18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

Je po bitvě

Bitva o ministra zdravotnictví skončila, Klaus vzkázal, že Davida Ratha bude ministrem jmenovat poté, co se Rath vzdal myšlenky, že může nadále sedět na dvou židlích. Byla to velice dobrá a věřme že užitečná lekce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kocour 3.11.2005 19:53

A já bych do té velké koalice s ČSSD i šel.

S jediným bodem programu: Prosadit většinový volební systém. Je dokázáno, že ten vede k systému dvou stran, spolehlivě likviduje extremisty a tlačí obě hlavní strany ke středové politice. A hned po jeho prosazení nové volby. Jenže tohle se nestane: Za a) by to bylo příliš krásný na to, aby to bylo možný, za b) ČSSD půjde radši s komunisty než by riskovala porážku v následujících volbách a za c) moc nevěřím tomu průzkumu.
huhu 3.11.2005 19:59

Re: A já bych do té velké koalice s ČSSD i šel.

poměrný systém prosadili komunisté a Havel právě proto, aby se udrželi u moci. naděje byla za oposmlouvy, kdy Klaus a Zeman se pokoušeli komunisty většinovým systémem vytlačit. Havel s jeho pidistraničkami tomu zabránili, dnes již není příhodná doba. Bohužel. Levice díky mentalitě většiny lidí u nás bude dlouhodobě vládnout, s malými pauzami (pokud budou v čele čssd "blairové" špidla, gross) snad i ODS. Je nutné se s tím buď naučit žít či emigrovat. Jako to bylo za komunistů.
Čumil 3.11.2005 20:33

Re: A já bych do té velké koalice s ČSSD i šel.

Jo, kocoure, z toho průzkumu nelze zatím vyvozovat nic než jakési tendence a do voleb je ještě dost daleko. Nicméně, pokud se tendence potvrdí, Paroubek, tlačen jak z Vysočiny, tak radikalismem páně Topolánkovým (s ČSSD žádnou koalici), se logicky nejspíš přikloní k variantě menšinové vlády. Ostatně stěží by kývl na váš jednobodový program, má nesporně větší ambice. ODS pak konečně bude mít příležitost k pořádné personální obměně a k vytvoření skutečně zajímavého politického programu, s nímž v dalších volbách, nebude-li se Paroubkovi extrémně dařit, nejspíše už vyhraje. Té levice bude za další čtyři roky už opravdu moc. Ale to všechno jsou naprosto předčasné úvahy, které budou mít smysl až po volbách. Hezký večer všem.
kocour 3.11.2005 20:53

Re: Re: A já bych do té velké koalice s ČSSD i šel.

Co pořád máte s tou personální obměnou? Co vadí třeba na Němcové či Bémovi? Ono časté konstatování "až nebude v čele ODS ten a ten, pak ji budu volit", mi přijde, mírně řečeno, stupidní. o může říct jen někdo, kdo hledá výmluvu, nebo blázen, který bere zásadně jen všechno, nebo nic. A co je špatného na politickém programu? Ještě jsem nezaregistroval, že by ho někdo rozmetal, stále jen to obecné, že je "špatný". Aniž by se navrhlo něco lepšího. Špatné je jen to, že ODS ten program vůbec neumí prodat.
Dib 3.11.2005 20:47

Re: A já bych do té velké koalice s ČSSD i šel.

Nechci diktaturu dvou stran! V parlamentu by měl být zastoupen pokud možno každý hlas. Neschopnost politiků se domluvit není vada poměrného systému. Většínový systém je pro sraby a ignoranty.
kocour 3.11.2005 21:21

Re: Re: A já bych do té velké koalice s ČSSD i šel.

Neschopnost politiků JE vada poměrného systému. Poměrný systém vede k politické roztříštěnosti a posiluje extremismy. Vědecky dokázáno. Jinak k tomu zastoupení každéhohlasu - možná by měl mít český parlament 10 milionů poslanců, a bylo by ...
zdeněk 3.11.2005 19:46

JJ-jak ma ODS oslovit vic jak 50% voličů

To by přece její program byl hodně podobný ČSSD. V čem by byl tedy rozdíl kromě lidí?
 
