12.7.2020 | Svátek má Bořek


Hamáček si větev neuřízne

22.6.2019

Širší vedení sociální demokracie rozhodlo, že při středečním hlasování o důvěře vládě zůstane strana při Babišovi. Podobně jako komunisté to ospravedlňují podmínkami. Především chtějí, aby vláda naplňovala jejich programové cíle. 

Programové cíle sociální demokracie spočívají v rozdávání peněz každému, kdo si o ně řekne (a má volební právo). Odmítá politiku škrtů a chce více příjmů pro stát: proto sociální demokraté prosazují sektorovou daň pro banky, které Zemanova sociálnědemokratická vláda rozprodala do ciziny a teď přihlíží odtoku stovek milionů ze země. Tak třeba Erste měla z Česka skoro 13 miliard na dividendách. Další podmínkou je udržení Pavla Zemana na postu nejvyššího státního zástupce. Tento činitel se dostává do prekérní situace. Na Letné bude demonstrace, aby nebyl odvolán, Hamáček ho brání před odvoláním a nová ministryně spravedlnosti navrhuje, aby ho vláda NEMOHLA odvolat, to je situace hodná poměrů v Kocourkově.

Zajímavá je ale třetí podmínka, totiž odvolání ministra Staňka do konce června. Ty první dvě podmínky, to jsou jaksi měkké podmínky. Sektorová daň je na dlouhé lokte a s Pavlem Zemanem nebude nikdo hýbat. Ale tohle je jasná podmínka, podobně jako že se nesmí Semín stát členem Rady ČTK. Co když se jím stane, například potměšilým hlasováním členů opozičních stran? Co když (jako že) Miloš Zeman Staňka neodvolá?

Prekérní situace, protože zavání blamáží a ostudou.

Hamáčka může uklidnit jen to, že loď s kýlem na dně se nedá potopit.

Aston Ondřej Neff


SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.