4.10.2022 | Svátek má František


Diskuse k článku

Je po bitvě

Bitva o ministra zdravotnictví skončila, Klaus vzkázal, že Davida Ratha bude ministrem jmenovat poté, co se Rath vzdal myšlenky, že může nadále sedět na dvou židlích. Byla to velice dobrá a věřme že užitečná lekce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Modrý pták 3.11.2005 13:56

Čumile

ale jistě můj milý :-))), že názory jsou (nejméně) dvojí :-)))), neboť máme 4 světové strany :-))). A že ty americké jsou pozitivní je přece jasné. Evropan má "problem", zatímco Američan má "challenge".
P. S. Málem bych zapoměl - pan premiér včera oznámil, že "už se nebudou na ministerstvech dělat personální audity. Protože to lidi znervózňuje a my nechceme lidi znervózňovat".
Zdravím
Ivan Nový 3.11.2005 14:03

Čumile,

Poláci měli svého času také takovou strategii, říkali Polak potrafi a vesele dělali dluhy. Pak se tomu hanlivě říkalo propaganda sukcesu. A podniky stály, protože něměly na mzdy a na materiál. Půjčit jim už nikdo nechtěl. To co předvádí socialisti se tomu podobá. Víte, Poláci nás považovali vždy za chytřejší, protože ani naši komunisti náš stát tolik nezadlužili, jako ti jejich. Tak až teď. Budou mít radost a o komplex méně :-))) A ještě něco. Propagandě sukcesu tehdy všichni nadšeně tleskali, z přesvědčení, ne z donucení. 
Dušan Polanský 3.11.2005 12:15

Nedramatizujme dopad na politickou etiku případu D. Ratha

Stačilo by vypsat jména poslanců a senátorů, členů vlády, vysokých úředníků a jejich funkce v dozorčích a správních radách apod. Včetně rodinných příslušníků. Rath určitě za většinou nich v těchto aktivitách a příjmech pokulhává. Aby se něco změnilo, musely by být zavedena dalece tvrdší pravidla hry. Ale to de facto nechce ani levice, ani pravice.  Pravice o něco víc. Přece jen je ziskulačnější. Z podstaty.
Jara London 3.11.2005 12:24

Re: Nedramatizujme dopad na politickou etiku případu D. Ratha

Myslim, ze se mylite. Ziskulacnejsi je zebracka levice, ktera navic viditene s tim ziskem neumi hospodarit, nema zajem o jeho vyuziti ve prospech zeme a jejich obyvatel a spise se snazi si nahrabat a nasyslit na dobu, az bude u moci pravice, ktera ma uz z podstaty (podnikatele) daleko lepsi schopnosti hospodarit s majetkem a jeji vetsi bohatstvi ji dava moznost zamerit se na zajmy zeme vice nez na sve vlastni.
Xaver X.X. 3.11.2005 12:10

S potěšením konstatuji, že již opadly

vlny znechucení z nové podoby Psa. A k věci - politici se u nás urážejí již dosti dlouho, ale nakonec se kluci vždycky nějak dohodnou, funkce je halt funkce, že....
Čumil 3.11.2005 12:17

Re: S potěšením konstatuji, že již opadly

Show must go!
Zdravím!
Kajan 3.11.2005 12:01

Hlasujte na www.volebnipreference.cz a uvidíme, kdo vede. Hlasujte hlavně Vy.levičáci! Dzp.

Petr Kunetka 3.11.2005 11:49

To: Martin Stin

Jiste Vam byly sdeleny duvody tohoto rozhodnuti; doporucuji k precteni muj historicky clanek o netikete. Preji Vam hodne stesti na Vasich domovskych strankach.
maYda 3.11.2005 16:43

Re: To: Martin Stin

Petře, o té netiketě se tu diskutovalo v době, kdy jsem byla psím štěnětem. Dal by se ten článek najít?
JJ 3.11.2005 11:37

Tak to skoro vypada, ze jedina moznost, jak muze ODS zachranit vysledek ve volbach

je vymena vedeni.
Kantor 3.11.2005 11:47

Re: Tak to skoro vypada, ze jedina moznost, jak muze ODS zachranit vysledek ve volbach

