9.7.2020 | Svátek má Drahoslava


Je tu bezpečno

15.6.2019

Podle žebříčku světové bezpečnosti je Česko na desátém místě na světě. Nejbezpečnější je Island, za námi třeba Norsko, které odhadujeme za hodně klidnou zemi. Je to žebříček Světového mírového indexu, přičemž i to je potěšující, že celkově se 86 zemí zlepšilo a 76 zhoršilo. 

My tedy patříme mezi ty, co si pohoršily, ale pořád je to desáté místo výborné. Mimo jiné k naší pozici přispívá i přísnost zbrojního zákona, to jen na okraj probíhajících debat a našeho soudního řízení s Unií kvůli její zbraňové směrnici postihující i špuntovky. Británie je pětačtyřicátá a Francie dokonce šedesátá, obě kdysi velmoci nespadají ani do první čtyřicítky, ve které najdeme většinu evropských zemí.

Možná, že by bylo dobré tuhle příznivou zprávu tajit. Jinak se sem všichni nahrnou a bude tu nebezpečno. Ale to je jenom postřeh klasického Čecha, který má v genech schopnost předem odmítat každou pozitivní informaci a hledat v ní stinnou stránku.

V tomto duchu bych měl změnit titulek: Česko se propadlo v žebříčku bezpečných zemí! A pokračovat: Jsme ve skupině propadajících se zemí, jako je Ghana, Sierra Leone, Tanzánie, Senegal a Rovníková Guinea. Pánbu s námi a zlý pryč!

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.