23.1.2022 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

Eurodotace jako vrcholná forma korupce

Podplácení, cizím slovem korupce, provází lidstvo, co svět světem stojí. To není žádný náš výmysl, podplácelo se už v době kamenné, v antice i ve středověku, podplácí se i dnes. Ani naší společnosti není tento nešvar cizí, ostatně je poznamenaná padesáti lety dvou diktatur, v nichž si bez úplatku člověk někdy doslova ani neutřel zadek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 15.7.2015 8:04

Zřejmé věci netřeba opakovat.

Nicméně by neškodilo si najít "kancléřský akt" a co s ním souvisí v německé politice ...

P. Manda 15.7.2015 8:17

Re: Po přečtení

zakázat !!!!!! Ženská nečtěte to, stejně tomu nerozumíte.

M. Moravcová 15.7.2015 10:19

Re: Po přečtení

když zde můžou 24 hodin denně diskutovat takoví mimoni, jako je Netzer a spol., nevím, proč by nemohli publikovat Vlk s JAGem. :))

P. Hofman 15.7.2015 6:33

Good morning Böhmen und Mähren

Ha, Ivan! Nečekán, nezván, chaloupku otočil a babu JAGU tím probudil! Nebylo mu asi vhod, že do lesa měla vchod !!!

R. Sartori 15.7.2015 6:58

Re: Good morning Böhmen und Mähren

Cherchez la Ivan !!!

J. Fridrich 15.7.2015 5:54

Ten bizarní člověk snad ani neví

Ten bizarní člověk snad ani neví, že dotace z té " zlé EU " byly 2007-2013 cca 700 miliard Kč ? Víte , že v tomto cyklu 2014-2020 to je cca 650 miliard Kč ? To, že to neumí přihlouplý český ouřada vyčerpat je náš problém - jsme nejhorší v celé Evropě na čerpání dotací. Samozřejmě ještě důležitější je bezpečnost v Evropě - a ta je díky EU nejlepší za posledních 1000 let neustálých válek. To nic neznamená ? Je pravda, že nám EU trochu bere ten náš český nepořádek, ale tvarůžky, utopenci a ušmudlané-omakané koblihy jsme zatím uhájili... On neví např. o rekonstrukci Kuksu - a desítkách podobných významných rekonstrukcích našich památek za miliardy ? On neví o výstavbě vědeckých center u Prahy, Brna, Ostravy, Plzně za miliardy Kč ? Stovky čističek vody u našich obcí ? Opravy stovky kilometrů silnic a výstavba a opravy mostů ? Dotace studijních programů na našich školách všech stupňů ? Výstavba obchodních center a mnoho dalších rekonstrukcí v našich městech a obcích ? Naše zem by bez této pomoci EU vypadala jinak - a na mnoha místech bychom jezdili po našich " silnicích " v tancích, obrněných transportérech, nebo minimálně v Offroadech....Za naši korupci, čili naše darebáky může EU ??? Opravdu si myslíte, že např. rekonstrukce Kuksu ( a tisíce dalších rekonstrukcí a staveb - některé jsem nastínil na této diskuzi v předchozím příspěvku - nám " ubližují " ? Kultivační normy EU ( aby nám nesmrděly záchody v celé zemi a nebyl v restauračních kuchyních neskutečný nepořádek a stav vybavení jak za soudruha Husáka a další normy.... ) - nám také ubližují ? Studijní programy pro naše děti jsou také škodlivé ? Rozumní lidé i země se učí od těch lepších a vyspělejších - a nestydí se za to - a od západoevropských zemí se můžeme učit, jsou prostě dál ve vývoji a pořádku.

R. John 15.7.2015 6:23

Podepisuji Váš příspěvek bez výhrad....

J. Veselý 15.7.2015 6:30

Re: Podepisuji Váš příspěvek bez výhrad....

Rád se připojím.

S. Netzer 15.7.2015 6:38

I já ....

P. Hofman 15.7.2015 6:36

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví

To se v IVK, u SSo a v Kremlu líbit nebude !!!

A. Novák 15.7.2015 6:55

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví

druhou stránkou mince je ale to, že kdyby nebyl trh pokřiven dotacemi, tak by se ke státním zakázkám nedostali jen " hoši, co spolu mluví" a cena za rekonstrukci Kuksu by třeba nebyla taková, jaká je...nemluvě o spoustě zbytečných cyklostezek...kdyby se cyklotrasy vedli po běžných polních a lesních cestách mimi autoprovoz, spousta miliard by se ušetřila...atd.

R. John 15.7.2015 7:11

Jel jste po běžné polňačce na kole ?

nebo po lesní cestě, po níž jezdí lesní technika ?  To byste musel setsakra přitlačit prachů, aby to bylo jakž takž pro kolo ...  Pruh na silnici pro kola je z nouze, v Praze například, není kam cyklostezku nacpat...  I když některé chodníky by klidně cyklostesku snesly, jsou pěkně široké , takže nic tomu nebrání...  jako pro příklad ve Vídni, Mnichovu, Hamburku atd..

J. Slanina 15.7.2015 7:51

Re: Jel jste po běžné polňačce na kole ?

No, u nás (víte kde) ale určitě nejsou ty chodníky tak široké, aby Vám každou chvíli nevběhla pod kolo nějaká bába, co najednou uvidí ve výloze hezkou kabelku.

A. Novák 15.7.2015 9:46

Re: Jel jste po běžné polňačce na kole ?

většina cyklistů má horská kola, odpružené přední vidlice, mnohdy i odpruženou sedačku, takže cesta "horským terénem" by neměla být problém.

Lesní cesta v místech, kde jezdí lesní technika, bývá občas nesjízdná, ale je to mizivé procento ze všech lesních a polních cest.

