18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

Je po bitvě

Bitva o ministra zdravotnictví skončila, Klaus vzkázal, že Davida Ratha bude ministrem jmenovat poté, co se Rath vzdal myšlenky, že může nadále sedět na dvou židlích. Byla to velice dobrá a věřme že užitečná lekce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Andy 3.11.2005 23:03

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HuHU,

ne, Zdeňku. Bylo to stejně těžké, co se týče šetření, a podstatně těžší, co se týče možností něco ušetřit. Ti, co to dokázali, jako například vaši rodiče, museli zatraceně hnout tělem, aby se jim to povedlo. Stejně jako lidi dneska. Necháme toho, trumfovat se, kdo to měl těžší nemá cenu. Každý asi máme na tu dobu jiné vzpomínky.
Bubik 4.11.2005 0:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: HuHU,

Zdeňku, v 80.letech stavěl kamarád svépomocí družstevní byt v paneláku. Byl svobodný, tak mohl postavit nejvýše 1+k.k. Celkem 35m2. Splátky na družstevní podíl 500 měsíčně (to byla pětina platu), k tomu odpracovat 100 hodin měsíčně na stavbě po dobu dvou let. To znamená všechny soboty, neděle a ještě ve všední den. Aby měl taky čas jet na dovolenou, chodili mu tam dělat občas i kamarádi. Kdo stavěl 3+1, musel platit měsíčně 800 Kč !!!! a odpracovat každý měsíc na stavbě 160 hodin (vedle práce pochopitelně). Lepší podmínky než dnes, že...
Rpuť 3.11.2005 22:01

pf - jak prosím?????

pf 3.11.2005 21:55

ale prdlacky huhu

na konci totace nebydlela vetsine ve vlastnim, vy jste za totace opravdu asi tahal kacera.
huhu 3.11.2005 21:58

Re: ale prdlacky huhu

i za totáče většina bydlela ve vlatních rodinných domcích a družstevníc bytech. A byla možnost si postavit či pořídit družstevní byt. Netaháte kačera ted ?
brouk 3.11.2005 22:03

Re: Re: ale prdlacky huhu

Jo a benzin stal dvedvacet,vsichni meli praci a vecer sedavali na navsi pod lipou. I harmonika byla.
huhu 3.11.2005 22:04

Re: Re: Re: ale prdlacky huhu

pro "prosté" lidi byla za totáče možná lepší možnost pořídit si RD nebo družstevní byt nežli ted.
Mysch 3.11.2005 22:09

Re: Re: Re: Re: ale prdlacky huhu

jo bylo.
cement si doma palili, pisek kopali, okna ze stromu vyrezavali.
a kdyz jim zbyla chvile casu, vystali i frontu v kovomatu na zednickou zici a fanku. ale rajblik, ten si vyrezavali taky.
brouk 3.11.2005 22:12

Re: Re: Re: Re: Re: ale prdlacky huhu

a kdo vysetril vecer trochu casu, tak si bud cet odbornou, nebosi  aspon vysoustruzil fitinky!
huhu 3.11.2005 22:14

Re: Re: Re: Re: Re: ale prdlacky huhu

je pravda, že se kradlo. Rozhodující je, že RD postavili. A družstevní byty rovněž dosažitelné, byť s potížemi. Většina dnešních penzistů se nemá na co vymlouvat. Ale hlavně nejde o penzisty, pro ty jsou připraveny sociální programy, většina regulčíků je typ Křeček
Andy 3.11.2005 22:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale prdlacky huhu

hele, Huhu, vy je máte nějak spočítaný? Ještě tak tři dny vašich příspěvků a bude socan i ze mně:)))
huhu 3.11.2005 22:26

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ale prdlacky huhu

čest práci !
maYda 3.11.2005 22:49

Re: Re: ale prdlacky huhu

byla jsem v bytovém družstvu na konci totáče a byt bych mohla mít jako svobodná bezdětná asi tak za čtvrt stoeltí, za předpokladu, že bych celé čtvrt století kromě placení příspěvků " vyvíjela aktivitu " ve prospěch družstva za bodíky do pořadníku a až by mi konečně milostivě povolili ten byt vybudovat, musela bych k zaměstnání přibrat ještě cca na půl úvazku neplacenou nekvalifikovanou pomocnou sílu na stavbě.
Byt bych tak za poměrně vykořisťovatelských podmínek postavila tak nějak k odchodu do důchodu, takže bych po životě stráveném na podnikových ubytovnách nemusela odejít pod most.
Tesák 3.11.2005 21:53

Andy

ty víš,že jážádnej plat nemám
Andy 3.11.2005 22:02

Re: Andy

hm:/ to je fakt. A jaký máš honoráře, to vím. Ale nepovím:))) Ať punkou, zvědavci.
zdeněk 3.11.2005 22:05

Re: Re: Andy

Plat jsem zmínil jsem proto že huhu tady pohrdal voliči ČSSD. Nezajímá mě jaký má tesák plat. Pokud se ovšem nejedná o stejnou osobu píšící od dvou počítačů.
huhu 3.11.2005 22:16

Re: Re: Re: Andy

plat není rozhodující pro volbu. Řada voličů ODS i KDU jsou prostí lidé a naopak socany volí vyžírkové s velkými příjmy, aby si zachovali postavení a zavedené styky na vládní funkce.
Mysch 3.11.2005 22:24