Výměna vedení, a proč?Nikdy neměň vítězný tým!
jonáš 3.11.2005 11:48

Vedení se nedotýkati

zejména je-li na zem padlé ;-)
Čumil 3.11.2005 11:58

Re: Tak to skoro vypada, ze jedina moznost, jak muze ODS zachranit vysledek ve volbach

A nebude rozumnější to vzít z jedné vody až po volbách? Neklesejte na mysli pod dnešními jobovkami od Factum. STEM konstatoval socanům pokles... :-))
Martin Stín 3.11.2005 11:35

SBOHEM ČTENÁŘŮM NEVIDITELNÉHO PSA

Loučím se s čtenáři Neviditelného psa, neb na těchto stránkách již nebudou mé bláboly vycházet. Svoboda slova není pro každého. Kdo bude chtít dále poměřovat svou velikost mou malostí a bude se chtít nechat „vytáčet“ bude mě muset navštěvovat na mateřském Politikonu www.politikon.info nebo na internetových stránkách Šalamouna www.spoleksalamoun.com. Martin Stín
Pavel Hasenkopf 3.11.2005 11:43

Re: SBOHEM ČTENÁŘŮM NEVIDITELNÉHO PSA

Opakovaně jsem se přesvědčil, co jste zač, a chybět mi opravdu nebudete, sorry.
JAG 3.11.2005 14:39

Re: SBOHEM ČTENÁŘŮM NEVIDITELNÉHO PSA

Pane Jemelíku,
vaše články přestaly být uveřejňovány poté, co byla redakce několika na sobě nezávislými osobami upozorněna, že svou soukromou korespondenci s některými lidmi zneužíváte k jejich dehonestaci a profesnímu znemožnění.
Autor, který se dopouští takových v doslovném slova smyslu nemravných činů, nemá na stránách Neviditelného psa co pohledávat.
Kajan 3.11.2005 11:35

Čím více podvodů a skandálů, tím lepší preference? To se mi nezdá! Viz www.volebnipreference.cz . Dzp.

Dan z Piesku 3.11.2005 11:09

Bojujte!

Ivane, za čo mám bojovať? Nepriamo ste mi potvrdil, že pes s veľkým P už neexistuje a mám bojavať s chimérou (dúfam, že máte klasické vzdelanie a nemusím vám tento pojem vysvetľovať). Tá chiméra žije v zahraničí, disponuje kapitálom v desitkach miliónov (odhad) a ja s ňou mám bojovať vo svojom čase a zadarmo? Tak, taký naivný nie som. Nie som naivný, aby som VOSR na psovi dal šancu. (Nemám ani platný pas - kam chcem, sa doastanem na občiansky preukaz a tam, kde potrebujem biometrické údaje sa v živote nechystám.) Vy ste priekopník biometrie. Sloboda sa nemeria vy/hláškami autorít, ale pocitom ľudí. Niekde sa cítia dobre a niekde nie. Zbohem a šáteček, až vám klesnú hity, na vine je vždy tréner. Vy ste jeho asistent a vykonávate jeho líniu za peniaze. S tým mám bojovať? Neexistuje obed zadarmo. Ani Pes už nie je slobodný, tak o čo mám bojovať? Za haliere pre Lidové noviny? Psa predali a s ním aj jeho autoritu. Sláva bude ešte pár dní dožívať až bude vypratá dočita do čista. Mňa to už trápiť nebude. Včera som bojoval, dnes akceptujem realitu. "Nasrat, jó nasrat" (tak hrubý výraz som na NP použil prvý a posledný raz). Tento pes nie je Pes, ktorého som mal rád. Má nového pána a toho ja nemusím ...
Ivan Nový 3.11.2005 11:17

Využijte tohoto média k přenosu

svých názorů.
Šedovous 3.11.2005 11:03

Vysocí papaláši nejsou majitelé tohoto státu,

a sedět na dvou židlích, no to už vůbec.....
Ovšem co nedoáže jedinec, dokáže rodina.
Třeba ta Klausovic seděla na židli premiérské a mnoha židlích v dozorčích radách státních podniků.
Něco takového dokázaly už jen rodiny Ceaušeskových a Kim Ir Senových.
Zdravím Modrou tlupu .
enter 3.11.2005 11:36

