Úterý 24. června 2025, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Evropě to osladíme

diskuse (2640)
Pravda, při setkání s Jeho Veličenstvem je nevhodné klást takové otázky, které vytanou na mysli každému, kdo chce věcem přijít na kloub. Je to opravdu nehorázně sprosté, zeptat se prezidenta, jestli podepíše Lisabonskou smlouvu, pokud ji parlament schválí, a šíleně sprosté je zeptat se ho, zdali mu nevadí podivné finanční Declana Ganleye, což je ten pán, který odjel s holým zadkem do Ruska a vrátil se za pár let jako boháč a začal útočit na Evropskou unii, která leží Kremlu v žaludku. Na takové věci se přece nikdo nemá ptát! Zápis rozhovoru si můžete přečíst ZDE a sami posoudit míru opovážlivosti a míru věcnosti dotazů.

Potíž je v tom, že svobodný svět je zvyklý na otázky a necouvá před kostlivci ve skříni. Takže, když Klaus vzal europoslanci Cohn-Benditovi slovo, předseda Pötering mu ho odmítl sebrat - ono to ve svobodném světě není tak jednoduché někoho umlčet. Jenom car nebo okresní ponocný si otevírá na tázajícího se hubu. Asi by se zas toho tolik nestalo. Byla to taková "veselá příhoda z natáčení", po návratu mohli přítomní o čem vyprávět.

Iniciativa "českých europoslanců" je už něco jiného: oficiální volené těleso chce protestovat proti tomu, že se volení zastupitelé chtěli na něco zeptat Václava Klause, na něco, co je zcela legitimní, ale Václav Klaus to nerad slyší. Nemůže to vyústit do ničeho jiného, než do ostudy, z níž soudný člověk usoudí, že jsme Kocourkov neboli Fidlovačka, kde je sláma v botách běžným oděvním doplňkem.

Ale to je to, oč tu běží. Prostě, my jim to osladíme.

Tomáš Vodvářka
24. 6. 2025

Ulevilo se mi, jsem šťasten. Můj hlas dostane hnutí ANO.

Daniel Vávra
24. 6. 2025

Začíná mi to připomínat situaci ve středověku...

Václav Vlk st.
24. 6. 2025

Jako příklad uveďme německý plán na „vyčištění území“.

Aston Ondřej Neff
24. 6. 2025

Dotace pro Čapí hnízdo byl průhledný podfuk.

Majid Rafizadeh
24. 6. 2025

Írán to vnímal jako projev slabosti – a pak už bylo pozdě

Lidovky.cz, ČTK
24. 6. 2025

Ostravská Zlatá tretra opět přilákala řadu slavných atletů. Hlavní hvězdou je švédský tyčkař Armand...

Josef Kopecký
24. 6. 2025

Nejvyšší státní zástupkyně Lenka Bradáčová upozornila na chybu, kterou považuje za nejzásadnější v...

mikp Petra Miková
24. 6. 2025

Pražští policisté v úterý odpoledne přijali oznámení o možné střelbě v obchodním centru Nový...

fra František Strnad
24. 6. 2025

Lukáš Wagenknecht, předseda dozorčí rady Pražských služeb, a.s., čelí vážnému problému. Opakovaně...

Marek Hudema
24. 6. 2025

Když kdysi francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že je NATO ve stavu mozkové smrti,...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz