5.10.2022 | Svátek má Eliška


Je snad vymalováno?

17.9.2022

Andrej Babiš starší se k soudu nedostavil, Andrej Babiš se k soudu dostavil a svědčil, že předložené – údajně jeho – podpisy jsou falešné. To by přece mělo znamenat základní zvrat v procesu, pokud Babiš operoval dokumentací s falešnými podpisy, nebo se mýlím?

Od začátku celé té tahanice si říkám, že dotaci musel někdo schválit. Jistě na základě nějakých dokumentů. Pokud ty dokumenty byly v rozporu s dotačními pravidly, odpovídat by se snad měli ti schvalovači – přinejmenším stejně jako ten, kdo dokumenty předkládal. Mohu se mýlit, ale řekl bych, že jejich odpovědnost by byla větší. Dejme tomu, že se mi zachce dotace. Sepíšu dokumenty. Donesu na kompetentní místa. Ta je posoudí a nějak rozhodnou. Když kladně, pak je to na nich, zda mám nárok… Kdybych ale předložil falešnou dokumentaci, pak bych v tom lítal, pokud by se prokázalo, že je falešná.

Třeba že má falešné podpisy.

Podle toho, co se v předchozích dnech u soudu říkalo je pravděpodobné, že strana žalovaných se bude točit na způsobilosti Andreje Babiše mladšího. On ale soudně nesvéprávný není a že by ho v téhle situaci někdo znesvéprávnil…

Tak to by bylo divné až komické. Což neznamená, že se to nestane. Divných až komických věcí se děje mnoho. Třeba že Michala Rédla uznali plně odpovědným a na obzoru je revize posouzení jeho angažmá v Krejčířově případu. Najednou prozřeli… Nad tím může člověk jenom kroutit hlavou.

Aston Ondřej Neff