14.12.2019 | Svátek má Lýdie


Diskuse k článku

Je tu bezpečno

Podle žebříčku světové bezpečnosti je Česko na desátém místě na světě. Nejbezpečnější je Island, za námi třeba Norsko, které odhadujeme za hodně klidnou zemi. Je to žebříček Světového mírového indexu, přičemž i to je potěšující, že celkově se 86 zemí zlepšilo a 76 zhoršilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Jirkovský 16.6.2019 14:10

Re: Dnes demonstruje v HongKongu 1,5mil obyvatel

Hlavně se většina demonstrujících dostane na místo do jedný hodiny ...

J. Venc 16.6.2019 14:11

" z toho vyplývá"?

Jste si twitteršpione vytvořil nějakou vlastní idiotskou konstrukci a nyní si "uděláte" dobře, když tu vlastní idiotskou konstrukci rozcupujete?

Matuškům a Kotasům se to bude líbit. Možná i jednička s hvězdičkou bude!

:-)

F. Doušek 16.6.2019 14:23

Re: Dnes demonstruje v HongKongu 1,5mil obyvatel

Kellnere, a víte proč tam demonstrují?

J. Venc 16.6.2019 14:25

Re: Dnes demonstruje v HongKongu 1,5mil obyvatel

Páč jsou "rasisti" a nemaj rádi mandaríny.

:-)

S. Lazárek 16.6.2019 14:43

Re: Dnes demonstruje v HongKongu 1,5mil obyvatel

To jsou místní sluníčkáři a dekadentním západem zkažení jedinci, kteří se snaží silou změnit rozhodnutí demokraticky zvolené čínské vlády. Jednou za pár let to hodit Komunistické straně Číny a pak držet hubu a krok.

P. Rajman 16.6.2019 13:56

Debata o vládě se stále víc mění.

Jestliže jsme v minulosti zírali, co vše poskytne vláda zdarma nebo s pořádnou slevou, teď jen koukáme, co budeme muset za vládu a hlavně premiera platit ze státního rozpočtu.

J. Václavíková 16.6.2019 13:59

Re: Debata o vládě se stále víc mění.

Jo, arbitráže za mýtné budou pěkně mastné!

J. Matuška 16.6.2019 13:52

Milion chvilek klausokracie?

Komentátor se drsně vysmál nové straně

Nové politické hnutí Václava Klause ml. pochopitelně vzbudilo řadu reakcí. Komentátor Martin Fendrych napsal, co může český volič od dalšího politického subjektu očekávat a také se zamýšlel nad tím, kdo by se mohl stát voličem Trikolóry.

http://jdem.cz/e8rw88

J. Matuška 16.6.2019 13:57

Re: Milion chvilek klausokracie?

... Fendrych nevynechal ani otazníky z Klausova osobního života. „A samozřejmě, jde přece o "konzervativní" hnutí: rodina-obec-stát. "Podporujeme klasické rodiny," čteme na stránkách think-tanku a hned nám vyskočí, že Klaus junior je dvakrát rozveden, což je zřejmě ta nová, pravá forma klasické rodiny. "Podporujeme národní zájmy." Jedním z nich je zřejmě Klausem navrhované vystoupení z Evropské unie. Za zahraniční politiku má v Trikolóře odpovídat Klaus senior. Budou naše národní zájmy formulovat Putin a Si Ťin-pching?“ položil na závěr provokativní dotaz komentátor Fendrych.

J. Václavíková 16.6.2019 14:00

Re: Milion chvilek klausokracie?

Dobré postřehy. Jsou v tom komentáři i jiné, aby to stálo za přečtení?

R. Brzák 16.6.2019 14:08

Re: Milion chvilek klausokracie?

