27.2.2021 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

Heroický boj Theresy May

Jak se čekalo, navržená dohoda Británie s Evropskou unií neprošla britským parlamentem. Premiérka má ještě nějakou teoretickou možnost dohody, nicméně tvrdý brexit provázený nepředvídatelnými následky je reálnější víc než cokoli jiného.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 16.1.2019 7:55

Paní May není vhodná osoba pro exekutivní provedení brexitu.

A ti, kteří brexit vyvolali po(s)tupně zmizeli.

P. Čech 16.1.2019 7:22

Není to tak, jak Aston říká.

Velká Británie, pokud by zůstala v EU,nestala by se " mocnou politickou silou směřující reformním směrem". Mocnou politickou silou by se mohla stát jen tehdy, pokud by proti Německu, Francii a Itálii měla s ostatními členy nadpoloviční počet hlasujících zástupců. A to nemá. Mám za to (možná se mýlím) že také to je jedním z hlavních důvodů, proč dopadlo referendum ve prospěch jejího odchodu z EU. Frustrace a naprostá bezmoc cokoliv změnit proti vůli Německa, Francie a Itálie. Států, které ještě v třicátých letech minulého stojetí byly světovými velmocemi a ktreé toto své postavení ztratily m.j. také proto, že chtěly Evropu ovládnout.Zkoušejí to tedy přes EU a opět se jim to, zdá se, nepodaří. Odštěpenecké nálady mezi občany států jsou čím dál silnější podle mne EU v současném tvaru a funkci nemá naději na dlouhodobější fungování.

P. Hlosta 16.1.2019 7:31

Re: Není to tak, jak Aston říká.

Francie, Německo, Itálie má své občany a ty státy mají je uspokojovat, ne EU! Jestliže centrum si myslí, že ono je právě tím, kdo má uspokojovat občany všech států, pak jde o megalomanské vize socialistů. K tomu dojde vždy, kdy se socialisté dostanou k nadnárodní možnosti moci. Známe to ze socialismu; v něm se z Moskvy diktovalo a i přes snahu udělat ten socialismus lidštější, stejně centrum to potlačilo pro "internacionální", po pravdě imperiální zájmy. Nadnárodní centralizace diktuje všem, tedy v současnosti i občanům Itálie, Německa, Francie. Socialistů je třeba se zbavit!

P. Čech 16.1.2019 7:43

Re: Není to tak, jak Aston říká.

V tom máte pravdu, ale jak z toho ven? Podle mne je zásadní problém v počtu hlasujících v EU za jednotlivé státy. Pokud je připuštěno, že tři státy disponují spolu nadpolovičním počtem hlasů, potom se jedná o diktaturu těchto států vůči státům ostatním. EU přestává být "mezinárodní" organizací a stává se organizací "nadnárodní". Zásadní je také to, že není vůbec brána v úvahu vůle většiny občanů jednotlivých států k zásadním otázkám, které se jich přímo dotýkají. Tyto věci nejsou závazně schvalovány těmito občany v referendech (Lisabonská smlouva a pod), ale schvalují je zástupci politických stran v parlamentech. Zástupci politických stran a ne zástupci občanů. A tady je ten nejzásadnější problém. Jde o to, že pokud někdo tvrdí, a tvrdí to všechny parlamentní politické strany,že tyto strany zastupují občany, tak bohapustě lže. Politické strany v parlamentech sledují především své vlastní politické a mocenské cíle a problémy občanů je vůbec nezajímají. A o tom to všechno je.

R. Tichý 16.1.2019 7:18

Kdyby britske drama dopadlo pro nas dobre, tak dojde k padu Junckera a spol a dojde k uplnemu prekopani EU mechanismu.

V. Hájková 16.1.2019 7:24

Re:

Mužete konkrétně /a to podtrhuji/ popsat 2 zásadní věci, které díky našemu členství v EU - NEGATIVNĚ OVLIVŇUJÍ VÁŠ ŽIVOT ?

R. Tichý 17.1.2019 7:52

Re:

Namátkou?

Zákaz platových čistítek do uší. Směřování dotací tam, kde jsou vidět, ale netřeba (např. okrasné parky místo čističek odpadních vod).

Podpora "palestinců". V podstatě zákaz zbraní.

Embargo na vývoz jablek do Ruska při pokračování německo-ruské stavby NordStream.

J. Havelka 16.1.2019 7:14

Hej Psisko! Vrať nám KLINIKU!

blablaniny NP národohospodářů, zejména skladníků ve šroubárnách, to se nedá moc číst. Exekutor a pět drozdů ma střeše, to je to pravé české téma. Nechme Tomíky, nejsou to Pepíci, oni si poradí jako vždycky v minulosti.

P. Hlosta 16.1.2019 7:07

Přísně tak! ;-)

I posledním odstavcem dole mi to Aston do posledního puntíku napsal stejně jaký i já mám názor.

P. Čech 16.1.2019 7:25

Re: Přísně tak! ;-)

Ať to dopadne jakkoliv, pokud nebude následkem zrušení Lisabonské smlouvy, bude to vždy špatně. Lisabonská smlouva, to je ta žába na prameni efektivního fungování celé EU.

P. Hofman 16.1.2019 7:07

Ještě že nás pánbíček

obdařil tou báječnou schopností shazovat vinu za svou vlastní neschopnost na jiné a navíc jim k tomu ještě přisuzovat moc, kterou vůbec nevládnou:

„...vymetení zmetků typu Junckera a Tuska na dějinné smetiště.“

Kde jsou ty časy, kdy se ze Psa stal sice silně přihlouplý, ale pouhý naivní bulvárek?!

P. Hlosta 16.1.2019 7:09

Re: Ještě že nás pánbíček

A že takový "mudrc", jako vy, mezi přihlouplé leze?

