1.2.2023 | Svátek má Hynek


Diskuse k článku

Hučínův zápas

Vladimír Hučín asi netušil v listopadu 1989, že ho nejtěžší zápas s komunismem teprve čeká. Třináct let to trvalo, než se dočkal naděje na plnou rehabilitaci: zabetonované české soudnictví se pokusilo Hučína zdeptat a vnutit mu absurdní a amorální takzvané zbytkové tresty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Svobodomyslny Jacques 25.5.2006 11:03

Re: Re: Murphologie s Bédou (II)

S tim si nedejte starosti. Zeptejte se Kajana. Rekne vam vlastni usudek neni potreba protoze vse je podrobne popsano v hejkalismu.

Pavla B. 25.5.2006 11:03

Re: Re: Re: Re: Re: "Není válka. Kdežto v době atentátu na Heydricha válka byla, "

Jo. Kleštičkama na štípání jízdenek.

Pochopte aspoň Vy, že člověk převážející velkou sumu byl ozbrojen kvůli těm penězům, nikoliv proto, že měl chránit režim. Měl chráni prachy proti loupežníkům, což se mu nepovedlo. Nebyl to cvičený zabiják a stal se obětí loupežné vraždy.

šimon klein 25.5.2006 11:02

Re: Re: Což o to, vysoce inteligentní může být i asociální psychopat.

buďte v pohodě, vám to nehrozí....

Jaroušek počtvrté 25.5.2006 11:02

Adorace antikomunistického násilí pokračuje!

Fyzický útok na komunistického poslance Dolejše nedávno upozornil na nebezpečí militantního antikomunismu a antilevičáctví, které v poslední době zasáhly společenské povědomí v naší zemi.

Falešně pojatá očista od přežitků komunismu (zbavovat se jich totiž mají levičáci a komunisti zvláště, nikoliv my - pravicoví demokrati - byť jsme jimi prorostlí do morku kosti), účelově zatemňované rozdíly mezi nacistickou, resp. fašistickou ideologií etnického a sociálního rasismu a ideou komunistické společenské rovnosti, neobolševické praktiky ve všech tzv.pravicových stranách, to všechno vede k veřejnému oslavování ozbrojeného násilí proti (často neozbrojeným - Babice, Hučín, či k odporu nepřipraveným - Mašínové) ideologickým nepřátelům.

Zatímco v současné době všichni přiznávají, že děje-li se tak v mírových podmínkách kdekoliv na světě, jedná se o terorismus (ETA, IRA proti ozbrojeným a silovým složkám demokratického režimu, Hizballáh, Hamás, al-Kajdá proti civilistům demokratického režimu, odpovědným za jeho politiku), z hlediska naší komunistické minulosti je obdobná ozbrojená činnost - byť byla soustředěna na exponenty režimu - v období stejného míru veřejností zhusta oslavována a nyní i soudy ospravedlňována a tolerována (jako součást jejich ideologicky podloženého odporu proti utlačovatelskému režimu, nikoliv jako násilná trestná činnost se zbraní v ruce)!  Je-li možné to nyní tolerovat u Hučína, jistě to bude záhy možno tolerovat u Mašínů a Paumera, takže není náhodou, že den po osvobozujícím rozsudku NS nad Hučínem, Senát na popud ODS opětovně iniciuje udělení státního vyznamenání jeho předchůdcům - bratrům Mašínům!

A tentokrát návrhu Senátu Klaus s největší pravděpodobností vyhoví! Antikomunismus se totiž velmi hodí do krámu naší největší pravicově se tvářící straně, která si z něj - ve snaze smýt pohanu tichého přitakání totalitnímu režimu z hlavy svých členů i ideových vůdců - učinila užitečný nástroj, který jí měl pomoci k získání či udržení politické moci!

Béda, medvěd sežratelný 25.5.2006 11:02

Re: Re: Murphologie s Bédou (II)

Juro, vím že Vám to myslí. Je to trochu logická tautologie. Ale pro tu srandu... :-)

AeroKarel 25.5.2006 11:01

Re: Re: Re: Výslech na NP :-) Vyšetřovatel Tramtarák v akci :-)

Ano, je to nemyšlenka o neobsahu .......

šimon klein 25.5.2006 11:01

Re: Re: Nějak přituhuje...

když už jste tady, tak si Vás dovolím zeptat - koho budete volit?

