Neviditelný pes

Jako podle příručky Jak býti radikálem

20.10.2020

Je to klasika. Na Staromáku v Praze se konala pokojná demonstrace obránců demokracie a dvacet policistů bylo ošetřeno pro větší a menší zranění a ve výsledku za všechno může policie. Byla to po dvaceti letech největší akce tohoto druhu od demonstrací proti Mezinárodnímu měnovému fondu v roce 2000. 

Tenkrát jsem tam byl a fotil to (kampak asi ty fotky velké 1,2 Mpx přišly?), letos ne. Tenkrát tón udávali importovaní italští levičáci ze skupiny Ya Basta. A taky: následovaly stížnosti na brutalitu policie. Opakuji, tehdy jsem tam byl, velmi dobře si pamatuji všechno, třebaže uplynulo deset let od převratu, policie byla ještě jaksi zakřiknutá a proti agresivitě levičáků se začala bránit, až když začaly létat zápalné láhve a dlažební kostky.

Nedělní mazec na Staromáku už řešila policie sebevědomá a na provokace připravená. Pěkný slogan Prymula do plynu je i ve zvukové stopě natočených videí. Pražské akci předcházela obdobná výtržnost v Bratislavě – taky ve prospěch „svobody a demokracie“.

Nepřeji nic zlého nikomu, nicméně oni opravdu byli tělo na tělo a vesměs bez roušek. Část zřejmě tvořili veteráni z fotbalových kotlů. Jim asi korona nic neudělá a proběhne jim rýmička. Nakazí ale babičku a ta může umřít. Anebo tatínka se srdeční vadou.

Moct za to bude policie, Babiš a hlavně Prymula, který musí do plynu.

Viděli jsme extrémní inkarnaci salónního blábolu, že karanténní opatření jsou nedemokratická, nebo dokonce totalitní. Ano, mnozí to byli fotbaloví chuligáni, kteří ani nevědí, co říkají. Nicméně blábol zůstává blábolem, i když ho opakuje akademik.

**********************************************************

Barbora a zlatý robot

Nový sci-fi román Ondřeje Neffa nazvaný Barbora a zlatý robot je tentokrát určen starším dětem, ale i dospělým, kteří ještě nezapomněli na romantiku čtení dobrodružných příběhů někde na větvi v koruně stromu.
Sledujeme v něm partu dětí, které se narodily po nouzovém přistání výzkumné kosmické lodi na planetě Botera. Jsou doma ve světě, který jejich rodičům připadá cizí a nepřátelský. Jsou tu chodící stromy a žijí tu bytosti se schopnostmi přesahujícími běžné chápání.
Barbora a její kamarádka, boteranská dívenka Pavučinka, postupně odhalují to, co rodiče tajili. Proč se najednou objevil Zlatý robot a jaký je jeho úkol? Proč vlastně kosmická loď musela na planetě přistát? Jaká byla role admirála Harolda, jejího velitele? Při pátrání po kořenu záhad vás povedou ilustrace mistra comicsového vyprávění Karla Jerieho, díky němuž se podařilo vydat skutečný knižní klenot.

Dopřejte ho svým dětem pod stromeček, je k dostání ve všech knihkupectvích i na webu Albatros Media.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek