Pátek 17. července 2026, svátek má Martina

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Ještě větší trapnost…

Ještě větší trapnost, než to zprvu vypadalo. Nešlo o žádné úvahy o tom, že by se státní pomoc obcím a lidem postiženým tornádem krátila o vyplacené pojistky a dary ze strany spoluobčanů. 

Bylo to vládní nařízení číslo 257 schválené jednomyslně, kde se píše, že podporu nelze čerpat na úhradu nákladů, které byly pokryty pojistným plněním, nebo které byly příjemci jinak nahrazeny státem nebo z veřejné sbírky. Takže ne úvaha, ale usnesení. Následuje ovšem vrchol trapnosti. Ministryně Klára Dostálová, když se to provalilo, se vymlouvala na úředníky, kteří to „mysleli dobře, ale je to nesmysl, vyvolává to jen nejasnosti“. Navodila tak dojem, že si úředníci dělají, co jim vytane na mysli, včetně rozhodnutí ve věci, která je v centru pozornosti všech občanů státu. 

Jenže úředníci si to nenechali líbit a poukazují na to, že ministryně o všem věděla (konec konců sedí ve vládě, která usnesení schválila) a rámec usnesení sama nastavila. Server Aktuálně cituje jednoho z nich, který říká: Pokyn ministryně zněl: podporu dostanou jen ti, kteří neměli pojistky nebo jim nepokryje škody, a také ti, kteří nevyužili peněz z darů (viz zde).

Hezky se k tomu vyjádřil Trapnobásník Martin Kinc z Vysočiny.

Po tornádu

Pojistil sis domeček?
To jsi pěknej blbeček.
Že máš prachy ze sbírek?
To jsi teda debílek
Čekej dneska po setmění
těchto peněz znárodnění

Úžasná je ta snaha zabránit tomu, aby si někdo nevydělal! Což ovšem neznamená, že i na tornádu, jako na každém velkém neštěstí, si někdo nenahrabe. Koronavirová válka je toho školním příkladem.

Ai GROK
17. 7. 2026

Zelenskyj odvolal ministra obrany Mykhaila Fedorova.

Karel Wágner
17. 7. 2026

Každá interpretace jevu nastolí otázku kauzality.

Lubomír Stejskal
17. 7. 2026

Proč se trápit otázkou viny či neviny z hlediska odborného posouzení?

Vítězslav Kremlík
17. 7. 2026

OSN ustoupila od nejvíce alarmistického scénáře. Mini doba ledová také nepřichází.

Ivo Fencl
17. 7. 2026

Nic nepřeženu, když řeknu, že Nolan natočil science fiction.

ČTK, Lidovky.cz
17. 7. 2026

Ve středoněmeckém pohoří Harz zemřeli ve čtvrtek dva dospělí a dítě po pádu z vyhlídkové věže...

Lidovky.cz, ČTK
17. 7. 2026

Americká armáda pokračovala šestou noc v řadě ve vzdušných úderech proti Íránu. Podle íránských...

lupr Lucie Procházková
17. 7. 2026

Ve večerních hodinách vyjížděli pražští policisté k napadení dvou osob nožem a sekerou na ubytovně...

Dáša Hyklová
17. 7. 2026

Metan je hlavní složkou zemního plynu a zahraniční dovozci by měli od ledna 2027 povinně vykazovat,...

ČTK, Lidovky.cz
17. 7. 2026

Fotbalisté Sparty podlehli Bialystoku 0:1 a ve třetím přípravném utkání před novou sezonou poprvé...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz