Sobota 19. dubna 2025, svátek má Rostislav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Houskova vražda

diskuse (673)

Zatímco nám ČNB zdražila v zájmu lepší budoucnosti živobytí, média se zabývají vraždou sociálnědemokratického kmotra Romana Housky. Je to záživnější. Takových případů teď bude víc, když se kyvadlo obrátilo. ODS odchází do nicoty a ČSSD je vysunuta do světel ramp.

Brzy se ukáže, že nejen ODS se stala organizací zaměřenou na uplatnění zájmů šikovných skupin, přisátých k distribuci veřejných peněz. Opoziční smlouva blahé paměti to řešila na principu ty dostaneš díl, já dostanu díl a všichni, kromě obyvatelstva, byli spokojeni. Nevydrželo to dlouho, obyvatelstvo protestovalo, bylo třeba přehodit výhybku, nastala éra verbální vzájemné nenávisti a jen díky tomu získali sociální demokraté aspoň těch cirka 20 procent ve volbách, v kterých by za normálních okolností, kdyby měli pověst slušné politické strany, dostali dvojnásobek.

Byly volby, sociální demokraté jsou nominálními vítězi, byť s odřeným hřbetem a vcelku bezmocní. Houskova vražda jistě s jejich vítězstvím souvisí. Spekulace jsou liché a zbytečné, nicméně střelba a mrtvola pod plachtou jsou fakt. Móresy mafie se netýkají jenom ODS.

Bez emoce uváženo, ono je to umožněno nastavením mechanismů v těch stranách. Obyvatelstvo je k principu stranictví v podstatě vlažné. Dění v regionu za těchto okolností, bez veřejného dohledu, ovládne pár šikovných lidí, kteří zvládnou volební proceduru. Za nezájmu veřejnosti je pak snadné obsadit stranické posty vybranými lidmi se specifickými úkoly.

Pan Houska by o tom mohl vyprávět.

Jenže nebude, protože ho někdo zastřelil.

To je taky česká politika.

Jan Kovanic
19. 4. 2025

Vyjíždíme ze Slunečné - já, přítelkyně Karla a její navigace Erika.

Aston Ondřej Neff
19. 4. 2025

Rusko nepřestane útočit a Ukrajina se nepřestane bránit.

SÝR ZDARMA
19. 4. 2025

Anglický ústavní soud potvrdil to, co ví každý normální člověk.

Gita Zbavitelová
19. 4. 2025

Stále víc Izraelců pochybuje, že vláda dosáhne propuštění rukojmích.

Tomáš Procházka
19. 4. 2025

Ukrajina zoufale potřebuje další vojáky.

Aston Ondřej Neff
17. 4. 2025

Chceme napříště podléhat „nadstátní moci‟?

Aston Ondřej Neff
16. 4. 2025

Migrace patří k Babišovým předvolebním evergreenům.

Aston Ondřej Neff
18. 4. 2025

Audit digitalizace stavebního řízení neexistuje.

Aston Ondřej Neff
19. 4. 2025

Rusko nepřestane útočit a Ukrajina se nepřestane bránit.

Marian Kechlibar
17. 4. 2025

Čína je od roku 2010 největší výrobní ekonomika světa.

Lidovky.cz
19. 4. 2025

České hokejistky si na domácím mistrovství světa nezahrají vysněné finále. V semifinálové bitvě...

min Miloslav Novák, duff Dominik Duffek
19. 4. 2025

Osm zápasů, jednotný výkop. Ve fotbalové lize se hraje závěrečné kolo základní části a po prvních...

Petr Kamberský
19. 4. 2025

Chlívek píše už dlouhé roky, že Česko je báječná země, kde se žije skvěle, i když si to často...

Lidovky.cz, ČTK
19. 4. 2025

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil velikonoční příměří. Rusko zastaví boje od sobotního večera...

svm Matěj Svěrák, jog Josef Gabzdyl
19. 4. 2025

Při výbuchu pyrotechniky mezi fotbalovými fanoušky v Ostravě se v sobotu zranilo pět příznivců...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz