22.6.2021 | Svátek má Pavla


Justiční monument

6.1.2006

Za výroky na adresu šéfa stavebního odboru byl odsouzen za pomluvu a třebaže nesmyslný paragraf, podle něhož se to stalo, byl mezitím zrušen, odsouzený diskutér v těchto dnech za diskusi sedí.

Že je to k nevíře? Připomeňme si, v jakém státě žijeme. Za doby svého premiérministrování veřejně pomluvil Miloš Zeman novináře Ivana Brezinu – a soud odsoudil Brezinu. Proč by tedy nemohl někdo sedět za to, že diskutoval na internetu se šéfem stavebního odboru? Partykův případ pěkně padl do doby, kdy se diskutuje o Pencově případu. Tento muž se dopustil nemístné otázky na tiskové konferenci a hned má za to na krku trestní oznámení. S trochou fantazie si lze ve snu představit, že by si justice pospíšila (to je ovšem hodně velká fantazie) a oba muži by mohli společně na Pankráci lepit pytlíky.

Teď nám to ještě může připadat jako zlý sen. Ale jestli se Paroubkovu týmu podaří ve věci svobody slova ještě víc přitvrdit, pak budeme vzpomínat s nostalgickým úsměvem na případy, které nám teď připadají otřesné.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.