Současný stav kdy je tu prezident z ODS a vláda ČSSD považuji za optimální rovnováhu sil.
JJ 3.11.2005 20:05

Re: JJ-jak ma ODS oslovit vic jak 50% voličů

Pokud se podivate treba na UK, ci US rozdil mezi pravici a levici je hlavne v lidech. Protoze v dnesni spolecnosti je jenom jedno rozumne reseni - trh kde to lze, protoze v dobe globalizace to jinak nejde.
 
Nema smysl CR hazet ode zdi ke zdi, reformovat vzdy, kdyz se zmeni vlada. Program bude pravicovy, ne extremne pravicovy, ale ziska podporu a tim mandat k prosazeni. A pristi volebni obdobi muze zase jit trochu doprava.
 
Vse skryva v detailu. Liberalizace najemneho podle CSSD a podle ODS je o necem uplne jinem. Pokud ODS doda dobre socialni zabezpeceni potrebnym, tak je to volebni trumf.
zdeněk 3.11.2005 20:26

Re: Re: JJ-jak ma ODS oslovit vic jak 50% voličů

V čem je tedy např. pro mě ODS přijatelná? Ve volebním programu má zavedení školného .  Takže hlasem pro ni bych se hodně poškodil.
huhu 3.11.2005 20:43

Re: Re: Re: JJ-jak ma ODS oslovit vic jak 50% voličů

pro vyžírky opravdu ODS není. Díky školnému by mohlo studovat mnohem více studentů, pro sociálně slabší má systém výhodných půjček.
zdeněk 3.11.2005 20:46

Re: Re: Re: Re: JJ-jak ma ODS oslovit vic jak 50% voličů

nejsem žádný vyžírek a studuji úspěšně. Jde o to že bych si musel půjčit. To se super, jestliže někdo dokončí školu a je zadlužený co?
AaA 3.11.2005 20:50

Re: Re: Re: Re: Re: JJ-jak ma ODS oslovit vic jak 50% voličů

Studujete-li uspesne, zrejme byste mel sanci i na nejake stipendium. A tim zadluzenim byste mozna mohl umoznit studium i tem co si ted dovolit nemuzou. Takove trochu jine pojeti solidarity, ne? :) Jenze nejlepsi solidarita je ta, kterou za me delaji jini (nejlepe povinne), co.
zdeněk 3.11.2005 20:52

Re: Re: Re: Re: Re: JJ-jak ma ODS oslovit vic jak 50% voličů

A pokud jde o ty finance, existuje mnoho jiných cest, například by škola spolupracovala s firmami, studenti by dělali přímo projekty z praxe a celkově by si na sebe mohla škola i vydělat.
JJ 3.11.2005 21:11

Re: Re: Re: Re: Re: JJ-jak ma ODS oslovit vic jak 50% voličů

V UK je system, kdy si clovek muze na studium pujcit, vcetne podstatne casti ostatnich nakladu. Tento uver je garantovan statem (nizke uroceni) a splatnost je % z platu nad urcitou uroven - pote, co absolvent teto urovne dosahne.
 
Resi to spoustu problemu, hlavne umoznuje studovat vsem lidem, nejenom z tech bohatsich, protoze naklady mimo skolne jsou dnes znacne a rychle rostou.
 
Jako absolvent VS na tomto systemu navic vydelate, protoze trh prace se bude muset upravit o naklady na studium.
 
Nevim, co navrhuje ODS, je celkem potichu a tak si z toho lide vezmou jenom to spatne.
zdeněk 3.11.2005 20:49

Re: Re: Re: Re: JJ-jak ma ODS oslovit vic jak 50% voličů

Spíše mám dojem že dnes se na VŠ dostane každý blbec. celý ten systém aby na VŠ bylo více lidí považuji za zvrácený. Ať jsou velmi tvrdé přijímací zkoušky(i tvrdčí studium)-pak by bylo studentů méně a i  sociální případy by mohly studovat za státní peníze.
pf 3.11.2005 19:14

ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

kteri by radi dozili vklidu najemnich betech, v kterych stravili zivot (a casto do nich nasypali hromadu penez a energie, aby byly k bydleni) a nyni maji restituovaneho pana domaciho, jenz by jim podle modrE sancE dal najemni smlouvu na pet let a pak jednoduse padejte geronti! Pro 70-80 leteho cloveka je to skoro terminovany rozsudek smrti.
huhu 3.11.2005 19:21

pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

lidé ve státních bytech byli ve výhodě celý život. A vcelku dobře charakterizujete voliče socanů - bojí se objektivního soudce trhu, který by určil nejen jejich skutečnou spotřebu, ale i cenu jejich práce. Prostě lidé ustrašení, podělaní či přímo paraziti
Čumil 3.11.2005 19:24