No, zrovna to, co pan MAtuška vyňal, jsou pěkné blbosti. Klaus junior se netají tím že on sám není žádným vzorem dobré rodiny. Klaus starší i mladší jakožto euroskeptici svým tlakem pouze vyrovnávají oponentí dlouholetý a mainstreaový EUidealismus - výsledkem pak je ideální kompromisní výsledek - silná redukce EU na úroveň před Lisabon či Mastricht (ze které by ani Klasuovic bojs nevystoupili). Fendrychovi uniká, že kdo chce vyjednat reformy, musí vyžadovat více než reformy (jinak bude kompromisním výsledkem polovočatá či kosmetická úprava, aby se na čas ztišili vášně). Fendrych je celkem sečtělý a chytrý - takže jeho argumentace Putinem či Číňanem je skutečně trapná...

M. Rejewski 16.6.2019 14:09

Re: Milion chvilek klausokracie?

Pan Matešeka má dar selektivního čtení. Podle toho, co se mu podaří vyselektovat bych se vsadil, že je Ovčáčkův vychovatel, ne-li rodič.

R. Brzák 16.6.2019 14:02

Re: Milion chvilek klausokracie?

Nemyslím si sice, že Kalusovic strana má nějakou šanci - a ani nevidím v jeho straně naději pro pravicovou poitiku v zemi. Ale když o něčem tvrdí Fendrych, že je to nesmysl, musím dát juniorovi ještě šanci - Fendrych dokazuje každým svým druhým slovem, jak všemožně se člověk může mýlit.

J. Václavíková 16.6.2019 14:05

Re: Milion chvilek klausokracie?

A v čem přesně se ten Fendrych mýlí?

R. Brzák 16.6.2019 14:10

Re: Milion chvilek klausokracie?

zde viz výše - co se týče jeho dřívějších omylů, musel bych udělat zpětnou rešerši, ale vzpomínám si, jak často jsem s ním nesouhlasil v různých tématech. A to již od doby, kdy byl mluvčím min. vnitra.

J. Václavíková 16.6.2019 14:19

Re: Milion chvilek klausokracie?

Podle vás se mýlí Fendrych a Klaus ne, podle mě je to naopak. Jen namátkou, bojovník za tradiční rodinu nemůže kázat ostatním vodu, a sám pít víno. S orientací na zahraničí v podání Klause sen. jste úplně vedle, tam už roky nic než Východ dávno není. A ekonomové mají také jasno, jestli je náš zájem integrace v EU, nebo není. I kdybyste tu mántru o návratu před Lisabon zopakoval stokrát, pravdou se nestane, jen zbožným přáním.

R. Brzák 16.6.2019 14:45

Re: Milion chvilek klausokracie?

Kázat může kdekdo kde co - záleží ale na tom, jestli káže na základě své zkušenosti, nebo na základě ideologického školení (jímž je i katolická doktrína).

Klaus starší se mýlí dnes méně čašsto, než když byl u moci - a mýlí se stále, v mnoha věcech. Ale stran kritiky EU se mýlí málokdy. Klaus maldší se mýlí dosti často . vždy tam, kdy věří v nutnost jakékoliv státní snahy něco ovlivnit - ale to se mýlí ruku v ruce s námi všemi, kteří vůbec dovolujeme stát nad sebou, tedy moc v rukou jedněch lidí na druhými lidmi.

Pokud nedojde k reformám, majícím hluboké kořeny - možná až k mástrichtu - pak dojde k rozpadu EU. A to si nepřejete ani Vy, ani já. Ne snad, že bych si nad sebou přál moc nadstátu (i ten náš stát je na mně moc), ale uvědomuji jsi potenciál rozvratu, ze kterého může Evropa vyplout kormidlována extrémistickými národovci, nebo extremistickými zelenorudými...

Ekonomové, se kterými se shodnu, tvrdí, že si máme ponechat volný trh a voný pohyb osob a zboží služeb. Vše ostatní - regulace všeho druhu, jak dovnitř, tak navenek (celní opatření např vůči USA) - je podle těchto ekonomů přítěží. A ti ekonomové jsou i ve službách EU - a dodávají pro její potřeby zprávy o obrovských integračních a regulačních nákladech pro všechny země.

