17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

Jak izolovat Zemana

Sobotní odhalení ruské viny na výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích šokovalo veřejnost. Toto jsme nikdo nečekali. V roce 2014 došlo k tragickému neštěstí, dva lidé zahynuli a vznikly multimilionové škody na majetku a nevyčíslitelné škody na životním prostředí a psychickém zdraví obyvatel v sousedních obcích. Neštěstí, tak jsme to brali.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Mokrý 19.4.2021 5:54

Ale Astone, nikdy se nic " nejí tak horké " jak to je. Až budou pořádné informace, uklidní se horké hlavy a budeme vědět, kdo z toho měl mít prospěch, může se jednat a postupovat dál.

R. Langer 19.4.2021 5:52

No ano, jste tady...

M. Zikmund 19.4.2021 5:51

Největším nepřítelem demokracie je stádo ovcí. Zákládní charakteristikou ovce je - nic neví, jen věří. Ani nic vědět nechce, víra je pohodlnější.

Co se skutečně stalo v roce 2014 ve Vrběticích nevíme. Jediná informace je "důvodné podezření ze zapojení ruských tajných služeb do výbuchu". Pod tím se ovšem může skrývat cokoliv, třeba i ruské zprostředkování obchodu. Takže nevíme nic, jen věříme, ale hlavně už přijímáme dalekosáhlá rozhodnutí v řádu desítek miliard. Teď chce dokonce Aston podávat ústavní žalobu na prezidenta. Jak to souvisí s Vrběticemi 2014 sice není jasné, ale proč toho nevyužít, že? A o tom to je. Ovce, ovce, ovce...

R. Langer 19.4.2021 5:49

No, vy čecháčci jste pochopitelně naprosto neschopní, proto jenom planě tlacháte. Naštěstí. ;-D

V. Zadák 19.4.2021 5:40

Tak si tu nulu vyguglete a srovnejte s návštěvami prezidenty sousedních států.

J. Vaněček 19.4.2021 5:32

Ano, to lze opravdu lehce, protože je to téměř čistá nula :) A nevím proč mi říkáte "pí Šauerová"; myšlenkové pochody zemanofilů je vskutku těžké chápat.

V. Zadák 19.4.2021 4:56

To si pí Šauerová můžete lehce vyguglit.

J. Vaněček 19.4.2021 4:31

Zeman nasměroval všechny azimuty do Ruska. Politikou "všech azimutů" to jenom účelově nazval. Kdy se Zeman setkal s nějakou jinou než ruskou nebo čínskou hlavou státu? Který západní státník jej kdy oficiálně navštívil za dobu jeho prezidenství? Jaká jiná než ruská a čínská pozvání Zeman dostal?

V. Zadák 19.4.2021 4:26

Samozřejmě Astone, politiku všech azimutů zruštit a státe se mopslíkem USA.

P. Dvořák 19.4.2021 3:23

Jak izolovat Zemana. To by nám možná vyřešil nějaký e-mail z Tádžikistánu.

M. Fleishman 19.4.2021 3:06

Astone děkuji za kriticky objektivní zhodnocení stávající politické situace a jako občan ČR podporuji ůstavní žalobu na pana Ing. Zemana a zrušení referenda na Prezidenta. Nebo ještě lépe zrušení samotné funkce "Hlavy státu", kterou snadno může nahradit PM po pravidelných parlamentních volbách, Výhody pro ČR z toho plynoucí jsou jednoznačně pozitivní. Otázkou je zda my "Čecháčci" jsme toho vůbec schopni. Nejsnadnější a nejrychlejší řešení by byla okamžitá dobrovolná rezignace invalidního důchodce Zemana při jeho charakteru a vidině snadného dožití v Lánech a státního pohřbu je jen těžko naplnitelná.

J. Vaněček 19.4.2021 3:04

Astone, s tou izolací Zemana začni nejlépe sám u sebe, tím že přestaneš ve svých novinách poskytovat prostor lidským zrůdám, které tu tragédii (zahynuli 2 občané a mnozí další byli vystaveni nebezpečí úrazu) zlehčují.

!

J. Vaněček 19.4.2021 2:55

R^

J. Vaněček 19.4.2021 2:54

R^

J. Hruška 19.4.2021 2:27

"Bratříčku neplakej, to nejsou bubáci....." myslíte si snad někdo, že jediným cílem těch dvou ruských bubáků byl jen vyřazený "šrot".??...... "a první z rytířů je veličenstvo kat a první z rytířů je veličenstvo kat.

Osmnácti člená kohorta klastru (diplomatů) je jen špička...... Mrazík přichází z východu. Ahoj.

P. Hatina 19.4.2021 2:23

Tak ono je to sice pozoruhodné, nicméně "jak izolovat Zemana" se až do sobotního večera zdálo poměrně snadné. Během pár dní měl parlament vyslovit nedůvěru Babišově vládě, šlo by jistě v parlamentu dohodnout nějakou "neutrální vládu"která by se nabídla Zemanovi. I s tím, že pokud by jí ignoroval a jmenoval svojí, té by mohl ihned parlament odhlasovat nedůvěru a žádat jinou. A hlavně tedy nepřijímat žádné návrhy té vlády v parlamentu, a proti jejím vlastním opatřením okamžitě podávat žaloby k soudům na zrušení. Jistě, šlo by to a Zeman by sám nezmohl skoro nic,,

Jenomže, po tom sobotním "překvapení", se situace rapidně změnila, náhle i opozice uznává premiéra Babiše a jeho vládu za naprosto legitimní, která bude provádět v zájmu státu rapidní kroky, takže odvolání nepadá v úvahu, Že vlastně potom ani Zemana není potřeba řešit a izolovat, protože bez praktické podpory od vlády nemá vlastně žádnou reálnou pravomoc, To co se od něj vlastně nyní požaduje, tak "pouze" aby se k nynější situaci veřejně vyjádřil. Nic víc, což je ale na odvolání pro velezrádu poněkud málo...;-D

P. Hatina 19.4.2021 2:05

Takhle narychlo se Ústava měnit nedá, takovou změnu by musel Ústavní soud zakázat.