Re: Re: Re: Re: Andy

takze z te danove reformy zeleznic a zvyseni minimalni mzdy budou profitovat hlavne volici ods.
pf 3.11.2005 21:52

rput jo milostiva s nic neudelame

jimal me take vztek kdyz jse videl socialne slabou particku cerne mladeze v hadrech od Tommyho Hilfigera (muze, ktery dokazal vyinkasovat nejvice socialnich benefitu hned po kasinech a hernach) v nejdrazsich botkach od NIke ovesenou zlatymi retezy, ze by za ne sla privazat krava, a uzivajici si McDonalda na plne pecky dopoledne, kdy kazdy normalni teenager zarezaval ve stredni skole. 
Takovy je zivot, rekla by veverka, s tim nic nenadelame. Jestli ze nechceme nechat deti alkoholiku chicpnout hlady, tak musime dat jim na jidlo a na vodku pro maminu.
JM 3.11.2005 22:10

Re: rput jo milostiva s nic neudelame

... opatrně se táži, zda by nestačilo místo vodky zaplatit jim školu a mamině pohrozit odebráním [i toho zbytku] dávek, když je tam nebude pouštět? (ale jestli je to blbost, tak to nechte, vlastně si jenom testuji novou diskusi) ;)
JM 3.11.2005 22:14

... a výsledky testu

vložení příspěvku 1) rozhodí zvolené řazení 2) ztratí dosaženou (dočtenou) pozici .. hmm .. a zobrazení ignoruje enter v textu. hmm .. ještě je tu prostor pro zlepšení ;)
JJ 3.11.2005 21:45

pf

ODS to zavedla pro prechodne obdobi - pocitala se zacatkem uvolnovani v horizontu 2let po volbach. Volby vyhrala CSSD a dovedla selektivni regulaci ad absurdum, a k pohrdani rozhodnuti Ustavniho soudu.
 
Dohra ve Strasburgu, negativni dopat na obcany CR obrovsky.
JJ 3.11.2005 21:43

Rputi, tohle pochopi kazdy

Proc to jenom ODS nemuze takto podat?
pf 3.11.2005 21:43

no uz tu diskusi s byty uzavreme:

Regulaci najemneho vymyslela ODS na pocatku transformace. Byl to bajecne chytry tah. Zmrazeni najemneho snizilo inflaci a tlak na mzdy a umoznilo tak pomerne rychle narovneni cen jinych zivotnich nakladu. Majitele najemnich domu jednoduse (z rozhodnuti PRAVICE)  dotovali transformaci ceske ekonomiky. No a dotaci se nikdo dobrovolne nevzda. A tak se v rozjetem vesele pokracuje druhou dekadu od revoluce. Osobne soudim, ze najemni byty mely byt prodany najemnikum za primerenou cenu. Jednak by se tim odcerpaly uspory lidi na pocatku transformace a pozdeji by opravdu vznikl trh s byty, kde by si lide nasli bydleni podle sve kapsy. Vznikla by situace jako je v US nebo UK, kde vetsina bydli ve vlastnim. Zisk z vymeny bydleni za lacinejsi by pomohl lidem na konci ekonomicky aktivniho zivota zmirnit prudke snizeni prijmu a zmirnil by tlak na duchodovy system.
huhu 3.11.2005 21:48

Re: no uz tu diskusi s byty uzavreme:

v čr bydlela a bydlí rovněž většina lidí ve vlastním
DJing cheb pako 3.11.2005 22:22

ty sidliste vsude kolem

se nam za sociku jenom zdaly...
JJ 3.11.2005 21:41

Halladin

Ono je to jednoduche:
 
Lide v trznich najmech - musi platit trzni najem, ktery by podle odhadu mohl byt az o tretinu nizsi bez selektivni regulace
 
Lide v obcich s regulovanymi byty - obecni rozpocet prirozene na takove byty doplaci - bud prodejem pod cenou, ci pronajmem pod cenou nebo blokovani bytu pro opravdu socialne potrebne temi, co to vubec nepotrebuji
 
Mladi lide - nemozne sehnat rozumny najem, rodina se odklada, dusledek demografickeho vyvoje pociti vsichni
 
Vsichni danovi poplatnici - protoze je selektivni regulace neustavni, majitele domu mohou vyhrat sve spory ve Strasburgu (jak to vyhrala jedna pani v Polsku). Za ty roky regulace jde potencialne o obrovske castky. Tyto castky prirozene rosto kazdym dnem.
..................................
Vsechno pro blaho pana poslance Krecka.   Jde o jednu z nejvetsich nespravedlivosti v tomto state, kterou vetsina trpi, protoze jim to opozice nedokaze vysvetlit.
Rpuť 3.11.2005 21:38

JJ - už jsem to tu psala. Může mně vzít čert, když ve frontě v sámošce stojí přede mnou

"sociálně slabá osoba" a v košíku má čipsy, tyčinky, oříšky, sušenky, pišingry a mezi tím se krčí jeden jogurt. Tatáž osoba pak za rohem vykládá, že udělá k večeři brambory s omáčkou a že si bude muset na Vánoce vypůjčit, protože přece nejde, aby nekoupila drahé dárky. A pak se to splácí, takže je "ještě sociálnější". Nemám nic proti tomu přispět na činži staré babičce či mámě samoživitelce, ale rozhodně ne každému, kdo je přesvědčen, že je mou povinností "koupit mu pišingr"!
zdeněk 3.11.2005 21:44

Re: JJ - už jsem to tu psala. Může mně vzít čert, když ve frontě v sámošce stojí přede mnou

Jde o to aby lidé pochopili že "výhodné" půjčky jsou jak dříve od lichvářů. Jenže jim to nikde(v televizi,rádiu,či přímo politici) neřeknou protože jsou často s těma lichvářema spojeni. Supermarkety krmí lidi masivní reklamou díky níž si koupí i to co nepotřebují.
Jestliže člověk nakupuje v menším obchodě, většinou ušetří i když je dražší.
Tesák 3.11.2005 21:38

Mrchožroute

ano, to je opravdu další idiotský nápad.Jak jinak ,když je to od socanů.