22.10.2021 | Svátek má Sabina


Já dostanu infarkt!

15.5.2010

V kanceláři TOP 09 drnčí telefony, stejně tak na policejních služebnách a tísňová linka je zablokována telefonáty vyděšených spoluobčanů. Takhle nějak nám líčily včerejší noviny situaci, která prý nastala poté, co na lidi vypadla ze schránky jedna fiktivní složenka zaslaná stranou Karla Schwarzenberga.

Samozřejmě, kdo neomdlel při spatření cifry 121 000 Kč, už při druhém pohledu viděl, že adresátem je Česká republika a variabilním symbolem datum voleb. Pokud člověku nedošlo ani tohle, musel ho z omylu vyvést připojený dopis podepsaný Miroslavem Kalouskem, doplněný o logo TOP 09 a další identifikační znaky této politické strany.

Místo rozhořčených novinových komentářů a stupidních nápadů se žalobami bychom ale měli TOP 09 zatleskat. Nejenže strana udělala skvělý marketingový tah, protože o jejím nápadu se mluví všude, ale navíc lidem názorně předvedla, jak osobně se jich dotýká onen chimérický pojem "státní dluh". Částku 1,21 bilionu, nad níž takový Jiří Paroubek ledabyle mávne rukou a prohlásí, že státní dluhy se neplatí, měl teď každý před očima - rozdělenou na každého občana naší desetimilionové republiky. Zatímco celková výška státního dluhu je pro každého z nás nepředstavitelná, těm 121 tisícům rozumí každý.

Takové konkrétní částky by se měly uvádět u každého politikova slibu. Ano, přidáme vám tolik a tolik, ale každému z vás na to musíme z výplaty strhnout tolik a tolik. Když se kupříkladu Paroubek snaží získat hlasy důchodců slibem dvou tisícovek, měli bychom okamžitě dodávat, že na svůj populistický krok každému z nás sebere z peněženky šest stovek. A důchodci, kteří se nad tím "darem" radují, by si měli uvědomit, že od Paroubka dostanou jen čtrnáct stovek, protože on jim z druhé kapsy těch šest stovek obratem taky vytáhne. A jestliže říká, že to zaplatí zvýšením daní "těm bohatým", je to docela obyčejná lež. Zvýšené daně, vyšší DPH, další zdražení cigaret a alkoholu nám zdaleka nepostačí ani na splácení úroků z toho bilionového státního dluhu, natož abychom ho mohli začít umořovat.

Proto nezbývá než akci TOP 09 pochválit. Snad aspoň některým voličům otevřela oči a ukázala jim, že hrozba státního bankrotu po vzoru Řecka je blíž, než mysleli.Otestujte flexibilní sušák na prádlo, na který hravě pověsíte povlečení i ubrus
Otestujte flexibilní sušák na prádlo, na který hravě pověsíte povlečení i ubrus

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy, na kterém snadno usušíte ložní prádlo i oblečení...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.