22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

Jak učit dějiny

Mediálním prostorem lomcuje problém Klinika – jde o klubovnu levičácké mládeže, načerno zřízené ve zchátralé budově v Praze na Žižkově. Budovu nikdo nepotřebuje, starat se o klubovnu není žádný rozumný důvod, a přesto se kolem té patálie rozhořel politický boj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 15.1.2019 5:53

Re: EXEKUTOR HUMANISTA !!!

Ó nikoliv. Zdravý lidský rozum dosud neodchází z naší společnosti. Tak například dokladem skutečného mozkového think-tanku je aktivista Jakub Ort, absolvent teologické fakulty UK, který má v současné době rozpracováno následující téma:

Zkoumá myšlení Johna Milbanka a filosofické a teologické hnutí radikální ortodoxie z perspektivy současné kritiky postmoderního myšlení.

S. Tomáš 15.1.2019 5:51

Chybí povinná vojna

Tam se, na rozdíl od škol, při PŠM člověk dozvěděl pravdivě úplně všechno.

P. Boublíková 15.1.2019 5:50

Ryzí projev čučkařství?

Nebo žijeme v tak bezpečném státě, že BIS nemá nic lepšího na práci? To by byla dobrá zpráva :-)

J. Fridrich 15.1.2019 5:44

Re: EXEKUTOR HUMANISTA !!!

Souhlas s celkovým vyzněním Astonova dnešního článku i s vašimi příspěvky nad mým, pánové Vobře a Dvořáku. K demokratické, ale pozor - zdravě a rozumně vedené společnosti nepatří jen PRÁVA všeho druhu, kterými se nyní stále " šermuje " ( bude snad přijato i právo na št'astné prožití životů všech občanů naší země...), ale i POVINNOSTI - a o těch se jaksi cudně mlčí - tedy o slušnosti, čestnosti, objektivitě, nezaujatosti, vyváženosti, nemanipulaci s prostým " lidem ", nezamlčování nepříjemných zpráv. O výuce a vedení našich potomků ve školách hodně vypovídá i současný průzkum provedený před jednou naší střední školou - odpovědi studentů na otázku kdo byl Jan Palach, kdy se jeho čin uskutečnil a jaký měl pro naši zemi význam byly prostě neuvěřitelné a o našem školství hodně vypovídající.. No a potom máme v naší zemi " úžasné " Piráty co s Masarykem řeší bezpečnost na Internetu a levičáky na střechách cizích domů s kterými si naše úřady a policie nedovedou poradit..

Tak asi tak vážení, nerad to konstatuji, ale spějeme k úpadku a anarchii - zdravý lidský rozum odchází z naší společnosti a o tom svědčí i preference někdy bizarních menšin na úkor většiny lidí normálních, žijících podle pravidel naší euro-atlantické civilizace..

J. Fridrich 15.1.2019 5:43

Re: EXEKUTOR HUMANISTA !!!

Souhlas s celkovým vyzněním Astonova dnešního článku i s vašimi příspěvky nad mým, pánové Vobře a Dvořáku. K demokratické, ale pozor - zdravě rozumně vedené společnosti nepatří jen PRÁVA všeho druhu, kterými se nyní stále " šermuje " ( bude snad přijato i právo na št'astné prožití životů všech občanů naší země...), ale i POVINNOSTI - a o těch se jaksi cudně mlčí - tedy o slušnosti, čestnosti, objektivitě, nezaujatosti, vyváženosti, nemanipulaci s prostým " lidem ", nezamlčování nepříjemných zpráv. O výuce a vedení našich potomků ve školách hodně vypovídá i současný průzkum provedený před jednou naší střední školou - odpovědi studentů na otázku kdo byl Jan Palach, kdy se jeho čin uskutečnil a jaký měl pro naši zemi význam byly prostě neuvěřitelné a o našem školství hodně vypovídající.. No a potom máme v naší zemi " úžasné " Piráty co s Masarykem řeší bezpečnost na Internetu a levičáky na střechách cizích domů s kterými si naše úřady a policie nedovedou poradit..

Tak asi tak vážení, nerad to konstatuji, ale spějeme k úpadku a anarchii - zdravý lidský rozum odchází z naší společnosti a o tom svědčí i preference někdy bizarních menšin na úkor lidí normálních, žijících podle pravidel naší euro-atlantické civilizace..

F. Žůrek 15.1.2019 5:36

Pravda má být pravdivá, dle autority Boha, ne člověka

Lidská pravda je relativní. To již tvrdili soudruzi. Avšak tu relativitu určovali oni - povýšili se na Boha.

Dějepis, historii, stejně učí každý dle svého. Třeba jinak Josef Pekař a jinak T. G. Masaryk. (Jeden byl Husita a druhý zase nebyl). Kristus nebyl kapitalista, nedokázal být nadřazený a v tom to vězí. (Klausové jsou např. nadřazeni).

