Klepetko 17.10.2018 0:03

Re: Když Piťha tvrdí

Jan je nadčasový:-)))) S tím farizejem jsem to trochu přehnal, ano. Dobrou noc!

I. Semrád 17.10.2018 0:02

Re: Když Piťha tvrdí

"Ne vždycky náboženský text říkající "pobijte všechny bezvěrce" znamená, že bys měl jít zabít nějakého bezvěrce, může to klidně také znamenat, že máš třikrát do měsíce položit stéblo trávy na písek, špičkou obrácené k severu. "

To je skvělé, vytesat do mramoru! :-))

Dobrou noc.

R. Sorge 17.10.2018 0:01

Re: Když Piťha tvrdí

Psal jste ironicky o 2 pohlavích. A teď zase, že je to otázka.

U drtivé většiny je věc pohlaví zcela jednoznačná, pak existují abnormální případy, kterých je statisticky velmi málo.

I. Semrád 17.10.2018 0:00

Re: Když Piťha tvrdí

Radši si ji přečtu sám.

Vláďa je eskamotér ;-)

Dobrou noc.

J. Anděl 16.10.2018 23:59

Re: Když Piťha tvrdí

V některých ne, ale Piťha nepsal seminární práci na téma rozpoznávání okrajových stavů, nýbrž nábožensky fundamentální kazatelský text. Ten má jiná pravidla. Je nutné tam chápat, že se jedná o obrazy, metafory metafor. Ne vždycky náboženský text říkající "pobijte všechny bezvěrce" znamená, že bys měl jít zabít nějakého bezvěrce, může to klidně také znamenat, že máš třikrát do měsíce položit stéblo trávy na písek, špičkou obrácené k severu. Samozřejmě tohle se stává hlavně u textů ve starobylých jazycích, kterým už dneska nikdo nerozumí. I u moderních autorů je však nutné nejprve přečíst všechny texty od všech oficiálně uznaných křesťanů, znát, v jaké časové souslednosti byly publikovány, a teprve finální syntéza ti může objasnit, jak to přesně pan Piťha myslel.

Jen mírná nadsázka :).

I. Semrád 16.10.2018 23:58

Re: Když Piťha tvrdí

Pan "Sorge" ji zjevně za zdravou nepovažuje.

A "sport" (resp, instituce a vliv na chod světa - mimochodem pochopitelný, lépe když se lidé vyblbnou na dráze než když po sobě pálí z kalachů, to je zásadní věc) není jen tak nějaký spolek zahrádkářů.

I. Semrád 16.10.2018 23:53

Re: Když Piťha tvrdí

Netvrdil jsem, že existuje více pohlaví, i když je to otázka.

Jen to, že pohlaví nelze v některých případech jednoznačně určit: ty jsi žena, a ty muž, hotové, vyřízené. Záleží to i na tom, jak se cítí dotyčná bytost. Ale to je snad známá věc, příkladů je mnoho.

R. Tesařík 16.10.2018 23:53

Re: Když Piťha tvrdí

Caster Semmenya je průser. Není to žena ani muž. je to hermafrodit. Proti mužům může běhat leda proti dorostencům. A proti ženám? s nesestouplými varlatay a tesťákem, to si děláš prdel, Ivoši.

J. Anděl 16.10.2018 23:52

Re: Když Piťha tvrdí

Nemůžu ti přiblížit, v čem nafounkutá "jsou", i když jsem to tak sám formuloval, spíš to, v čem mi nafouknutá "připadají". A tam je předem vyloučeno, že bys se mnou souhlasila, jestliže ve svém vidění žádné takové lidi či příspěvky na webu nezaznamenáváš. Myslím, že oba sledujeme zhruba stejnou divadelní scénu, každý jinýma očima. Pravděpodobně bych popisoval věci, které ti připadají zcela normální, zatímco mně se jeví divné.

Každé téma má svou odbornou stránku a laickou veřejnost, urvanou ze řetězu bezkontaktním charakterem internetu. Tu odbornou nehodnotím.

