23.7.2021 | Svátek má Libor


Je to jako válka

25.6.2021

Všechny jiné zprávy jdou stranou vedle toho, co se stalo v oblasti Hodonína. Přehnalo se tu tornádo a následky připomínají to, co známe jen z televizních reportů ze vzdálených zemí. Urvané střechy, automobily odhozené na stěny sousedních domů. O pár metrů dál je klid. Jako kdyby se oblohou přehnal bombardovací svaz. 

Je to jako válka, jenom neumíme pojmenovat nepřítele. To proto, že není žádný nepřítel. Je to příroda, ta si tu je a my, protože jsme se z ní vyčlenili, jsme jaksi přívažek.

Sedíme na boží dlani, říkalo se a třebaže se to už neříká, platí to dodnes. Veškeré naše pohodlíčko, považujeme ho za normál, je výsledek naprosto nepravděpodobné souhry okolností, na něž máme nulový vliv. Stačí pak jenom malé vychýlení. Někde unikne virus netopýra. Jinde nastane přechod teplot a přižene se tornádo do míst, kde o něm nikdy ani neslyšeli. Všechno se může stát.

Pohodlíčko je pryč. Je třeba čelit nepřízni. Zpráva o tom, co se na Hodonínsku vlastně stalo, je příliš čerstvá, nicméně se dá čekat pomoc, solidarita – a je to tak dobře. Vždyť právě ze vzdoru proti nepřízni okolností vzniklo to, co se teď snažíme oslabit a zničit. Jmenuje se to civilizace.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.