21.5.2022 | Svátek má Monika


Kde je Trump?

7.1.2021

Píši tyto řádky ve čtvrtek ráno, tedy doslova jen několik hodin po neslýchaných výtržnostech ve Washingtonu, kde příznivci poraženého Donalda Trumpa vtrhli do Kapitolu. Opravdu nejsem kvalifikovaný na to, abych rozespalý hodnotil ze zasněžené vesnice Zvole události v hlavním městě Spojených států. Na jedno ale mám právo, totiž čekat, jak se k věci postaví Donald Trump.

Přes čáru bylo už jeho odmítání výsledků voleb. Odmítání soudních rozhodnutí. Vždycky se na to dalo najít nějaké „ale“. Nějaká „ale“ se najdou i na tuto odsouzeníhodnou událost. Ten běh událostí ale musí skončit a Trump je ten, kdo by tomu mohl pomoci.

Ptali jsme se, proč dělá to, co dělá, v průběhu celého období od voleb. Byly tu teorie o tom, že se snaží udržet si image silného vůdce. Byly i jiné teorie. Ovšem teď není na teorie čas. Někdo jednoznačně musí říci „toto není přípustné“ a ten někdo se jmenuje Donald Trump. Nestačí říct „chápu vás, ale jděte domů“, jak to řekl v první reakci. Musí vystoupit jednoznačně a energicky, jak se to snažil dělat během svého období v Bílém domě.

Podívejme se dál

Krize narůstá, už tu máme i mrazáky, krematoria jedou 24 hodin. Určitě si pořád ještě někdo myslí, že je to rýmička mediálně naťuknutá, ale takových lidí, jak doufám, ubývá. Nadějí se stala vakcinace, jako prostředek jak zamezit dalšímu šíření a v konečném fázi i způsobit vymizení nákazy.

Spekulací o roli Evropské unie a o tom, jak je možné, že USA a Izrael jsou napřed a my pozadu, těch bude hodně. Zkouším přemýšlet o něčem jiném. V Evropské unii je nás půl miliardy. Ač to momentálně vypadá všelijak, přece si myslím, že hromadná objednávka je rozumný nápad. Vakcinární závody by měly devastující důsledky. V tomto ohledu nemám pro svoji osobu žádné pochyby. Na tom samozřejmě nezáleží, budeme teď zuřivě debatovat o tom, co se mělo a co se nemělo a jestli Merkel poslala nějaký dopis nebo neposlala.

Neměla by nám uniknout ale podstata problému. Tahle pandemie je opravdu celosvětová. Je sice hezké, že je Izrael premiant, a je trapné, že Česko očkovalo jen patnáct tisíc lidí. Neztrácejme ale ze zřetele, že se covid musí vymýtit, nebo aspoň zkrotit, na celém světě. Je to planetární problém. Jsme na začátku jeho řešení. Ne Izrael, ne Česko, ale celý svět se musí toho svinstva zbavit.

Naučí nás to jinému myšlení.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!