Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Jak organizovat protest

Zjevně nejúspěšněji si vedl spolek Milión chvilek pro demokracii. Třicet let po Listopadu dostal na pražskou Letnou čtvrt miliónu lidí a měl velký podíl na tom, že vnikly dvě koalice, které pak ve volbách porazily Babiše.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

V pořadu NALEVO Drulák komentoval i tragickou zprávu o úmrtí ruského opozičního aktivisty, novináře Alexeje Navalného. „Zemřel v lágru za polárním kruhem a já se domnívám, že jeho osobnost zaslouží určitý respekt. Ne za jeho názory. Navalnyj byl velkoruský šovinista, vedle něhož je Vladimir Putin umírněný západní liberál,“ řekl Drulák.

Navalnyj si podle jeho slov nezaslouží respekt i proto, že se nechal podporovat západními zpravodajskými službami. Respekt by mu Drulák přiznal za odvahu. „Byl to člověk, který měl sice pomýlené názory, ale byl za ty názory ochoten bojovat a něco obětovat,“ popsal osobnost ruského novináře Drulák.

V kontrastu se smrtí Navalného v Rusku pak Drulák hovořil i o úmrtí amerického reportéra Gonzala Liry v ukrajinském vězení. „Nesnažil se politicky bojovat se Zelenským, ale velmi tvrdě ho kritizoval. Byl neúprosným kritikem ukrajinských poměrů... Prostě byl zvyklý, že v zemi, ve které vyrostl, si žurnalista může říkat, co chce. On to dělal na Ukrajině. Tam něco takového možné není. Podle toho dopadl.“

Drulák se pozastavil nad tím, že o jeho smrti se média na rozdíl od smrti Navalného tolik nezmiňovala. „Prostě někteří mrtví se hodí, někteří se nehodí,“ seznal Drulák.

0 0
možnosti

Drulák ve videu vyzval k zamyšlení nad tím, že na Ukrajině je velmi podobný režim tomu ruskému autoritářskému režimu. „Ale na rozdíl od toho ruského ten ukrajinský režim financujeme a tvrdíme, že je demokratický,“ řekl Drulák. „Položme si otázku, jestli tohle stojí za to,“

0 0
možnosti
JU

J79a88n 66U55r56b88a96n

21. 2. 2024 14:04

No, tak kolikpak myslíte, že se v Evropě - mimo ruSSácka, pochopitelně - vyrobilo od začátku ruSSácké agrese tanků?

Ani jeden.

Není to málo, Antone Pavloviči? Jak píšu - Západ se ještě pořád neprobral. A USA to mají zachraňovat. Proč by měli?

0 0
možnosti

J74a95n 61Č18e20r12n16ý

21. 2. 2024 14:29

Kvůli tobě. Takových volů jako jsi ty je málo.

0 0
možnosti
JU

J16a39n 11U85r74b77a72n

21. 2. 2024 13:50

Ruskou základnu a vojenský výcvikový prostor u Volnovachy v okupované ukrajinské Doněcké oblasti zasáhly dva projektily z raketometu HIMARS. Při útoku mělo zahynout nejméně 60 ruských vojáků. Krom toho ukrajinské ozbrojené síly hlásí také sestřelení dalšího ruského letounu, od soboty již sedmého. O útoku na základnu u vesničky Trudivske informovalo na Telegramu ruskojazyčné zpravodajství BBC. Podle něj patřili zasažení Rusové k 36. motorizované brigádě.

Tamní posádka měla být právě nastoupena v očekávání příjezdu generálmajora Olega Mojsejeva.

Zcepeněli. Charašo.

0 0
možnosti

J40a23n 34Č88e16r11n32ý

21. 2. 2024 13:52

Ukrajinské voje jdou od vítězství k vítězství. Za chvíli budou u nás jako Banderovci.

0 0
možnosti
Foto

Návštěva prezidenta #Angola v Praze je skvělá ukázka úspěšnosti naší ekonomické diplomacie, protože v delegaci je řada podnikatelů a firem. Angola, která díky bohatým nalezištím ropy má zájem o rozvoj vztahů nejen v oblasti chemického průmyslu, ale i oblasti obranných technologií nebo vědy, výzkumu a inovací.

angop.ao/en/noticias/po...

Ano, vždycky vím koho volit!V[>-]

0 0
možnosti
JF

Myslíš tu NEJHORŠÍ vládu Evropy ?

0 0
možnosti
Foto

@alexandrmitrofanov

Ukrajinský pohled na vnímání Navalného příběhu na Západě.

"Své naděje spojili s naprosto beznadějným projektem Navalnyj, který byl Potěmkinovou vesnicí. A rádi se nechali klamat po celé ty dlouhé roky.

Navalnyj je produktem iluzorního pohledu na Rusko."

Ztotožňuji se.

espreso.tv/poglyad-navaln...

0 0
možnosti

J92a49n 91Č58e44r75n39ý

21. 2. 2024 13:50

Normalizační exkomunista Mitrofanov má hlad.

