17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Gauner a hrdina

30.7.2010

Ministerstvo spravedlnosti začalo ihned pracovat na žádosti o vydání, protože Pitr, místo aby nastoupil výkon trestu, uprchl. Jde možná o shodu okolností, že k jeho zadržení došlo těsně po nástupu nové vlády, ale třeba u nás v předchozích letech skutečně nebyla politická vůle k jeho vypátrání. Nicméně ani dnes nemají naše justiční orgány vyhráno. Švýcarské soudy budou teprve rozhodovat, zda podnikatele vůbec vydají, a Pitrovy delikty u nich podle všeho nejsou trestné. Takže uprchlík by mohl v zemi v klidu zůstat a své obchody řídit jako dosud na dálku. Jen do své vily v Jesenici by se asi nepodíval.

Zajímavé je, že Tomáš Pitr sedí ve stejném vězení jako před rokem Roman Polanski. Toho zase švýcarské úřady nevydaly do Spojených států. V USA je totiž světoznámý režisér stíhán za třicet let staré znásilnění třináctileté dívenky. Před měsícem si navíc vzpomněla další žena, že ji Polanski brutálně znásilnil coby šestnáctiletou. Přesto je nyní Polanski na svobodě a celý uměnímilovný svět jásá.

Podobně tomu možná bude s Pitrem. Pokud ho švýcarské soudy do České republiky nevydají, i on bude, relativně, volný. Kromě toho není vyloučeno, že jsou u nás vlivní lidé, kteří se jeho vydání obávají. Pitr prý má ve svém vlastnictví archiv zavražděného Františka Mrázka, a tedy i diskreditační informace o mnoha vysoce postavených osobnostech našeho politického i společenského života.

Člověka ale napadá, kdo z těch dvou vězňů ze Svatého Mořice je gauner a kdo hrdina. Jeden sice natočil světově uznávaná filmová díla, zatímco ten druhý režíroval akorát podvody, jenže ono se to někdy špatně rozlišuje.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.