Re: pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

No, huhu, děláte to opravdu,ale opravdu dobře... :-))
huhu 3.11.2005 19:27

Re: Re: pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

čumile, pracoval jste mimo státní/veřejnoprávní ? Ti lidé, kteří denně jsou v tržní konkurenci svými daněmi tohle vše živí.
Čumil 3.11.2005 19:37

Re: Re: Re: pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

Milý huhu, my si vás za to také vážíme. Však taky děláme, co je v našich silách a děkujeme všem našim věrným. (Už zase jich přibylo.) Jen se obávám, že ty daně platí miliony občanů tohoto státu, bez ohledu na to, zda jsou podnikatelé nebo zaměstnanci. Snad vy sám jste ve svém podnikání o trochu tolerantnější k těm, kdo si napoprvé nevyberou váš podnik, nebo naopak si příště vyberou jiný, tedy tolerantnější, než jste tady. Jinak, obávám se, hrozí nebezpečí, že se přiřadíte k těm, koho budeme muset z našich daní živit.
huhu 3.11.2005 19:51

JJ - Re: Re: Re: Re: pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

program pravice má péči o sociálně potřebné. Dokonce lepší a pro opravdu potřebné výhodnější, nežli socani. Problém je, že za potřebného se považuje kdejaký parazit.
JJ 3.11.2005 20:06

Re: JJ - Re: Re: Re: Re: pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

Nejak mi socialni aspekt ODS v prezentaci jejiho programu unikl. Ne, ze bych necetl noviny.
huhu 3.11.2005 20:28

Re: Re: JJ - Re: Re: Re: Re: pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

ODS má sociální program zaměřen dosti adresně, jako pravice všude ve světě. Ale máte pravdu, prezentace je mizerná.
JJ 3.11.2005 21:13

Re: Re: Re: JJ - Re: Re: Re: Re: pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

No vidite, program ODS muze byt pro vetsinu volicu vyhodny, ale oni se to nikdy nedozvi, protoze jim to ODS neumi prodat.
JJ 3.11.2005 19:46

Re: Re: Re: pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

Huhu. Ti lide jsou volici a obcane statu. To, ze jim neco stat dava je nase blbost - ne jejich vina. ODS to musi umet vysvetlit, o potrebne se postarat a udelat velky priklad z pana poslance Krecka, ktery je opravdu nebezpecnym parazitem.
 
Vzdyt drtiva vetsina lidi je mimo regulovany najem a na regulovciky doplaci. Co vice chcete pro uspesnou kampan! Akorat nesmite mluvit o parazitech. Pf ma pravdu, ze pro ty z nejstarsich by divoka liberalizace mohl byt rozsudek smrti - je potreba se o ne postarat. Alespon ve slusne spolecnosti.
huhu 3.11.2005 19:25

pro PF - Re: pro PF - Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

jo a pokud se schováváte za 70-80 leté či opravdu sociální případy, tak pro ty má ODS sociální program. Deregulace nájemného by postihla vyžírky typu JUDr. Křečka, který po letech vysokých příjmů advokáta aposlance není ochoten investovat do pořízení vlastního bydlení.
Čumil 3.11.2005 19:23

Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

pf, že vy bydlíte v našem baráku? :-))
JJ 3.11.2005 19:24

Re: ODS samozrejme ziskava mnoho hlasu senioru

Takovy clovek by mel prirozene dostat ADRESNY prispevek na bydleni.
 
Takto slusni obcane doplaci na lidi typu jako poslanec Krecek, kteri vubec zadnou ochranu pred vysi najmu nepotrebuji.
zdeněk 3.11.2005 19:04

preference ODS

Kromě toho existuje na časté střídání vládních garnitur jedna pěkná francouzská bajka.
Kolik nových lidí co ještě nemají nahrabáno by se ocitlo v dozorčích radách,na ředitelských postech,kolik úředníků by se měnilo?
Napadlo tohle vůbec někoho?
JJ 3.11.2005 19:12

Re: preference ODS

Ano, osvicena diktatura je z tohoto pohledu nejlepsi.
 
Ale pokud nevymenite vladu po tolika skandalech, tak si zacne myslet, ze je nedoknutelna. Se vsemy dusledky.