Protože jaxi o tom byla původní poznámka....

drak 25.5.2006 11:00

Mám z toho úspěchu radost.

Mám z toho úspěchu radost, mrzuté je, že to trvalo tak strašně dlouho ale na druhé straně na základě svých zkušeností vím, že rychle zdaleka ne vždy bývá dobře a správně. Přesto 13 let je již značný úsek lidského života a už jen s ohledem na tento fakt by se ty soudy mohly snažit více a hlavně lépe a správně aby se pak k těm případům co zvrzaly nemusely zbytečně vracet. I když v daném případě bych spatřoval aktivní pozitivní roli spíše na straně pana Hučína, jeho obhájce, části veřejnosti a médií a Ústavního soudu, ostatní byli spíše přinuceni k něčemu slušnému těmi dříve jmenovanými, takže jejich role byla pasivní a to je na tom všem ta méně hezká stránka věci.

AeroKarel 25.5.2006 10:58

Re: Re: Re: Re: "Není válka. Kdežto v době atentátu na Heydricha válka byla, "

Byl ozbrojen?

Jura 25.5.2006 10:58

Re: JUDr. Stanislav Gross na otazku obcana Hromka z Pardubicka v poradu KOTEL "Co rika na kauzu Hucin, kdybych mel takove informace jako kpt. Hucin, zavreli byste mne?", jako pravnik a ministr vnitra odpovedel:

A je to. A teď mudruj.

AeroKarel 25.5.2006 10:56

Re: Re: "Není válka. Kdežto v době atentátu na Heydricha válka byla, "

"Zkuste mi vyvráti názor, že komunisté se dostali k moci polodemokratickou cestou, nikoliv aktem hrubého násilí."

Nezkusím, jen podotknu, že byla-li cesta polodemokratická, mohlo být násilí dle mouky polohrubé. Jisté je že demokratickou cestou to nebylo, stanovovat procenta nemá cenu. A že komouši vraždili, zavírali, provozovali tábory nucených prací a kradli je asi nepopiratelné. Takže něco nenormálního bylo. Zda tomu říkat válka nebo ne, to nevím. Jevit jisté pochopení pro činy odporu zdá se mi logické.

A kdy to skončilo je jasné. Zrušením vedoucí uzákoněné vlády KSČ(M) a volbami.

Jura 25.5.2006 10:56

Re: Murphologie s Bédou (II)

Není dobrý úsudek. protože analogicky by musel existovtat i špatný úsudek a ten bychom podle této analogie si vytvořili díky  dobré zkušenosti. Potom kdo by rozhodl o tom. který je který.

Pavla B. 25.5.2006 10:54

Re: Re: Re: "Není válka. Kdežto v době atentátu na Heydricha válka byla, "

Ježíšmarjá. Můj děda bývalý legionář, poté financ a za Hitlera bez práce, byl za komoušů průvodčí v šalině a potom noční hlídač na brněnském výstavišti. V obou těchto lukrativních profesích nosil uniformu a tak ho měli odprásknout taky.

Pro méně chápavé: úplně nezúčastněných bylo velmi málo.

Béda, medvěd sežratelný 25.5.2006 10:54

Re: Re: Murphologie s Bédou (II)

"Pesimista nemůže být nikdy příjemně překvapen..." :-)

Svobodomyslny Jacques 25.5.2006 10:53

Re: Re: Rychle Nakouknuti

R^

Béda, medvěd sežratelný 25.5.2006 10:52

Re: Rychle Nakouknuti

Jakube, máme dne s Honzou TM gentlemanskou dohodu. Nezkazte to... :-)

On fakt argumenty umí. Když chce. Dejte mu chanci.

AAA 25.5.2006 10:52

JUDr. Stanislav Gross na otazku obcana Hromka z Pardubicka v poradu KOTEL "Co rika na kauzu Hucin, kdybych mel takove informace jako kpt. Hucin, zavreli byste mne?", jako pravnik a ministr vnitra odpovedel:

"Kolego, bylo by zapotrebi, abyste se trochu seznamil s tim trestnym pripadem (pokud by mel obcan opravneni k zachazeni s utajenymi skutecnostmi). Ja se nebudu zastavat cloveka, ktery je duvodne podezrely z toho, ze zpusobil "x" trestnych cinu a to dnes konstatovala nejenom policie, to konstatovala i sama BIS, to zkonstatoval i statni zastupce a i soudy. Ano i soudy, ktere jak vite nechaly pana Hucina ve vazbe. Kdyby k tomu nebyly duvody, tak by ho ve vazbe urcite nenechaly." - "Pane ministre, vy vite co se...obcan nedopovedel, pani Jilkova rika, pane ministr pockejte, pockejte, je v teto kauze uz skonceno vysetrovani, je podana obzaloba, bude soud? Gross pokracuje: "Soud bude verejny, ja jsem presvedcen, ze az zjistite co v teto kauze bylo, tak se budete stydet za ty soucasne nazory, protoze v jeho pripade, v Hucinove pripade, je proste rada velmi zavaznych trestnych cinu."

Jura 25.5.2006 10:51

Re: Nějak přituhuje...

Duch nad hmotou nemůže zvítězit., protože vychází z ní. Duch jen může kultivovat hmotu.

Béda, medvěd sežratelný 25.5.2006 10:51

Re: Což o to, vysoce inteligentní může být i asociální psychopat.

Ti s IQ 160+ si obvykle neumějí zavázat třeba boty...

Svobodomyslny Jacques 25.5.2006 10:51

Rychle Nakouknuti

Koukam ze Honza TM se nejak drzi pri zdi, ze by mu ty prasky koncne zabraly? Dobra zprava! Jakkoli se ten inhibitor antikomunisticke schizy co mu davaji jmenuje, meli by ho predepisovat mnohem vic lidem ..

NoName 25.5.2006 10:51

Re: Re: Re: Výslech na NP :-) Vyšetřovatel Tramtarák v akci :-)

Musíte ty komentáře číst, než napíšete reakci. To je na Tramtaráka ;-P

Jarda Musil 25.5.2006 10:51

Re: Murphologie s Bédou (II)

pesimista říká: horší už to být nemůže ... optimista: ale může! :-)

Jarda Musil 25.5.2006 10:49

Re: Re: Bédo medvěde :-))

počasí jste určil správně ... ale mok ještě nezkapalňuje ... ještě je ve stavu několika listů ... kdepak ještě do květů ... :-)  ... mě také jednou kvádrovali ... že se prý často směji při nevhodných příležitostech - no ale posuďte sám - na vojně - to bylo srandovní všechno ;-D ... a pak ještě přidali (teda ono to vlastně bylo před), že mám negativní vztah k socialismu a SSSR ... a vidíte kam jsem to dneska dopracoval - že prej se tlačím doleva R^

Béda, medvěd sežratelný 25.5.2006 10:48

Murphologie s Bédou (II)

"Higdonův zákon: Dobrý úsudek si vytvoříme díky špatné zkušenosti. Zkušenost nabudeme díky špatnému úsudku."

AeroKarel 25.5.2006 10:48

Re: Re: "Není válka. Kdežto v době atentátu na Heydricha válka byla, "

Někteří více, jiní méně. Je v době komunismu ozbrojený strážce této ideologie nevinný nebo ne? Úplně nezúčastněný nebyl ze zabitých nikdo.

Jura 25.5.2006 10:47

Re: Re: "Mašínové, Hučín a možná i ten pitomej Macek jsou pravděpodobně ikony spousty a spousty lidí, kteří v nejlepším případě drželi hubu a krok."

IQ určitě, ale chování.

Em 25.5.2006 10:46

Re: A to jako každý zlodšj a lapka může začít řvát že bojoval proti komunizmu.

Ta soudcovská svoloč by to potřebovala;-O.

huhu 25.5.2006 10:46

Re: Re: Re: Re: Re: A to jako každý zlodšj a lapka může začít řvát že bojoval proti komunizmu.

vy a Pavla B - svůj k svému :-D:-D

NoName 25.5.2006 10:45

Re: Re: "Není válka. Kdežto v době atentátu na Heydricha válka byla, "

Zaslouží si být zabitý americký voják v Iráku, který přiletel včera a ještě na nikoho nevystřelil ? Zasloužil si zabít starý Grebeníček nebo Urválek za to, co udělali ?

Béda, medvěd sežratelný 25.5.2006 10:45

Re: Re: Výslech na NP :-) Vyšetřovatel Tramtarák v akci :-)

A navíc, já nikdy nic takového nezplodil. Žádám o link. Rv