I. Spálený 15.1.2019 5:01

Dějiny jsou jako soud, lze předkládat různé důkazy a volně je interpretovat. Rusko tak například mělo zásadní podíl na vzniku moderních Spojených států, kdy jeho flotila chránila za občanské války Severu proti Jihu přístavy Severu. A se silným důrazem na tyto zásluhy jim doslova pomocí úplatků vnutilo ztrátovou Aljašku. Hlavním důvodem přítomnosti Rusů v Americe ale byla pirátská hrozba obchodním flotilám Velké Británie a Francie, pokud by chtěly tyto velmoci zabránit pobití povstalých Poláků. Před osvobozením 4 milionů černých otroků v Americe stejně muselo Rusko nuceně uvolnit z nevolnictví miliony Poláků, aby zklidnilo obyvatelstvo. To se psal rok 1864. V konvenci OSN z roku 1956 bylo nevolnictví uznáno jako druh otroctví a zakázáno. Poslední nevolníci byli propuštěni v roce 1959 v Tibetu a Bhútánu. Současný tibetský dalajláma je tak jedním z mála posledních žijících bývalých majitelů této formy otroků.

Ovšem Rusům to nedalo. Roku 1867 zakázali výuku polštiny a roztrhali svoji část polského území na 10 ruských okresů. Od těch dob Poláci Rusy moc nemusí.

P. Dvořák 15.1.2019 4:39

Re: EXEKUTOR HUMANISTA !!!

Já bych je tam také nechal. Jsou mladí, otužilí, planou jim srdce, určitě je hřeje teplo mezilidských vztahů.

Pěkně bych se tam uvelebil a po Darwinovsku krátkodobě pozoroval v praxi, jaký vliv má počasí na formování člověka.

P. Dvořák 15.1.2019 4:33

Jak učit dějiny, u nás bude určovat BIS. Dobrá.

Předpokládám si pozvou jako poradce bývalé příslušníky StB, kteří po VLSR (Velké Listopadové Sametové Revoluci) sloužili dál a nejen ve složkách Policie ČR.

V Německu to bude STASI nebo GESTAPO?

V Rusku to také není jisté. Existují zde dva tábory, z nich jeden prosazuje dějiny podle Leinovy (Džeržinského) Čeky, která měla po r. 1917 v době VŘSR vytvořit nového člověka, ale druhý tábor se spíše kloní k dějinám podle Stalinovy KGB.

Nejspíš to bude podle "černého koně", což je Putinova FSB.

J. Novak 15.1.2019 4:23

BIS ve stávající konfiguraci je k ničemu a proto se musí zviditelnit. Asi tak to bude.

T. Kohout 15.1.2019 4:13

BIS?

Takže BIS nahradí dřívější ideologickou komisi ÚV? Místo Hendrycha a Fojtíka bude BIS?

J. Vobr 15.1.2019 4:12

EXEKUTOR HUMANISTA !!!

V pondělí prohlásil exekutor, že aktivisté jsou stále na střeše Kliniky, ale že jsou v pořádku, nejsou nemocní a ani nijak nestrádají, proto je tam ještě nechá.

_________________________________________________

DOBRÝ ČLOVĚK JEŠTĚ ŽIJE !!!

:-)))

:-)))

A. Trick 15.1.2019 2:15

Re: Klinika není

Ať tam klidně vymrznou. Sundávat je ze střechy za dohledu policie by bylo kontraproduktivní.

I. Procházková 15.1.2019 1:58

Re: Klinika není

Tak, tak, není to marginální problém. Už jenom z těch důvodů, co jsme slyšeli od "aktivistů" za moudra a taky jejich nebetyčná drzost přisvojit si cizí majetek a okupovat ho (o čurbesu, který tam měli, se ani nedá psát, myslím, že i potkani a krysy odtamtud utíkali ze strachu před infekcí). Věty typu "jsme proti fetišizaci majetku, chceme demokratizaci majetku" (samozřejmě cizího) by měly každého občana vyburcovat, protože třicet let po sametu se opět začíná mluvit o "znárodňování", ovšem jiným způsobem (výsledek by ale byl stejný).

A nejhorší je, že stát několik let přihlíží, jak si anarchisté dělají co chtějí a když nakonec soudy rozhodnou, že mají majetek vyklidit, tak si z toho dělají legraci a dokonce brání exekutorovi ve vstupu do budovy. Bodejť ne, když mají zastání v nejvyšších politických kruzích (pražský magistrát, PSP), včetně ombudsmanky.

Jsem zvědavá, jak dopadnou ti, co zůstali na střeše. "Aktivisti" ze Šatovky v Šáreckém údolí, kteří tenkrát zůstali na střeše, nakonec skončili u soudu a dostali 50 hodin veřejně prospěšných prací.

V pondělí prohlásil exekutor, že aktivisté jsou stále na střeše Kliniky, ale že jsou v pořádku, nejsou nemocní a ani nijak nestrádají, proto je tam ještě nechá. Už jsem se po tom všem ani ničemu nedivila, s "aktivisty" se tady jedná ohleduplněji než se starými lidmi v některých domovech důchodců nebo s matkami malých dětí, které kvůli prkotinám buzeruje sociálka... Prostě právo u nás přestává existovat.;-(

I. Dekyský 15.1.2019 0:43

Chování soudruha Putny

patologického lháře a nenávistného levičáka (kdyby mohl, hned by věšel a zavíral) překvapí jen osla

M. Malovec 15.1.2019 0:18

Klinika není

Astone marginální problém. Ukazuje, jak zacházet s právem, zejména těm, kteří si se zákony vytírají zadnici. Ukazuje jak funguje právní stát směrem k levičákům. Na ostatní dělá dlouhý nos.