M. Rejewski 16.6.2019 14:24

Re: Milion chvilek klausokracie?

To, že jste s ním nesouhlasil, neznamená, že se mýlil. Na tuhle debatu nemáte nabito.

R. Brzák 16.6.2019 14:47

Re: Milion chvilek klausokracie?

viz výše

M. Rejewski 16.6.2019 14:12

Re: Milion chvilek klausokracie?

Pan Brzák píše "může". Což je fakultativní alibismus :)

R. Brzák 16.6.2019 14:17

Re: Milion chvilek klausokracie?

Vůbec ne - nerozumíte textu? Fendrych se velice často mýlí - a to je dukazem, že my, lidé, se můžeme mýlit v kdečem...

M. Rejewski 16.6.2019 14:23

Re: Milion chvilek klausokracie?

Ale rozumím. Mám dotaz. Jak dlouho jste měl možnost s panem Fendrychem hovořit?

Já s ním pár měsíců pracoval. Tak mě ho neučte číst.

R. Brzák 16.6.2019 14:53

Re: Milion chvilek klausokracie?

Jednou v životě - ale to jsem byl mladý blbec a ještě jsem ho žral.

Jinak čtu často jeho články - protože je to jeden z lidí, který se (podobně jako já) je ochoten vyjadřovat k čemukoliv a protože má dost mediální prostoru.čtu prostě pokud možno široké spektrum názorů k čemukoliv, o čem nevím vše s jistotou. To sice není žádná kvalifikace v oboru "Fendrychologie", jakou zřejmě oplýváte - ale hlavně Vás nenutím číst Fendrycha-Ta poznámka směřovala k tomu, že mne obviňujete z alibismu, který jsem ve SVÉM příspěvku rozhodně nepoužil.

J. Venc 16.6.2019 14:24

Re: Milion chvilek klausokracie?

I Klaus se velice často mýlí.

Jsme lidí omylní. Někdo si to přizná, někdo ne.

:-)

R. Brzák 16.6.2019 14:50

Re: Milion chvilek klausokracie?

souhlas - viz výše

V. Kotas 16.6.2019 14:20

Re: Milion chvilek klausokracie?

Fendrych komentátorem ? Bývalý Rumlův poskok je tak akorát pisálek kecálek.

K. Janyška 16.6.2019 14:25

Re: Milion chvilek klausokracie?

Fendrych je ale znáný nevzdělaný ocas. VK ml. možná ocas vzdělaný. Ale ne kompozitivní teorií a je to znát... Dzp.

R. Brzák 16.6.2019 15:03

Re: Milion chvilek klausokracie?

Fendrych je chytrý chlap - ale svým strachem natolik ovládán, že píše nikoliv jako novinář, ale jako ideolog - a vše,co není v souladu s jeho idolem, rozcupovává nikoliv kritikou, ale pamfletem.

I. Spálený 16.6.2019 13:52

To je trochu nedorozumění. Jedná se o index bezbrannosti, ne bezpečnosti. Do čela nás dostala neschopná armáda. První místo dostaneme, až se propustí poslední opravdoví vojáci z misí v zahraničí. Prý pomůže i propuštění těch nejhorších zločinců z vězení. Je zajímavé to číst v originále.

J. Matuška 16.6.2019 13:46

„250 tisíc lidí na Letné názory ČSSD nezmění.

Onderka obhajoval vládu s ANO

Pod palbou otázek se ocitl první místopředseda sociální demokracie Roman Onderka od šéfa hnutí STAN Víta Rakušana. Podle opozičního poslance je ČSSD ve vládě pouze fíkovým listem, který kryje kauzy premiéra Andreje Babiše. Onderka však vládní angažmá bránil. Podle něj by odmítnutí vstupu do vlády znamenalo, že by hnutí ANO šlo do koalice s SPD Tomia Okamury. „Chováme se státotvorně,“ řekl Roman Onderka v pořadu Partie TV Prima.

http://jdem.cz/e8rv82