27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Glosa z daleka

17.7.2021

Píšu tyto řádky na ostrově San Miguel. Patří k souostroví Azory a to je součást Portugalska. Má svoji autonomní vládu a té je zřejmě evropská epidemiologická politika šumafuk. 

Chtěli po nás (jsem tu s manželkou) speciální on-line registraci s přílohou certifikátu o čerstvém PCR testu. Že jsme očkovaný a manželka covid prodělala a má evropsky uznávaný atest, je jim opět šumafuk.

Při vyplňování formuláře jsme musel odfajfkovat, že souhlasím s následným PCR testem na ostrově. Manželka též. Ve středu telefonovali, já dostal termín ve městě Povoacao, ona ve městě Lagoa. Není to daleko, tady není nic daleko, ale dvě hodiny cesty serpentinami to je. Domluvil jsem s paní technickou asistentkou, že nás vezme najednou. Aspoň že tak. Test důkladný, jedna špejle do nosu, druhá do krku, rektoskopii vynechali. Píšu to jenom na ilustraci, že toto je v rámci EU, a dá se tedy čekat, že si v rámci světa ještě užijeme.

Můžete namítnout, že mě nikdo nenutil s pistolí u hlavy jet na ostrov San Miguel. To je jistě pravda. Nemusím cestovat na San Miguel. Nemusím cestovat vůbec nikam, jsem na to zvyklý, čtyřicet let jsem za ostnaté dráty nevystrčil nos.

Nošení hadru na hubě mě už ale fakt štve. Proto se tu opakovaně ptám, kdy to skončí, přinejmenším u nás? Čtu, že Němci zavádějí novou klasifikaci, že už je míň zajímá počet pozitivně testovaných a víc se soustřeďují na počet skutečně vážně nemocných. To mi přijde jako velmi rozumný přístup, a proto si myslím, že se to u nás hned tak brzy nezavede. Jaksi k tomu není politická vůle. Zvláštní situace: prosazují to komunisté a SPD, tedy očividně rozumnou věc prosazují extremisté, kdežto demokratické strany hlavního proudu se tváří, že je to nezajímá. Kdypak některá přijde s billboardem S NÁMI PŮJDE HADR DOLŮ? Nabízím ten slogan k volnému použití bez nároku na honorář za autorství.

Závěrem ještě jedna poznámka zdaleka:

Čtu komentář, autor se podivuje, jak to, že vláda cpe do lidí prachy horem dolem, až jim lezou ušima, a škudlí na lidech postižených tornádem.

Je to opravdu záhada, něco mezi nesmrtelností chrousta a Bermudským trojúhelníkem.

Nad řešením záhady mi napadá otázka: Kolik voličů má obec Hrušky?

Úplně závěrem: nechte se očkovat. Onehdy jsem tu v hnutí mysli napsal, že kdo se nenechá očkovat, je debil. Však jsem se s určitou výhradou omluvil, někdo může mít skutečně vážné důvody k odmítnutí vakcíny. Nicméně nenechám se zviklat v přesvědčení, že debil je ten, kdo svůj odpor k očkování proklamuje jako výraz svobodné vůle. Debilita je tahle proklamace, a za tím si stojím a omlouvat se nebudu.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.