Co by se udělat mohlo, že by se sice ta funkce v Ústavě zrušila, ale týkalo by se to až příštího prezidenta, po Zemanovi. Což by jistě další kandidáti na tuto pozici, připraveni se pro náše blaho obětovat (jako Drahoš, nebo Vystrčil), hluboce oplakali,,;-D

T. Kohout 19.4.2021 2:04

Ne, bude to pomník "bezpečnosti". A "bezpečnost" taky něco stojí, tedy musí se za ní připlatit. Co na tom, že ta fabrika bude "pitomá".

P. Hatina 19.4.2021 1:55

Jenom pro upřesnění, podat žalobu pro trestný čin nejde ani obecně, na nikoho, to se musí podat udání (podání) na policii, ta to prošetří a až pokud sama rozhodne že je sdostatek důkazů, tak státní zástupce podává na základě toho žalobu k soudu. I to je na několik let, jistě.

Ale na prezidenta nejde ani to, od toho má absolutní imunitu, uvedenou v Ústavě, že jeho ani policie vyšetřovat nemůže.

Takže opravdu tou jedinou cestou by byla ta Ústavní žaloba, jenomže to je skutečně v první fázi politický proces, kterým vlastně Parlament a Senát obcházejí policii. Jak by to pak řešil Ústavní soud, bůh suď, dalo by se předpokládat, pokud by nebyly naprosto neprůstřelné důkazy, tak by tu žalobu vůbec neměl přijmout. Od toho totiž ten Ústavní soud vůbec není, aby si to vyšetřoval sám..

K. Pavlik 19.4.2021 1:49

No to je opravdu genialni napad. Zavrit Zemana az zcerna a rict Rusakum : co jsme si to jsme si. Za vse muze Zeman.

I tak strasne chytry clovek jako jsem ja si neumi predstavit jak bych to resil. Jak dlouho se budeme na Rusaky zlobit? Rok,dva, deset let?Prijit o nejlepsi jadernou elektrarnu je pruser. Pokud se koupi nejaka pitoma tak co s tim? To se bude brat jako pomnik blbosti.

Toto jenom tak placu - reseni nenabizim.

J. Prikner 19.4.2021 1:44

Podpindonosník Aston vyzývá k odstran3ní nejvyššího ústavního činitele pro udržení nezávislosti ČR poté co pindonosníci Babiš a Hamáček vlezli do rekta nejvyšší koloniální mocnost USA. To je ale pěkný chucpe.

T. Kohout 19.4.2021 1:36

Možná tomu sám věří, co píše. Všeliké věci jsou možné.

Z. Koutecký 19.4.2021 1:31

Inu, vážený Astone, podat žalobu se nakonec podařit může i na Zemana, žaloby se dneska podávají jak na běžícím pásu. Jenže před soudem se pak musí to provinění dokázat konkrétními důkazy. To, že to každý ví jaksi nestačí. Zatím k odsouzení a potrestání nestačí ani "důvodné podezření", to jde jen v případě Ruska. I když "předsudečná nenávist" se tomu už i u nás blíží. A taky se ty naše soudy dost vlečou. Ústavnímu soudu trvalo tři roky než rozhodl o žalobě na volební zákon. A to už by Zeman v poklidu objímal stromy na Vysočině.

Do NATO, myslím, Ukrajinu nepřijmeme, dělá tam u Černého moře dostatečný rozruch, stačí ji trochu podporovat. Toho šíření demokracie pomocí bomb, raket a dronů ovšem nechat nemůžeme. Vždyť nás to zbrojení v rámci NATO stojí bilion dolarů ročně a zbrojní průmysl, zejména v USA, z toho žije a produkuje slušný podíl HDP. Na sklad vyrábět nemá cenu, ty zbraně a munice se musí spotřebovávat a ta třímilionová armáda se taky nemůže jen tak flákat po základnách, to by bylo demoralizující. Navíc vyklízíme Afganistán a ti vojáci jsou zvyklí brát slušný žold, nehledě na přivýdělek z kokainu. No,a až přijde vhodný čas, tak přece máme nažhavené členy NATO na výhodném místě v Pobaltí, kteří by si to velice rádi rozdali s Váňou, mají s tím už zkušenosti. U těch Benderovců člověk nikdy neví, co udělají.

T. Kohout 19.4.2021 1:29

Pokrok nezastavíš. Určitě nyní nemají sirky z fosforu, ale z nějaké nehořlavé směsy. Safety first!

T. Kohout 19.4.2021 1:26

Ústavní žaloba by měla velkou šanci uspět, berouc v úvahu, že pan předseda patří k ústředním opozičním gurům.

A. Holík 19.4.2021 1:23

Nac ustavni zaloba ? Staci ustavnim zakonem zrusit post prezidenta. 3/5 ve spolecne schuzi a je to.

P. Smetana 19.4.2021 1:16

Máte pravdu. Tak diskutujte. Nikdo vás neomezuje. Jen si o vás každý myslí své.

J. Vobr 19.4.2021 1:15

Držte pietu !!! A nezapomínat na přeoperované !!!

;-D;-D;-D

J. Vobr 19.4.2021 1:13

No, nic ... jdu si pohrát s lulánkem a spát !!!

;-D;-D;-D

J. Vobr 19.4.2021 1:12

AGENTI POCHŮZKÁŘI ;-D;-D;-D

Toho se měl dožít Král Šumavy ;-D;-D;-D