Úterý 21. ledna 2025, svátek má Běla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Hranolka Schillerová předvádí komunikaci

diskuse (775)

Jste na TikToku? Že ne? Já taky ne. TikTok je pro puberťáky a navíc je to podezřelá čínská agenturní past. Přestože tam nejste, možná se vám doneslo, že Alena Schillerová se v klipu na TikToku promenuje v převlečení za pytlík s hranolkami. Už nestačí taneček, teď už je to kostým Hranolky. Legrace k popukání, však taky se morální majáci k případu trefně vyjadřují s plnou vahou zdrcující intelektuální převahy.

Jenže, co je to platné, jsou tu dvě „jenže‟.

lll

První jenže: Ona má ta Alena Schillerová pravdu. Ve snaze – někde nějak – nahrabat miliardy unikající na daních se vláda zaměřila na studenty na brigádách a nastavila jim podmínky tak, že brigády přestaly být pro studenty zajímavé. Myslela to dobře, ale dopadlo to jako vždycky. Podobně jako se „zdaněním neoprávněně vysokých příjmů‟ nepřiteklo nic, miliardy se nedostavily, načež vláda nesmysl nejdřív uložila k ledu a posléze zamázla. Kdo je tedy větší komik? Vláda nebo Schillerová v převleku za Hranolku?

Druhé jenže: Vystoupení je směšné za hranicí trapnosti. Ale Schillerová připomněla vládě jeden fatální neúspěch a udělala to tak, že se o tom píše ve všech novinách, mluví se o tom – a dokonce i brigádníci se dozvěděli, že vláda tu pitomost zrušila a budou zase moci si přivydělat. Pokud tedy má sdělení za úkol dopravit informaci příjemci, Schillerové skeč s Hranolkou zaslouží jedničku s hvězdičkou.

Ještě k té směšnosti - za nejtrapnějšího klauna pořád ještě pokládám Andreje Babiše s jeho „pomáhám lidem‟ a „chci mír‟. Ale to není žádné předávání informace, to je jen pokřik při cestě k moci. K tomu mu pomáhá svou komunikační agilitou Alena Schillerová a vláda Petra Fialy takovými geniálními činy, jako bylo znechucení brigádníků.

Když už jsme se obloukem dostali k Fialovi, jaký kostým mu asi jeho propagandisté pro TikTok chystají? Půjde za Nutellu? Měl bych pár dalších nápadů, ale sami máte jistě fantazie dost, abych nemusel napovídat.

Aston Ondřej Neff
21. 1. 2025

Od pondělka mají Spojené státy nového prezidenta.

Zdeněk Joukl
21. 1. 2025

Důležité je naučit se nejprve dobře svůj rodný jazyk.

George Švehla
21. 1. 2025

Pokusme se shrnout a sjednotit zajímavé poznatky na toto téma.

Lawrence Kadish
21. 1. 2025

Za každoročním úmrtím 100 000 Američanů stojí Čína

Dalibor Matušinský
21. 1. 2025

V pásmu Gazy vstoupilo v platnost příměří mezi Hamasem a Izraelem.

Aston Ondřej Neff
21. 1. 2025

Od pondělka mají Spojené státy nového prezidenta.

Aston Ondřej Neff
20. 1. 2025

Týden po Fialovi vystoupil v Partii Terezie Tománkové Babiš.

Aston Ondřej Neff
18. 1. 2025

SPOLU dělá všechno proto, aby volby prohrálo s každým, včetně STAN.

Alexander Tomský
18. 1. 2025

Elon Musk svými provokativními a mnohdy i lživými tweety rozbouřil Anglii.

Chechtavej tygr
18. 1. 2025

Sedí bruneta a blondýna v kavárně.

Lidovky.cz, ČTK
21. 1. 2025

Nezvykle v lednu pokračuje fotbalová Liga mistrů a úterní program nabízí devět zápasů 7. kola....

sku Sára Kultová
21. 1. 2025

Ruský prezident Vladimir Putin a jeho čínský protějšek Si Ťin-pching spolu telefonovali krátce...

Josef Kopecký
21. 1. 2025

Lídři opozičních hnutí ANO Andrej Babiš i SPD Tomio Okamura ve Sněmovně oznámili, že budou blokovat...

kh Kateřina Havlická, ČTK
21. 1. 2025

Při nočním požáru v tureckém lyžařském středisku Kartalkaya zemřelo nejméně 76 lidí a 51 utrpělo...

slo Miroslava Sloupová
21. 1. 2025

Inaugurace Donalda Trumpa přitáhla pozornost nejen na samotného politika, ale také na jeho syna...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz