10.8.2020 | Svátek má Vavřinec


Hra bez efektu

25.6.2019

Zvláštní přetahovanou hrají sociální demokraté s komunisty. Při pondělním jednání vlády o konturách příštího rozpočtu se zdrželi hlasování a hodlají prý nadále jednat. Finanční rozsévačka Maláčová má požadavky na dalších dvacet miliard nad rámec aktuálního čtyřicetimiliardového deficitu. 

Svou velebnou abstencí dávají socialisté voličům najevo, jak bedlivě dbají na jejich požadavky a potřeby.

Signál vysílané komunisty je jiný: chtějí dát najevo, jak jim záleží na zdravých financích, přitom ale prosazují větší příjmy do rozpočtu. Jedno i druhé je mimo ekonomickou realitu. Jsou to jen podbízivé signály potenciálním voličům v naději, že budou méně ubývat, než ubývají.

Ale ono je bohužel mnoho pravdy na povzdechu Andreje Babiše, že čím víc peněz se do lidí cpe, tím víc remcají. Ono je nakonec možné, že zas tolik o cpaní nejde a že lidé mají i jiné priority. Ale takové poznání je některým politickým dinosaurům zřejmě upřeno.

Praktického významu přetahovaná mít nebude. Sociální demokraté ani komunisté se přimknutí k vládě hned tak nevzdají: proč jinak by se o nich mělo mluvit?

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.