Sobota 17. května 2025, svátek má Aneta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Indiana Paroubek

diskuse (481)

Jestliže tedy Paroubek ujišťuje, že se spojil s hercem Jiřím Krampolem bez politických úmyslů, jen proto, aby ukázal lidskou tvář své osobnosti, pak je to pochopitelně výrok pro pobavení galerie obsazené králíky. Každý soudný politik se snaží přesvědčit lidi, že je "jedním z nich", že jim rozumí, že není uzavřený v nějaké věži ze slonoviny. V politice mediálního věku už dlouho hrají věcné argumenty menší roli než pozitivní dojem: jinak by nemohl být Vítězslav Jandák nejoblíbenějším českým politikem, jinak by nemohl před časem být nejoblíbenější politickou hvězdou Pavel Dostál v době, kdy už ho zápas se smrtí připravil o všechny síly a možnost pracovat.
Ministerský předseda diskutoval s dvěma sty čtyřiceti diváky o takových otázkách, jako kdy se naposledy opil anebo zda pomáhá manželce při vaření. Otázky jsou kladeny písemně, aby se náhodou nějaký Langerův agent nezeptal na to, jak to bylo s Unipetrolem nebo tak nějak: poslední, o co premiér stojí, je to, aby se z tohoto podniku stal nějaký novácký Kotel. Asistent v zákulisí pečlivě vybere takové otázky, které zapadnou do sousedsky přiboudlé atmosféry.
Paroubek má oproti svého protivníkovi Topolánkovi jednu velkou výhodu: drží v ruce moc. To samo o sobě přitahuje a dráždí. Češi mají tu odvěkou vlastnost pokládat mocné za nějaké "ty tam", za cizí elementy. Já takový nejsem, ujistí je Paroubek. Jsem pořád s vámi a povím vám, kdy jsem se naposled  opil. Není na tom nic špatného a odsouzeníhodného. Naopak, je to strategický tah v logice dosavadní Paroubkovy ofenzívy, které se dá vytýkat ledacos, jenom ne to, co by bylo  podstatné, totiž neúspěšnost. Usmyslil si vyhrát volby a spojit se s komunisty, které prohlásí za polepšené. Slíbí a udělá pro to cokoli. Bodrá lidovost se osvědčuje. Lidé nemají rádi konfrontace, mobilizace a argumentace. Mají rádi vtipy o blondýnách. Proto společné vystupování s hercem Krampolem.
Za těchto okolností připadá jako poselství z jiného světa propagační trumf občanských demokratů, klip o Indiana Jonesovi, kterého vyvede ze socialistického pekla turistická značka ODS. Kdypak byli původci tohoto nápadu naposled "mezi chlapama" v hospodě? Třeba by tam potkali Paroubka, tenkrát, když s naposled opil.

Ivo Fencl
17. 5. 2025

Krásnými časy se míní roky 1880-1912.

Jan Kovanic
17. 5. 2025

Novotný má teď svou vlastní huť v Novém Boru.

Lika
17. 5. 2025

Zmrzlý kalendář

Gustav Sitař
17. 5. 2025

Nemálo Američanů vnímá situaci v USA jako souboj.

Aston Ondřej Neff
14. 5. 2025

Chystaná smlouva s Korejci mohla být nepopiratelný úspěch

Aston Ondřej Neff
16. 5. 2025

V tomto světě je možné všechno.

Aston Ondřej Neff
15. 5. 2025

O co jde vládní sestavě v předvolební kampani?

Úpadek německého hospodářství je zjevný každému.

Aston Ondřej Neff
17. 5. 2025

Prezident Pavel vystoupil na veřejnosti.

ČTK, Lidovky.cz
17. 5. 2025

Izraelská armáda informovala, že v Pásmu Gazy zahájila novou velkou ofenzivu zvanou Gedeónovy vozy....

Miroslav Korecký
17. 5. 2025

Havel, Klaus, Zeman, Pavel, Babiš, Fiala… - ale Sterzik? Proč major Jirsák pátrá po Jozefu...

inc Lubomír Světnička
17. 5. 2025

Na elitní základně taktického letectva v Čáslavi začal tradiční Den otevřených dveří. Bohatý...

Lidovky.cz, ČTK
17. 5. 2025

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov si telefonoval se svým americkým protějškem Markem Rubiem a...

berr Roman Berežanský
17. 5. 2025

Léčba nemocné Madlenky, která trpí poruchou krvetvorby, probíhá podle ideálního scénáře. Podle...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz