11.6.2023 | Svátek má Bruno


Gubernátorův nový švindl

28.7.2010

Poplatky ve zdravotnických zařízeních bude vládce středočeské gubernie obcházet i nadále, jen na to teď vymyslel novou kulišárnu. Tedy staronovou, protože okopíroval systém hejtmanky Milady Emmerové. Systém, nad nímž se druhdy pohoršoval, neboť nenaplňoval do puntíku populistickou předvolební agitaci českých socialistů.

Poplatky - tentokrát, dá-li Bůh a Rathova blahosklonnost, i v soukromých zdravotnických zařízeních - bude gubernátor občanům vracet až na základě jejich ponížené supliky a připojeného paragonu. Žadatele o peníze bude ale ještě pro jistotu perlustrovat, aby náhodou nevrátil třicet korun buržujovi s vlastním barákem a pěti limuzínami v garáži. Možná si ale ušetří práci a k selekci těch "správných" občanů mu bude sloužit pouze seznam členů ČSSD a KSČM, ostatní utřou hubu. Je totiž otázka, nakolik bude jeho metoda průhledná (nedělejme si naděje, nebude). Dopadne to jako s jeho slavnostně rozhlašovaným předvolebním slibem, že jeden ze svých platů rozdá potřebným. Povídali, že mu hráli.

Ostatně nemlich stejný osud potká další z jeho populistických vábniček - jízdné zdarma pro školáky a středoškoláky. Že prý to lidé zneužívali. Ať se pan Rath, slunéčko jasné, nenechá vysmát. Ona prostě přišla bída na kozáka a ta čtvrtmiliarda v krajském rozpočtu začíná zatraceně chybět. A tak budou psát uctivé žádosti o refundaci i rodiče žáků. Bude jich pochopitelně mnohem míň, takže se snad konečně najde i pár korun na opravy silnic.

A že gosudar Rath, sokolík smělý, obchází zákon? No a co? Kraj může dostat maximálně nějakou tu pokutu. Půjdou snad peníze na její zaplacení z vladařovy kapsy? Ani náhodou. Tak se může v klidu naparovat, holoubek náš sivooký. A i kdyby šlo do tuhého - vždyť má tento člověk s manýrami bolševické věrchušky poslaneckou imunitu, co se mu může stát? Tak proč by se nechechtal - v přímém přenosu a nám všem do očí!