Městský cykloprovoz je kapitola sama pro sebe...:o)

M. Moravcová 15.7.2015 10:17

Re: Jel jste po běžné polňačce na kole ?

Prahu projedete křížem krážem na kole naprosto bez problémů.

R. Sartori 15.7.2015 7:10

KDYŽ ON CHCE TŘÍKOLKU !!!

Místo tříkolky, kterou by koupil ze své výplaty pro syna, bude mít za humny akvapark, na který přispěl, aniž to mohl nějak ovlivnit.(c) JAG

__________________________________________________

A FČIL MUDRUJTE !!!

:-))))

R. John 15.7.2015 7:23

S tím argumentem se nedá polemizovat...

jsem na lopatkách...  jen snad bych připomněl , že nejchytřejší na celém širé světě, Kajan, také drandil tříkolku...  dokonce vrcholově závodně ve svazarmu....  Tak jako byly za francouzké revoluce Girondisté a Jakobíní , máme tu revolučně- evoluční svaz tříkolkářů,

záštitu má IVK(b) ..ti nám ještě vokážou....     :-)

R. Sartori 15.7.2015 7:31

Re: S tím argumentem se nedá polemizovat...

O tom nebudiž pochyb !!!

J. Schwarz 15.7.2015 9:09

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví

A kolik akvaparků, cyklostezek, golfových hřišť, tenisových areálů či soukromých hotelů v rámci "podpory cestovního ruchu" bylo vybudováno! Jak užitečné studijní programy byly z dotací EU podpořeny? Projekty placené z dotací EU jsou většinou předražené a nekvalitní - i kdyby to bylo proto že vlastně nevíme do čeho rozumně investovat, nic to nemění na věci že dotace česku nepomáhají, ale korumpují a rozkládají.

J. Fridrich 16.7.2015 7:11

Re: Ten bizarní člověk snad ani neví

Ano pane Schwarz, jste zcela rozložen.......................................................

F. Žůrek 15.7.2015 4:48

Příteli Jiří Wagnere, je to skvělý text!

Problém je v tom, že člověk nemá být "něco", ale "někdo". Problém je v tom, že DNES JIŽ SOUČASNÝ KAPITALISMUS aneb (NEPOCTIVÉ) PENÍZE ponižují samotného člověka. Evropská unie provedla patně velkou chybu, že prostřednictvím společné měny dala do popředí peníze. A nyní se všechno bortí jako domek z karet.

Řecko potřebuje další úplatek. Ano, o to zde jde v případě Řecka. A nyní nastává tanec, kolotoč, finační či politický kabaret, jak chcete.

Celý slavný Západ, celá Evropská unie je de facto založena na podvodu, na levných penězích. Vytrácí se slušnost a poctivost, potažmo etika či morálka. Třeba i u nás sledujeme například takovou nehoráznost, jako je justiční kabaret kolem MUDr. Davida Ratha. To je také obrázek současné západní společnosti, kam až všechno může dojít.

Podle mne ani tak nejde o střet civllizací, když sleduji další problémy, které zde jsou s běženci, ale spíše o problém střetnutí slušných či poctivých lidí s darebáky či s podvodníky. Problém běženců pozoruji v tom, že svět se dává do pohybu a příčinou je přežitý kapitalismus. Svatý otec František má mnoho pravdy, ale podle mnohých křesťanství je fuj!  A jak to potom všechno vypadá, tak názorně bych to ukázal na případu, kdy se M. Kalousek hádá s A. Babišem. To není sranda v poslanecké sněmovně, to je ve své podstatě vážná věc.

Opravdu, tak vypadá dnešní Západ a jeho kapitalismus, kde již převažuji úplatky anebo jinak řečeno nekryté či špinavé peníze. PENÍZE JIŽ NEJSOU KRYTY POCTIVOU PRACÍ. BEZ ETIKY PŘECE NEMŮŽE EKONOMIKA FUNGOVAT.  TO PŘECE NEMŮŽE ŽÁDNÁ EKONOMIKA ZVLÁDNOUT!  - NEJDE TŘEBA ANI TAK O ŘECKO, JDE O VŠECKO. - JDE O POCTIVOST. JDE O STŘETNUTÍ DOBRA A ZLA.  POCTIVOST A PROTI TOMU NEPOCTIVOST.

R. John 15.7.2015 6:26

Ano.. textíček je to povedený, takový vypečený...

pěkně do křupava, jako by z formičky IVK(b) vypadl, a tam jsou nějací kuchtíci...

J. Jurax 15.7.2015 1:01

Svatá pravda

Eurodotace jsou z principu zlo. Ale protože jsou z EU (stejně jako celá řada jiných eurozel), nezbavíme se jich, dokud budeme v EU nebo dokud se EU netransformuje v něco životaschopnějšího.

P. Sulc 15.7.2015 1:05

Re: Svatá pravda

Mate pravdu, p.Juraxi, vy jste holt hlava otevrena.

J. Jurax 15.7.2015 18:32

Re: Svatá pravda

Že jo :-)

R. John 15.7.2015 6:28

A co byste si tak představoval..

co by bylo životaschopnějšího...  sem s tím...  rád se zasměji...

J. Jurax 15.7.2015 18:37

Re: A co byste si tak představoval..

Tak to nevím, takže se nezasmějete - leda možná snad návrat k něčemu jako bylo kdysi EHS ...

E. Heusinger 15.7.2015 0:04

Nový úvodník

A Rybojílkolause opět čeká náročná estébácká šichta.

S. Lazárek 15.7.2015 0:09

Re: Nový úvodník

Pan Jílek byl u Stb? To je zajímavé, jak to víte?

S. Donát 15.7.2015 1:14

Re: Nový úvodník

Nejen jeho. Je tu taková pěkná úderka :).