Neviditelný pes

Epidemie blbých keců

7.3.2020

Zatímco normální chřipku má skoro dvě stě tisíc lidí a pes po tom neštěkne, žijeme koronachřipkou, lehlo už na ni devatenáct lidí, psáno v pátek v půl deváté večer. Vláda tudíž vyhlásila, že 16 500 lidí, co jsou v Itálii na lyžích, půjde po návratu do karantény. Smysl opatření je jasný, má ukázat, že vláda jedná. 

Hned se ozval za opozici Miroslav Kalousek se zmateným prohlášením, že půjde do karantény, aby se mohl soudit. Smysl výzvy je jasný, má ukázat, že opozice nespí. Kalousek posléze vše odvolal, smysl odvolání jasný není, nejspíš mu někdo poradil.

V pozadí bublá případ Babiš kontra Hohlmeireové. Jde o šéfku výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu. Babiš o ní prohlásil, že je pomatená. Bylo to od něho značně pomatené, protože urazit někoho, kdo má ruku na penězovodu ústícího do kapsy firmy mé manželky, je počínání značně pomatené. Je z toho značný povyk a skandál a kde kdo se rozčiluje a Evropský parlament se případem bude zabývat.

Je ale zajímavé, že v popředí přinejmenším mediálního zájmu jsou takovéto hlouposti, ale to podstatné se odehrává na řecko-turecké hranici. Tam jde o to, zda má Řecko atributy suverénního státu a zda celá Evropská unie má právo bránit svoje hranice.

Je dobře si povšimnout podstatného detailu: Jde o pozemní hranici.

Pašerácké gangy ve spolupráci s migračními aktivisty zneužívají dikce zákonů upravující režim na moři. Stručně řečeno, kdo je ve vodě, musí být vyloven a dopraven tam, kam chce. Jenže teď jde o pozemní hranici a tam tyto zákony (přijaté v jiné době za jiných okolností pro jiné případy) neplatí. Tady očividně turecké státní orgány cpou na území sousedního státu lidi, o které nestojí ani jeden, ani druhý stát.

Na první pohled to vypadá jako agrese. Co jiného to může být?

Na řeckou hranici by měly táhnout vojenské kontingenty na solidární pomoc členskému státu EU. A že by podpora EU raketově stoupla! Ukázalo by se, že EU má i jiný smysl, než likvidace energetiky a podpora třicátého osmého pohlaví.

Aston Ondřej Neff


zpět na článek