P. Hofman 16.1.2019 7:16

Re: Ještě že nás pánbíček

Myslíte, že zde "lezu" získávat Hlostí moudra?

H. Omar 16.1.2019 7:10

Re: Ještě že nás pánbíček

My jsme EU, takže oni pánové jsou i naši vinou. Takže žádné svalování viny...

P. Hofman 16.1.2019 7:15

Re: Ještě že nás pánbíček

Aha, tak proč teda autor nenapíše "zmetci Babiš, Sobotka, Nečas, Topolánek atd. atd."?

H. Omar 16.1.2019 7:17

Re: Ještě že nás pánbíček

To už psal.

P. Hofman 16.1.2019 7:20

Re: Ještě že nás pánbíček

Takže vy jste ten úvodník ani nečetl. Taky dobré.

H. Omar 16.1.2019 7:49

Re: Ještě že nás pánbíček

To už psal v jiném úvodníku.... Pěkně po lopatě...

P. Hofman 16.1.2019 9:39

Re: Ještě že nás pánbíček

Rozumím. Někde vlevo dole, že!

V. Kotas 16.1.2019 7:04

Ale to přece není konec brexitu.

Jen neschválení návrhu současné dohody s EU. Premiérka má navrhnout jinou dohodu a když ani ta neprojde, může nastat tvrdý brexit. Současní papaláši neví co je to velkorysost a spíše se mstí, ale za svoji neschopnost. A zapomínají, že anglicky se mluví po celém světě, zvlášť v těch zemích, které se přes svoji samostatnost/suverenitu stále hlásí k anglické královně.

V. Kotas 16.1.2019 7:05

Re: Ale to přece není konec brexitu.

papaláši EU

M. Němec 16.1.2019 7:15

Re: Ale to přece není konec brexitu.

Správně .Podle mistra Kotase se svět dělí na papaláše a nepapaláše. A hlavně nezapomínat, že anglicky se mluví po celym světě. A taky je rum po celym světě, a hezký holky jsou taky po celym světě, pane strážmistr Kotas.

V. Kotas 16.1.2019 7:36

Re: Ale to přece není konec brexitu.

Běž si hrát do uhláku na horníka, teče ti mlíko po bradě,

M. Němec 16.1.2019 7:41

Re: Ale to přece není konec brexitu.

Sie, Kotas, vodkaď věděj, voni popleto, kolik mi je let ?

V. Kotas 16.1.2019 7:55

Re: Ale to přece není konec brexitu.

Nezáleží na věku, ale na chování.

P. Hlosta 16.1.2019 7:15

Re: Ale to přece není konec brexitu.

Protože, jak popisuje Aston, je to o politice a ne efektivitě. Politické náboženství levice je socialistické dogma, že fšichni se budeme mít a z vybraného se rozdělením stvoří. Ono jim to papalášům EU nefunguje, jako to nemohlo fungovat v socialismu Východu. Centralistické pojetí ekonomice škodí vždy.

J. Fridrich 16.1.2019 7:25

Re: Ale to přece není konec brexitu.

Británie může jít i do tvrdého brexitu, ona je totiž i nyní velmi silná říše se svým Commonwealthem - ten má nyní 16 zemí a patří tam i např. Austrálie a Kanada.. S Británií si ten stejně odcházející opilec Juncker nebude mávat. Horší je ta domácí socialistická pátá kolona..

J. Fridrich 16.1.2019 7:00

Proti EU, ale vycházející a navazující na zásady EHS a v

Proti EU, ale vycházející a navazující na zásady EHS a v prvopočátku Unie uhlí a železa by Britové, ale i jiní občané v Evropských zemích jistě neměli výhrady. Ona byla založena " Otci zakladateli " ( K. Adenauer, W. Churchill, J. Monett, R. Schuman, P.H. Spaak, A. de Gasperi ) po II. světové válce s jasným a správným cílem - bezpečnost v Evropě bez válek a svobodný obchod se svobodným pohybem obyvatel. To, co z EU dělají její vůdci v posledních cca 10 létech je cesta k rozvratu a zkáze. Například odsuzování Polska a Mad'arska za jejich svobodné odmítavé postoje k okupaci nepřátelskými a nelegálními imigranty je zcela NEPŘÍPUSTNÉ. " Europarlament schválil řízení proti Maďarsku, pošlapává prý hodnoty EU " - je to přesně NAOPAK. Evropu vede ke zkáze a rozvratu nynější vedení EU v čele s Junckerem v Bruselu a s Merkel a Macronem.. Spolupráce ekonomická, obranná, politická - to vše narýsovali tito Zakladatelé správně, ale bez vynucování a zasahování do pravomocí jednotlivých suverénních zemí. Nemohli ovšem předpokládat, že za 60-70 let přijdou ( bohužel svobodně zvolení stádem nemyslících ovcí-občanů evropských zemí ) do čela hlavních zemí Evropy nerealističtí, pseudohumánní slaboši, kteří při prvních krizových zkouškách - Ruská agrese v Evropě a agresívní Islám pochodující do Evropy - totálně selžou.

Tito sjednocovatelé Evropy po II. světové válce se musí nyní obracet v hrobě .....

V. Hájková 16.1.2019 7:10

Re: Proti EU, ale vycházející a navazující na zásady EHS a v

SPUTNIK - BY TO LÉPE NENAPSAL:-)

J. Fridrich 16.1.2019 7:19

Re: Proti EU, ale vycházející a navazující na zásady EHS a v

Musíte mně prozradit, co to je ten vámi myšlený SPUTNIK. Já jako milovník astronautiky znám pouze první umělou družici země Sputnik 1, vypuštěnou 4. října 1957.