19.9.2019 | Svátek má Zita


Diskuse k článku

Hlas rozumu z vlády

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lehký 16.8.2019 23:44

Kdopak to svinstvo do ČR dovezl..?!

To, že se jen tak najednou zblázní zemědělci a chtějí zařídit plošné vyhubení myší polních, ačkoli ty byly, jsou a budou na polích každý rok, není zcela určitě jen tak..! Mám pocit, že za nákup jedovatého přípravku do republiky bůhví odkud, zase někdo shrábnul slušný balík a tak bylo potřeba vyvolat všeobecnou paniku, že zrovna letos nám hraboši usilují o naše přežití...! Chtělo by to nezávislý audit na ministerstvu zemědělství..!

K. Berka 16.8.2019 23:51

Re: Kdopak to svinstvo do ČR dovezl..?!

Stačí se vrátit po sklizni k systému : podmítka a pak hluboká orba, žádné použití defoliantů, pak seškrábnout pár cenťáků a hned zasít ozimy, nebo řepku.

M. Prokop 16.8.2019 23:59

Re: Kdopak to svinstvo do ČR dovezl..?!

Výrobce http://www.chem-bar.cz/cze/katalog/pesticidy/rodenticidy/stutox-i-1

I. Břízová 16.8.2019 23:41

Dobrou noc

Jestli se Babiš sesypal, to opravdu nevím, ale myslím, že to není ten typ. Já jsem dnešní den prožila krásně, jsem prostě stará a klidná osoba Dneska jsem si s dětma oslavila své sedmdesáté narozeniny a zítra přijedou kámoši.Jsem v poklidu a nikdo mě už nenaštve

E. Derat 16.8.2019 23:46

Re: Dobrou noc

A tak to má být. Klid a pohoda. Já si také myslím, že se Babiš nesesypal, vzájemně se s presidentem potřebují, a hrají nějakou hru, jejíž výsledek zřejmě v brzku uvidíme. Dobrou noc.

I. Kellner 16.8.2019 23:48

Re: Dobrou noc

Natoš hraboš!

Vše nejlepší!

:-)

J. Vobr 16.8.2019 22:47

BABIŠ OJEBAL SOCANY

... a vzal je na sucho, ani nenaslinil !!!

_________________________________________

:-)))

:-)))

BRAVO ANDRÉŠ !!!

M. Mařák 16.8.2019 21:58

Babiš se strachy sesypal před Zemanem

"Pan prezident si s premiérskou loutkou proměnivší se v tvárnou modelovací plastelínu dělá z pochopitelných důvodů, co ho právě napadne, a nic mu v tom, zdá se, nemůže zabránit."

https://martinmarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=724604

I. Semrád 16.8.2019 22:04

Bodejť, je vydíratelnej

...ale národu to zas tak nevadí.

K. Janyška 16.8.2019 21:55

Psychicky narušený neveselý Ilsner a další narušení,

proč pořád melete o neexistujícím světě ? I kdybyste ani nespali a mleli a mleli, pořád to bude jen jedovatá a nesmylná změť ujetých volovin... Dzp.

R. Neveselý 16.8.2019 22:02

Re: Psychicky narušený neveselý Ilsner a další narušení,

GIDORO ?

J. Holíček 16.8.2019 22:16

Re: Psychicky narušený neveselý Ilsner a další narušení,

Na Hradě v Praze sedělo už tolik opilců, nespočet nemocných a na druhé straně všeho schopných, že nemá cenu se k tomuto aspektu vyjadřovat. Podstatné bude postavit se proti tomu, co nyní nastane ve společnosti: intenzivní propaganda k opuštění EU a NATO a spočinutí v náruči velkoruského cara. Klaus a Zeman totiž nic jiného nesledují. Nejsou tak zběsilí, aby jako soudruh Gottwald požadovali, aby se ČSR stala jednou ze sovětských republik, jejich tah směrem na Východ je ale mocný a vytrvalý. Demagogicky podkládaný psudonárodními hesly a přikrmovaný strachem z imigrantů, kterých sem z kritických oblastí za poslední dva roky dorazilo plných dvanáct.

Reprezentant moci lidu vyznačující se nespolehlivostí, prolhaností a pohrdáním pravidly je pro malého českého člověka symbolem špatně pochopené svobody. Tu skutečnou těžko unese.„Lidový“ prezident má ale k běžným lidem asi tak blízko, jako Bobšova královna Alžběta besedující s traktoristy, vídá je na svých výjezdech, které si nechává od nich proplatit. To mu opravdu mohou spolknout nadšení diváci Troškových filmů, jeho skutečné cíle by ale ti chytřejší už mohli prokouknout a postavit se jim. Když mi (jak se sám označil) „rozumný a vzdělaný člověk“ řekne, že neví, koho bude volit a že profesor Drahoš se mu zdá málo výrazný, myslím, že by vysokým školám stálo za to podívat se, komu udělují své tituly a za co, když tímto způsobem pak jejich absolventi vybírají prvního úředníka státu.

J. Holíček 16.8.2019 22:18

Re: Psychicky narušený neveselý Ilsner a další narušení,

To jsou jenom (c) "cečka", coby zrcadlo.

Psychopat je slovo výstižné a dle mého soudu užitečné, nicméně zavrhli jsme je, protože to prý jejich nositele uráželo. Tuhle korektnost dotaženou za hranice vkusu lze jen těžko pochopit. Docent Prokůpek nás poučil v šedesátých letech, kdy ještě termín měl v psychiatrii své místo, že tito lidé nejsou v pravém slova smyslu nemocní, současně ale také nejsou zdraví. Ronson přebírá domněnku současných badatelů, že jsou ve své podstatě „jiní“. Jiní v tom smyslu, že jim chybějí některé nervové struktury a proto vykazují zcela odlišné reakce na nebezpečí, ale také na bolest, jejich impulzivita je špatně kontrolovaná, nechápou problematiku viny a trestu a zcela jinak než 99% většina vidí smysl a cíl mezilidských vztahů; jsouce typickými predátory, vnímají všechny své bližní jenom jako kořist. Aby bylo jasno, řeč je o těch, kteří podle dnešních pravidel splňují kriteria dissociální poruchy osobnosti s kódem F60.2 v MKN-10.

Co se týče životních osudů, najdeme je nejčastěji mezi pachateli násilných trestných činů a vrahů, ale ty, kteří dokázali antisociální impulzy zkrotit, objevíme mezi politiky, vrcholovými manažery a bankéři, kde mají větší než desetiprocentní zastoupení. Není žádnou vzácností, že se vypracují až na hlavy států. Jen asi promile z nich je neškodných a zábavných jako ten rozesílatel tajuplných knižních zásilek, jemuž se úspěšně podařilo napálit řadu předních neurovědců a který vlastně Ronsona přivedl na stopu a posléze na lov psychopatů.

Na něm se autor zákonitě dostal k všeobecně uznávanému tvůrci diagnostického systému odhalujícímu psychopaty, jímž je kanadský profesor psychologie Robert Hare, který mu umožnil absolvovat kurs pro profesionály. Tak byl Ronson dobře vybaven a vyzbrojen pro své výpravy nejen do věznic a ústavů, ale také mezi „úspěšné“ jedince.

V. Fenzel 16.8.2019 22:32

Re: Psychicky narušený neveselý Ilsner a další narušení,

Holíček, vy jste blb v čisté, krystalické podobě!

J. Holíček 16.8.2019 23:14

Re: Psychicky narušený neveselý Ilsner a další narušení,

Pro blba je každej blb. :-))

J. Laurin, Ing. 16.8.2019 22:22

Re: Psychicky narušený neveselý Ilsner a další narušení,

..jaký model jedete... dobrá kvalita.... ještě jednoho a jděte schlafen...

K. Janyška 16.8.2019 21:39

CO JE TO VLÁDA A ČÍM BY MĚLA BÝT ?

Jednoduše řečeno Je to vládní výbor sněmovny, tedy ve svobodných volbách zvoleného vládního shromáždění. Zodpovídá se mu a může jen to, co mu sněmovna dovolí. Tento postulát se má však ve skutečnosti daleko složitěji, neboť není respektován.

Lidský svět je spontánním řádem a jednotliví lidé a jejich organizace, včetně národních států, jeho prvky. Ŕídí je v jejich osobních životech ve skutečnosti jediné právo pravé, právo soukromé, které máme, coby systém zákazových pravidel správného chování neosobně zabudovaný ve svých myslích výchovou a pozorováním okolí odmalička a poté po celý život.

Ten, a nic jiného, nám umožňuje se bezkonfliktně adaptovat na spontánní řád, tedy na prostředí, situaci a budoucí neznámé, a sledovat bezpočet účelů a cílů svých jednání stejně tak, jako ostatním.Tak lidský svět z hlediska soukromých životů jednotlivců funguje a nedá se s tím hnout.

Ve hře lidské situace je však ještě jedna rovina rozhodování. Tzv. správa věcí veřejných, tedy společných záležitostí všem a všech.

K. Janyška 16.8.2019 21:41

Re: CO JE TO VLÁDA A ČÍM BY MĚLA BÝT ?

