4.6.2020 | Svátek má Dalibor


Kauza EET zůstala otevřená

11.5.2019

Schválení další vlny EET se nedalo čekat a však taky zůstalo při parlamentní debatě. Zejména Piráti a ODS šijí do EET ze všech kalibrů (elektronická evidence rakví ukládaných do hrobu? ano, i to podléhá EET), ovšem ANO a sociální demokracie na EET lpí a samozřejmě je podporuje i komunistická strana, pro kterou je celá ta vrstva živnostníků a řemeslníků jedna pakáž.

Dosavadní efekt EET je přinejmenším problematický – ve výnosu daní se těžko dá rozeznat, co je zásluha dohasínající konjunktury a co zásluha EET. Navíc vyšší daňový výnos podivuhodně koreluje s mírou ekonomického vzestupu. Zdá se tedy, že smysl celého toho opatření je spíš ve sféře public relations. Volič sociální demokracie je především zaměstnanec a ten necítí k řemeslníkovi na volné noze sympatie, dokud se mu neucpe záchod nebo nezhasne elektrika.

Drobné vítězství si ale současná levicová sestava odnesla – k radosti marodérů byly zrušeny první tři marodění bez nároku na plat. Řemeslníci a vůbec osoby samostatně fungující jen mohou krčit rameny. To už musí být něco, aby šli pro neschopenku neboli kladeňák! Zaměstnanec to vidí jinak, a proto tedy máme takzvanou nemocnost tak vysokou. S každým kejchnutím se letí k doktorovi. Tři neplacené dny, to byla aspoň nějaká překážka, podobně jako byl překážkou ke zbytečnému marodění regulační třicetikorunový poplatek. Ten se podařilo socialistům také zdolat. Sociální vymoženosti, které zaplatí někdo jiný, to je princip uvažování a řízení státu.

S novu vlnou EET k tomu bude třeba přičíst obrovskou šikanu a byrokracii. I to je součást socialistického rukopisu.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.