M. Prokop 16.10.2018 23:46

Re: Když Piťha tvrdí

Vláďa to napsal dost přesně:

1. V případě ratifikace se do českého práva propašují ostře ideologicky definované pojmy, které nikdy dříve nebyly použity aniv trestním, ani v občanském zákoníku. Zejména se do práva zavádí nový termín GENDER, který v Konvenci není definován jako "sociální role", ale jako sociální konstrukt a jakési "sociální pohlaví". Nic takového ale objektivně neexistuje! Proč by měl být náš právní řád zaplevelen ideologickými floskulemi - a je jedno jestli bolševickými, nacistickými nebo levicově - liberálními? Právo musí být HODNOTOVĚ NEUTRÁLNÍ, to je hlavní dědictví liberalismu, naše nejcennější evropská hodnota! Čtu v Konvenci: "Ženy je třeba chránit před násilím bez diskriminace na základě jejich rasy, sociálního postavení nebo pohlaví". No jasně, to je ten "gender":-)) Ženu je třeba ochránit před násilím, i kdyby to byl muž! :-))

2. Konvence legalizuje sociální inženýring ze strany vlády - protože předpokládá vytvoření soustavného tlaku na ZMĚNU genderových stereotypů, chování a rolí. IMHO toto není věc vlády ve svobodné zemi!

3. Konvence absurdním způsobem rozšiřuje definici násilí, což byl prozatím v trestním právu jasně definovaný pojem. Takže čteme... "Za násilí se považuje jakékoliv jednání, které by mohlo způsobit ženě strádání". No jasně! S rozumným přístupem by to nevadilo. Ale co když bude státní zastupce genderově progresivní? A co když manželka prohlásí že strádá, protože jsem ji nekoupil norkový kožich?

A přeji dobrou noc.

M. Prokop 16.10.2018 23:45

Re: Když Piťha tvrdí

Je JINÁ. Nemá cenu řešit, zda tomu říkat nemocná. Vše ostatní je věcí dohody toho kterého spolku.

I. Semrád 16.10.2018 23:43

Re: Když Piťha tvrdí

Četl jsi tu úmluvu? (Já jen zběžně a problém jsem tam neviděl, zkusím důkladněji).

R. Sorge 16.10.2018 23:40

Re: Když Piťha tvrdí

Nepsal jsem, že je nemocná, ale že se nenarodila jako zdravá, tzn. jako zdravotně postižená.

Pokud má někdo abnormální fyzické/hormonální charakteristiky, tak to neznamená, že existuje více pohlaví.

I. Semrád 16.10.2018 23:35

Re: Když Piťha tvrdí

No jo, ale sv. Jan, to je už dávno.

A Piťha není žádný pouliční kazatel.

To je elitní fráterník! ;-)

A "farizejské pohoršení" - to zas něco podsouváš :-)

J. Anděl 16.10.2018 23:35

Re: Když Piťha tvrdí

Také ano.

J. Anděl 16.10.2018 23:34

Re: Když Piťha tvrdí

Už jsem tu psal, že mi připomněl klasické apokalyptické kazatele. Z tohoto hlediska jsou pro mě překvapivé dvě věci. Jednou je ta, co píšeš, druhou však i míra a intenzita odporu.

Zjevně tím tnul do živého. Ne tím, že by uvedl reálný popis situace... spíš jako kdyby člověku třeba i jen mírně podprůměrného vzrůstu s nízkým sebevědomím řekl trpaslíku. Tím živým, do čeho tnul, není otázka, zda termín "trpaslík" odpovídá jeho vzrůstu, tím živým je sebevědomí dotčeného.

I. Semrád 16.10.2018 23:31

Re: Když Piťha tvrdí

Proč si proboha myslíte, že je nemocná?

Speciální případ to není, takových bylo a je (nejen) v atletice mnoho. U nás třeba před válkou Zdena Koubková, později Zdeněk Koubek. Olympijská vítězka Walasiewiczová, spousta ruských atletek, třeba sestry Pressovy. V Německu měli Doru Ratjen, ale to byl čistý podvod jako s Cimrmanem. Pak zavedli sex-testy, pak je zase zrušili.