Re: Vysocí papaláši nejsou majitelé tohoto státu,

Modra tlupa zdravi sefa vsech bonobo! Dej pozor dneska jsou kluzky vetve.
Douša Josef 3.11.2005 11:41

Re: Vysocí papaláši nejsou majitelé tohoto státu,

No včera sounocležnice našeho nového ministra zdravotnictví pravila v ČT, že ona nemůže být ve střetu zájmů, neb není "osoba politicky činná". A Lívie snad byla? Nebo platí, že co je dovoleno Bohovi není dovoleno...? Že se zde kritizuje jen Livie? A co takový synátor Emmerové v Zentivě? No a ona to nemusí být jen rodina - co takový Zgarba a bývalý komunistický kádr Večeřa, vedený jako "zemědělský podnikatel"? Nemusí být rodina, stačí kamarád - kamarád. Kolipak asi Večeřa vrátí Zgarbovi až se šábnou o ty miliardy za pozemky. Nezdá se Vám už těch socanských grázlovin víc, než je zdrávo?
Šedovous 3.11.2005 12:03

Re: Re: Vysocí papaláši nejsou majitelé tohoto státu,

Pane Doušo na vás je spoleh.Ano na předvolebních schůzích a shromážděních je Livinky jako čistě soukromá nepolitická osoba, která svého taťku Klause prostě MUSÍ doprovázet na podium, co kdby ho zase kleplo ....syrové vejce, že !?
A socanů a jejich průserů se nezastávám ani neomlouvám, jen u toho Zgarmy by mne zajímalo složení předsednictva.
Marcela 3.11.2005 12:09

Re: Re: Re: Vysocí papaláši nejsou majitelé tohoto státu,

Pane, Vy jste kretén.
Josef Mach 3.11.2005 14:06

Re: Re: Re: Re: Vysocí papaláši nejsou majitelé tohoto státu,

Šedovous asi kretén není, jenom má hypertrofované selektivní vnímání skutečnosti, takže vidí to co chce a nikoli to co je. Zvláště jde li o Klause, to vidí i to co není.
enter 3.11.2005 14:11

Re: Re: Re: Re: Re: Vysocí papaláši nejsou majitelé tohoto státu,

Takze v podstate souhlasis s Marcelou, plus omacka?
K., 3.11.2005 10:47

No, pokud Rath bude "pracovat" stejně jak pro ČLK,tak jeho kandidátka za ČSSD je hřebíkem do rakve

konec konců,bude to jen urychlení nevyhnutelného. Snad to bude znamenat následně nástup opravdu ODBORNÍKŮ a konečně prosperitu,snižování počtu úředníků,snižování zadlužování po osmi letech raketového růstu, lepší platy pro poctivě pracující lidi, podporu rodinám,PODSTATNĚ menší daně(na méně úředníků a úřadů)....snad...snad modří ptáci...snad někdo jiný...
Virtuál 3.11.2005 11:04

Drát by to uměl,

rozhodně není hloupý a MZd by dokázal dobře kočírovat, ale je to morální kripl a tak bude dělat to, co ČSSD chce.Bude to dělat ne proto, aby pomohl státu, potažmo pacientům, ale proto, aby pomohl sobě - při případném vítězství ČSSD ve volbách byl znovu ministrem.Na nás a na vás a na všechny on kašle.Jen ON, NARCIS je na prvním místě.
Čumil 3.11.2005 11:13

Re: Drát by to uměl,

No, Virtuále, upřímně řečeno, je mi zcela egál, z jakých důvodů příslušný úředník  řídí nějaké ministerstvo. Zajímá mne jedno - řídí dobře nebo špatně? Chce-li Rath být ministrem nadále, musí se hodně, ale opravdu hodně snažit, aby dal zdravotnictví do latě tak, aby to bylo politicky průchodné.  Po této stránce mu opravdu nezávidím a na jeho výstupy jsem skutečně zvědav.
Ivan Nový 3.11.2005 11:21

Čumile, proč by se měl snažit,

když premiér předvedl, že si svou vůli bude prosazovat jakýmkoliv způsobem, i tak, že nejmenovaného ministra udělá natruc 1. náměstkem. To znamená, že stačí když si udrží jeho přízeň, tedy starat se o ministerstvo znamená, udržet si přízeň premiéra. Jeden by řekl, že je to skoro jako v nějaké diktatuře :-)))