Tady nastupuje tzv. demokracie, tedy většinové rozhodování o tom, jak naložit s veřejnými prostředky, získanými zejména z daní občanů a firem. Kdyby to bylo jen takto, bylo by to skvělé. Jenže lidé o tom, co píši nemají ani tušení a myslí si, že jimi zvolení, a tedy i vláda, byla jimi povolána proto, aby jim zákony, které ve sněmovnách světa všichni složi většinovým hlasováním, řídili životy právě oni.

To je však fatální omyl a destrukce skutečného principu, na kterém lidský svět vyrostl a stojí, jediné možnosti jeho existence, právě spontánního řádu lidského světa.

A spor mezi tím, co lidé ve skutečnosti 24 hodin denně žijí a čím jsou řízeni a tím, co vlády vymyslí a nutí je podle toho žít, je na světě. Proto nelze, než za těchto okolností nazvat vlády jinak, než vládami zločinnými a to není řeč o jejich personálním složení, mnohdy ze skutečných zločinců.

Co tedy s tím, když se má situace takto tragicky a vlády nejsou jen údržbářskými četami správně nastavené struktury státu, jak by měly být, ale naopak, zločinnými skupinami vyslanými zločinnými voliči z cílem vykrást v jejich prospěch státní rozpočet ?

Jediným opatřením proti této zlovůli občanů a jejich vyslanců je demarchie, tedy institucionalizovaná vláda práva soukromého nad úplně vším. Na něm lidský svět stojí, ne na lidské vůli. Ta je jím právě omezena a platí okřídlené, v životech nás řídí mínění o tom, co je správné, ne naše zájmy. Předpokládané důsledky z jejich plnění vždy nejprve tímto míněním testujeme.

K. Janyška 16.8.2019 21:41

Re: CO JE TO VLÁDA A ČÍM BY MĚLA BÝT ?

A tak to musí být zavedeno i v nástroji ke správě věcí veřejných, tedy v demokracii, kterou mistr Hayek kvůli oddělení od starého systému nazval demarchií a kterou popisuje ve svém vědeckém majstrštyku Právo, zákonodártví a svoboda.

Demarchie by nikdy nedovolila vládu Babišovu, člověka podezřelého z hrdelních zločinů a samozřejmě ani žádnou jinou podobnou. Vláda má v demarchii úplně jinou úlohu, než dnes. Nedestruktivní, nezlodějskou, jen jen dohlížecí... Dzp.

R. Neveselý 16.8.2019 21:45

Re: CO JE TO VLÁDA A ČÍM BY MĚLA BÝT ?

GODZILLO ?

K. Janyška 16.8.2019 21:49

Re: CO JE TO VLÁDA A ČÍM BY MĚLA BÝT ?

Kostelní myši Ilsner ? Dzp.

V. Fenzel 16.8.2019 21:53

Re: CO JE TO VLÁDA A ČÍM BY MĚLA BÝT ?

Janyško, co je to občanská demokracie?

K. Janyška 16.8.2019 21:55

Re: CO JE TO VLÁDA A ČÍM BY MĚLA BÝT ?

Nic... Dzp.

V. Fenzel 16.8.2019 22:08

Re: CO JE TO VLÁDA A ČÍM BY MĚLA BÝT ?

Tak proč jsi to nic zakládal, osle?

D. Polanský 16.8.2019 22:15

Dokud se vláda nedosatne k moci

pak již nedohlíží, ale vládne. Lidi jsou stejní v demarchii, demokracii i socialismu. Teoretické konstrukce mají jedinou vadu, jsou teoretické.

J. Vobr 16.8.2019 21:34

A NENÍ TA KOALIČNÍ DOHODA VÍC NEŽ ÚSTAVA ???

Ten Kysela by to mohl vědět !!!

_____________________________________

:-)))

:-)))

R. Neveselý 16.8.2019 21:35

Re: A NENÍ TA KOALIČNÍ DOHODA VÍC NEŽ ÚSTAVA ???

Není.

J. Vobr 16.8.2019 21:29

SOCANI DOHRÁLI !!!

... stejně jako Schoříci na NP !!!

_____________________________________

:-)))

:-)))

R. Neveselý 16.8.2019 21:31

Re: SOCANI DOHRÁLI !!!

Nahradí je Okamůrovci a komouši, to není dobrá situešn.

J. Vobr 16.8.2019 21:38

Re: SOCANI DOHRÁLI !!!

Profesor Fiala nás nedá !!! Je to velký a charismatický vůdce,

jen ten pirát Bartoš ho poslal do riti-ti !!!

:-)))