27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Jaká vláda, taká opozice

30.9.2020

Ano, určitě je Babišova vláda špatná, ba nejhorší jaká kdy mohla být, to se tak o vládách říká a sluší se takto hovořiti. V souvislosti s chystaným nouzovým opozice máchá hubu v blátě pohrdání a odsudku a to je zcela v pořádku. Čeká se to od ní. Je ale otázka, v čem jí to prospěje. Jsou zde totiž dvě nepříjemná jenže, která vnášejí to rozhořčeného chóru poněkud disonantní tón.

Především je zjevné, i česká jarní omezení byla vymáhána mnohem méně tvrdě, než leckde jinde ve světě. Nebudeme se bavit o indickém mlácení chodců holí, ale čeští přestupníci nedostávali německé nebo anglické či francouzské pokuty. Nedostávali žádné pokuty. A když pak se část odborné veřejnosti v čele se slovutnými profesory, včetně takového, který se propůjčí dělat reklamu na hodinky, spojí s bojovníky za lidská práva odsuzující roušky jako protiústavní náhubky demokracie, nastalo uvolnění v slepé víře, že sluníčko virus zahubí. Nezahubil. Naopak, v barech, diskotékách a také na sportovištích se vesele množil. Může za to přirozeně Babiš, ale to „jenže“ přece jen našinci vrtá v hlavě.

No a druhé „jenže“ tkví v tom, že druhá vlna nepřišla jenom v Česku řízeném packaly a vrtáky, kteří nechávají geniálního stratéga Fialu bezmocně máchat ve vzduchu dopodrobna vypracovanými plány. Přišla i v jiných zemích. U nás trasování selhalo vinou Babiše a chytrá karanténa zkolabovala. Jenže trasování a chytrá karanténa se nepovedla ani v Izraeli, a to jsme na dálku sledovali, že chytří Izraelci nasadili vyhledávací systém, vyvinutý na vyhledávání palestinských teroristů a vrahů. Systém tam zřejmě fungoval, ale těch diskoték a barů – a specificky tam i modliteben – bylo přece jenom moc i na sílu špionážního systému. Krachlo to takříkajíc všude.

Takže opozice nyní přísně vymáhá vysvětlení, proč zavést stav nouze. Kdyby si pustila rádio, tam se to vysílalo celé úterý, že jde o právní platformu umožňující nahradit z nouzových zdrojů zdravotnický personál, který už má povážlivé ztráty. U nás musíme mít na všechno právní rámec. I na pět roušek v obálce. Bohužel je těch rámců tolik, že dohromady vytvoří klec a v ní je zavřený zdravý rozum a nemůže ven.

Nad tou melou si některý občan jistě povzdechne: jo, potřebovali bychom chytřejší vládu, ale zrovna tak bychom potřebovali chytřejší opozici.

Ale nezoufejme, on přijde Mikuláš Minář a vytáhne káru z bláta.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.