13.4.2021 | Svátek má Aleš


Každý Maďar může za to, že…

25.8.2020

Však víte, co říkal o Maďarech sapér Vodička. Tato anebo jiná pošetilost našince napadne nad zprávou, že docent Rostislav Maďar praštil svou funkcí v pracovní skupině pro uvolňování karantény. Přesné důvody známy nejsou, on sám oznámil, že odchází kvůli podpásovým útokům, naopak ministr zdravotnictví Adam Vojtěch mluví o tom, že byl donucen bouchnout do stolu. 

U toho donucení bouchnout do stolu, tam je další nejasnost, zdali byl donucen přiložením pistole k hlavě, anebo že mu pálili ušní lalůčky cigaretami. Jinak si lze těžko představit, co Kena přinutilo bouchnout do stolu.

Nicméně není třeba nějakého fantazírování. Po grotesce s rouškami se musel najít obětní beránek a ten musel být buď vyhozen, nebo vyštípán. Zdá se, že B je správně.

O stavebním zákonu

Vláda schválila návrh stavebního zákona, který má deklarativní cíl zkrátit stavební řízení z pěti a půl let na jeden rok. Kolem vznikajícího návrhu bylo už mnoho debat včetně těch veřejně komunikovaných. 

Co jsem stačil sledovat, tak návrh podporovali ti, kdo opravdu něco stavějí, kdežto proti jsou instituce, které výstavbu brzdí. Veřejnost by měla nadcházející schvalovací proces bedlivě sledovat. Zvlášť velký pozor je třeba dát na argument, že návrh jde na ruku developerům. Ono to předpokládá, že developer je zločinec a je třeba mu přistřihnout křídla. Tak třeba vedení Prahy přes volební období a stranické příslušnosti se přičinilo, že se v hlavním městě za posledních dvacet let nepostavilo nic pozoruhodného a když hrozilo nebezpečí, že v pustých prostorách kolem Masarykova nádraží vznikne velkolepý komplex podle projektu Zahy Hadid, dopadlo to jako vždycky a současné vedení do projektu hodilo vidle. 

Proti čerstvě schválenému návrhu protestuje opozice. Je tedy třeba bedlivě zkoumat, proč protestuje. Může to být proto, že se jí nelíbí, že by vláda vedená oligarchou v trvalém konfliktu zájmů s minulostí StB (doplňte dalších pětadvacet řádků textu) mohla prosadit něco užitečného. Ale taky to může být proto, že návrh je opravdu špatný. Místopředseda ODS Kupka kupříkladu upozorňuje, že z něho vypadla spousta důležitých věcí. Jakých? A je škoda, že jednoduchý a srozumitelný zákon neprosadila ODS, když byla u moci.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK ELEKTRO - 1 SMĚNA (25-27.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.