V kulturním domě v Plzni - Lochotín pořádal krásné tematické večery k výročím VŘSR. Staré soudružky měly radost.

Otázkou je , jak se sem ten absolvent žurnalistické fakulty v Rostově na Donu dostal v roce 1973 ? Otec okupant nebo Saša agent KGB ?

0 0
možnosti

Na místo denunciace organizátorů protestů proti řízenému úpadku, který se brzy může stát nezvratným jevem, bychom se měli zajímat o vlastní prosperitu

Viz co říká profesor Drulák

Do Prahy v pondělí přijely stovky traktorů, zemědělci protestovali proti Green Dealu a vyjádřili svou nespokojenost s nečinností české vlády. Bývalý diplomat a pedagog Petr Drulák se v pořadu NALEVO věnoval jak tomu, co zemědělci požadovali, tak i reakci představitelů vlády i médií.

Profesor dal za pravdu organizátorovi protestu Zdeňku Jandejskovi, který ve vysílání televize Nova den před začátkem protestu vysvětlil důvody protestu a označil problém, proti němuž zemědělci v několika zemích Evropy protestují, za „celoevropský“.

„Sociální inženýři v Evropské komisi se rozhodli zničit evropské zemědělství a evropský průmysl. Slouží jim k tomu Green Deal,“ potvrdil i Drulák. „Být součástí Evropy neznamená dojíždět do Bruselu a všechno tam odkývat, jak dělá Fialova vláda. Být součástí Evropy znamená být součástí evropské demokracie – a k evropské demokracii patří i to, že se prostě o některé věci dokážeme tvrdě pohádat,“ dodal Drulák s tím, že pokud vládní představitelé neposlouchají, tak si lidé dialog vynutí – tak jako to v pondělí v Praze udělali čeští zemědělci.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rusku-se-smrt-Navalneho-nehodila-zato-Zapadu-je-uzitecnejsi-mrtvy-Profesor-Drulak-tusi-751038

0 0
možnosti
JU

J54a38n 83U91r96b24a86n

21. 2. 2024 13:51

;-D drulák - ..rákRv

0 0
možnosti
Foto

Rusko není velmoc ani ve snu. V paritě kupní síly je na úrovni Bulharska. A ať si každý studuje co chce, ale nikoliv ruštinu povinně, protože nemá jinou možnost.:-P

0 0
možnosti
VP

Tyhle dehonestační blbé tanečky , ti Havelka k vítězství Ukáček nepomůžou , ale je to doklad toho jak ste na dně ?

0 0
možnosti
Foto

🇷🇺 Bývalý voják ruské armády Andrej Morozov v pondělí na sociální síti Telegram zveřejnil informaci o ruských ztrátách v téměř pětiměsíční bitvě o východoukrajinské město Avdijivka. Ve čtvrtek zemřel, podle ruské policie spáchal sebevraždu ..

Asi špatné svědomí...🤣😂

0 0
možnosti
VP

Rusové se snaží šanovat Ukrajince , seč to jde , konec konců jsou stejní a žijí tak staletí ! proto taky pořádají výměny zajatců žádná novinářská záš , mezi lidmi není , to je uměle vyvolavané svinstvo , které rozeštval v Buči Zelensky !? Protože každý kdo tam byl nebo viděl film . Musel si položit Otázku jak to že Ruská technika mezi domy je totálně zničená ale domy a lidi žijí ! Tak Z Ruských mrtvol vojáků Mladíků vyrobili Ukrajinské , Civily v Genetických záznamech mrtvých , jak potvrdil i češi jsou důkazy ![UA]

0 0
možnosti
JF

"Promrzlého Navalného měli zabít ranou pěstí do srdce. Klasická metoda KGB, říká aktivista. Alexej Navalnyj byl pravděpodobně po několikahodinovém vystavení teplotám pod bodem mrazu zabit ranou pěstí do srdce. Tvrdí to lidskoprávní aktivisté. Jejich zdroj uvnitř vězeňské kolonie, kde Navalnyj v pátek zemřel, potvrdil, že této metodě zabití dříve používané operativci KGB, odpovídaly modřiny na jeho těle." -

Však také velitele vrahů Navalného Adolf Putin hned 3 dny po této vraždě povýšil. Ruský prezident Vladimir Putin povýšil náměstka ředitele Federální vězeňské služby (FSIN), Valerije Bojarineva, do hodnosti generálplukovníka. Učinil tak prostřednictvím výnosu podepsaném dne 19. února, tedy pouhé tři dny po smrti opozičního politika Alexeje Navalného v trestaneckém táboře IK-3 na Dálném severu Ruska. Bojarinev byl osobně zodpovědný za týrání Navalného ve vězení, a proto "jeho povýšení by mělo být chápáno jako odměna od Putina.

0 0
možnosti
ZL

R^ Další hnusnej Ruzz! [UA] Sláva Okrajině [UA] !!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz