16.10.2021 | Svátek má Havel


Kalouskův roztomilý plán

25.8.2011

Na tento "drobný detail" upozornil včera web Česká pozice, žádný z "renomovaných" politických a ekonomických komentátorů o něm patrně neví. Miroslav Kalousek tak může s klidnou myslí klást nesmyslné podmínky o personálním obsazení jiných ministerstev, aby měl důvod k hlavní akci - neúčasti na jednání vlády.

Vše mu hraje do not. Když Ladislav Bátora na ministerstvu školství vadil před několika měsíci premiéru Nečasovi, zaujal Kalousek bez hnutí brvy pozici nezúčastněného pozorovatele s tím, že to je přece problém mezi ODS a VV. Teď se mu Bátora hodí, a tak jej vytáhl na světlo boží. On i další ministři TOP 09 jsou dnes tak zásadoví, že kvůli jednomu úředníkovi protestují dokonce neúčastí na schůzi vlády. Jeden se až diví, že kolem jejich hlav nevidí svatozář.

Přitom je důvod nejspíš velmi prozaický - kdyby se konaly předčasné volby, prospěly by nejvíc právě straně TOP 09. Na rozdíl od všech ostatních partají má peníze na kampaň, zrovna se ověnčila gloriolou strážce mravopočestnosti a v čele jí stojí charismatický aristokrat po boku s přísně hledícím strážcem státní pokladny. ODS postrádá vůdčí osobnost a zápasí sama se sebou, ČSSD se neviditelně stravuje zevnitř v bratrovražedném boji dvou frakcí a zbývající strany topáky ohrozit nemůžou. Do předčasných voleb by patrně nestačil zasáhnout ani Jiří Paroubek, zatímco Václav Klaus by v době jejich konání ještě seděl na Hradě. Stručně řečeno, lepší příležitost jak získat premiérské křeslo se před Miroslavem Kalouskem asi hned tak nenaskytne.

Sám pan Bátora, kolem něhož se teď vše točí, by asi udělal nejrozumnější věc, kdyby z ministerstva sám odešel. Nejenže by pomohl koalici, což by spousta lidí ocenila, ale hlavně by získal gloriolu mučedníka. Ta by mu mohla v jeho případném dalším politickém účinkování přinést víc, než nynější tvrdošíjné setrvávání na náměstkovské židli. Nic to ovšem nemění na tom, že je k celému tomuto divadlu pouhou záminkou. To je jasné už všem - kromě novinářů z tzv. mainstreamových médií a značné části jimi ovlivněné veřejnosti.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.