Ale současné řešení (nechat to jak to je) je asi nejlepší ze všech špatných, i když teď to vypadá, že Caster bude muset postoupit nějakou hormonální kůru, aby mohla závodit.

Nakonec je to "jenom" sport. Jen mi to přijde, že spolehlivá definice pohlaví neexistuje.Ta nejjednodušší (Piťhova) přece jen v některých případech neobstojí.

J. Anděl 16.10.2018 23:28

Re: Kam se sere Samková

To jo. V mediálním prostředí to však může být slušný zástup lidí na obou stranách ortelu. Míra zla či nebezpečí bude mizivá, v porovnání s mnoha jinými věcmi, ale dobrého v tom není ani kapka.

R. Sorge 16.10.2018 23:18

Re: Když Piťha tvrdí

Takže když dobře běhá, tak je fyzicky zdravá ? To snad nemyslíte vážně.

Atletické federace má nějaká kritéria (z hlavy si je nepamatuji), snad hladinu testosteronu, podle kterých jsou sporné případy posuzovány. Pokud vyhovuje, tak proč ne, je to speciální případ, který se vyskytne jednou za mnoho let.

M. Prokop 16.10.2018 23:17

Re: Když Piťha tvrdí

Pokud přijmete myšlenku, že ženy soutěží se ženami a muži s muži, pak nelze než definovat "who is who". Definice může být různá, vizuální, na základě prohlášení, genetická, hormonální ... Všechny více či méně spravedlivé. Všechny věcí nějaké usance. Ta možnost, mít/nemít, zplodit/nezplodit děti je ale mimo uusance, ta je "natvrdo".

V. Klepetko 16.10.2018 23:12

Re: Dobrou. :-):-):-)

Ano, ať je dobrá!

V. Fenzel 16.10.2018 23:12

Re: Když Piťha tvrdí

Je to zparchantělá žena, má ještě štěstí, rodí se i mnohem postiženější děti. Ve staré Spartě to měli vyřešené, všechno, co vypadalo nenormálně, házeli ze skály. A stejně nic nevyřešili.

V. Klepetko 16.10.2018 23:11

Re: Když Piťha tvrdí

Sv. Jan byl také autorem temných proroctví, a nikdo se nad tím farizejsky nepohoršuje!

Opravdu si nikde ve světě neviděl pouličního kazatele, jak hlásá že se blíží poslední dny a tzv. "straší":-)? Je to normální součást naší kultury! Narozdíl od "genderů"...

I. Semrád 16.10.2018 23:10

Re: Když Piťha tvrdí

Fyzicky zdravá je, běhá jí to zatraceně dobře. A mentálně to vypadá, že taky.

V tom se patrně mýlíte.

Podle vás je správné, že soutěží se ženami? Podle mě ne, ale nevím co s tím, nemám nejmenší zájem jí ubližovat (hypoteticky, ovšem, nejsem činovník atletické federace).

M. Prokop 16.10.2018 23:10

Re: Když Piťha tvrdí

Ano.

M. Prokop 16.10.2018 23:08

Re: Když Piťha tvrdí

Kdo to má rozhodovat, případně měnit?

Co vlastně má být určeno zákonem, směrnicí, vyhláškou?

Dotyčná/ý má nějaké fyzické limity. Porodí, neporodí. Nechají ji/ho závodit s muži/ženami. Dalo by se toho najít i více, ale všechno to jsou SOUKROMÉ záležitosti nějaké osoby a nějakého spolku. Stát by se do toho neměl vměšovat. Stát by měl mít zákony platné pro všechny bez rozlišování.

Problém té Istambulské úmluvy je, že požaduje rozlišování. To je špatně.

V. Klepetko 16.10.2018 23:07

Re: Když Piťha tvrdí

Problém je v tom, že ten spor je čistě ideologický. A žádná z mnoha alternativních a koexistujicích ve společnosti ideologií by neměly deformovat právní řád...

"Gender" do právních kodexů prostě nepatří.